אורלי וגיא וסמי פיצוציות

 
 
 
 
בחר את גודל הנגן:
246 x 138
342 x 192
480 x 270
504 x 304


סגור
מאת:  liora2007
תאריך:  28.12.10
וזו התשובה לכתבה-קטע מהמאמר של מוטי ארגמן הגיע זמן לגליזציה

תמיכה בלגליזציה של סמים היא בפירוש לא קריאה
לעידוד השימוש בסמים. הסכנות הבריאותיות הטמונות בצריכה לא מבוקרת ולא אחראית של סמים מכל ...
המשך
וזו התשובה לכתבה-קטע מהמאמר של מוטי ארגמן הגיע זמן לגליזציה

תמיכה בלגליזציה של סמים היא בפירוש לא קריאה
לעידוד השימוש בסמים. הסכנות הבריאותיות הטמונות בצריכה לא מבוקרת ולא אחראית של סמים מכל סוג שהוא, חוקיים ולא חוקיים, ברורות לכל. אולם עד כה הביא האיסור יותר נזק מתועלת, הן לפרט והן לחברה, ולכן שינוי מהותי ואמיתי בדרך החשיבה הוא צו השעה.

אי חוקיות הסמים הופכת אותם למסוכנים יותר, שכן לצרכן אין שום אפשרות לקבל מידע אמין על תכולת החומרים הפעילים בחומר הנרכש. הלגליזציה תאפשר להעביר את דגש הטיפול במתמכרים מן המישור הפלילי לזה הרפואי והנפשי. כבר שנים רבות שמומחים מכל רחבי העולם קוראים לאבחן את ההתמכרות לסמים כמחלה ולא כפשע. השינוי המוצע יאפשר למדינה לפקח טוב יותר על הנושא, ולמסות את החומרים בהיגיון ובהגינות, בהתאם למידת הסיכון הבריאותי או חריפותם היחסית.

הטיעון המרכזי של מתנגדי הלגליזציה הוא ששינוי מעמדם של הסמים יגרום לאנשים רבים יותר להתמכר להם. הניסיון ההולנדי מראה שמדובר בחשש מופרך: מאז הוחלט שם, בשנות ה-60, לאמץ מדיניות של סובלנות כלפי צריכת סמים במרחב הפרטי, ירד בהתמדה שיעור הנרקומנים במדינה, וכיום הוא נחשב לנמוך ביותר בכל אירופה. ישראל, לשם השוואה, נמצאת מקום השני מבין כל מדינות המערב בשיעור הנרקומנים שלה, ואת הרשימה הלא מכובדת מובילה כצפוי ארצות הברית, מנהיגת מלחמת החורמה הגלובלית בנגע הסמים.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1084333.html

סגור
צפיות:  1,904

דירוג:
(דירוגים: 2)
כל התגובות ( 0 )
שם משתמש: אורח       (התחבר/הירשם למערכת)
Copyright©1996-2020, תפוז אנשים בע"מ   אקום