בהונג קונג : ספר על ראש עיריית בייג'ינג בעת טבח ה-4 ביוני יצא לאור

 
 
 
 
בחר את גודל הנגן:
246 x 138
342 x 192
480 x 270
504 x 304


סגור
מאת:  NTDTV
תאריך:  05.06.12
הממשל הסיני לחץ על הסופר שכתב ספר על ראש עיריית בייג'ינג לשעבר, לדחות את הוצאתו לאור של הספר. ספרו של יאו ג'יאן-פו, "שיחות עם צ'ן שי-טונג", אולם הספר יצא לאור בהונג קונג בשבוע שעבר. צ'ן היה ראש ...
המשך
הממשל הסיני לחץ על הסופר שכתב ספר על ראש עיריית בייג'ינג לשעבר, לדחות את הוצאתו לאור של הספר. ספרו של יאו ג'יאן-פו, "שיחות עם צ'ן שי-טונג", אולם הספר יצא לאור בהונג קונג בשבוע שעבר. צ'ן היה ראש עיריית בייג'ינג במהלך הטבח בכיכר טיאננמן בשנת 1989 , ומאוחר יותר נשלח ל-16 שנות מאסר באשמת שחיתות, כראש המפלגה הקומוניסטית בעיר.

הוצאתו לאור של הספר התרחשה בתקופה רגישה, מעט לפני יום השנה לטבח שהתקיים ב-4 ביוני. צ'ן שי-טונג טוען בספר שלא היה לו תפקיד מרכזי בהחלטה להשתמש בכוח צבאי כנגד המפגינים, וכי הוא רק מילא פקודות שנתן לו ראש המפלגה דאז, דנג שיאו-פינג.

צ'ן, כיום בשנות השמונים לחייו, שוחרר ממאסר ב-2004 מסיבות רפואיות. צ'ן טוען שהאישומים בגין שחיתות נעשו משיקולים פוליטיים.

יאו ג'יאן-פו, חוקר ותיק, רצה לכתוב את הספר כדי שצ'ן יוכל לספר את הצד שלו בסיפור. ביום חמישי סיפר יאו בריאיון לרשת הגרמנית, Deutche Welle" " שמזכיר המפלגה הקומוניסטית במקום עבודתו, ניגש אליו וביקש ממנו לדחות את הוצאת הספר. יאו סיפר שאף על פי שהוא חש בלחץ שהופעל עליו מצד הרשויות, הוא מוכן להתמודד מולו. הוא סבור שאם ידבק בחשיפתו הציבורית, המשטר הסיני לא ינקוט נגדו עוד צעדים.

הטבח בכיכר טיאננמן ב-1989 הוא עדיין נושא שהמשטר הסיני נמנע מלדבר עליו. היו פניות חוזרות ונשנות מצד משפחות הקורבנות לפתוח מחדש את הנושא, אולם עד כה החליטה המפלגה הקומוניסטית לשמור על שתיקה. כמו כן, היא מונעת בפועל דיון ציבורי על האירוע.
סגור
צפיות:  10

דירוג:
(דירוגים: 1)
כל התגובות ( 0 )
שם משתמש: אורח       (התחבר/הירשם למערכת)
Copyright©1996-2020, תפוז אנשים בע"מ   אקום