בהונג קונג מצפים להפגנות לרגל ביקורו של הו ג'ינטאו

 
 
 
 
בחר את גודל הנגן:
246 x 138
342 x 192
480 x 270
504 x 304


סגור
מאת:  NTDTV
תאריך:  29.06.12
נשיא סין הו ג'ינטאו יגיע להונג קונג ביום שישי לרגל יום השנה ה-15 להעברת שלטון הונג קונג לידי סין הָחַל באחד ביולי, והמקומיים מנצלים את ההזדמנות להביע את דעתם בעניין.
פעילים דמוקרטים מתכננים להפגין ...
המשך
נשיא סין הו ג'ינטאו יגיע להונג קונג ביום שישי לרגל יום השנה ה-15 להעברת שלטון הונג קונג לידי סין הָחַל באחד ביולי, והמקומיים מנצלים את ההזדמנות להביע את דעתם בעניין.
פעילים דמוקרטים מתכננים להפגין בעקבות מותו של לי ואנג-יאנג, שהפגין למען דמוקרטיה בסין בכיכר טיאננמן. לי מת בנסיבות מחשידות בתחילת החודש וזאת סמוך לריאיון שנתן לכלי תקשורת בהונג קונג. אף על פי שהרשויות הבטיחו לחקור את מותו, תומכיו קוראים לקבל תשובות של ממש בנושא.

[לי צ'אוק-יאן, אחד התומכים, הונג קונג]:
"אני מקווה שהו [ג'ינטאו] יוכל לשמוע את הקריאות שלנו, לראות את המפגינים ולהבין שאיננו מאושרים כלל לגבי התקרית עם לי ואנג-יאנג. לא ראינו התקדמות כלשהי ואחותו של לי עדיין במעצר בית. טרם שוחררו תוצאות כלשהן מהחקירה".

"החזית האזרחית לזכויות אדם" מתכננת אף היא להפגין מול הרשויות הסיניות. הם קוראים לזכות הצבעה אוניברסאלית בהונג קונג ודוחים את בחירתו של מושל המדינה החדש C.Y לאונג. לאונג מנהיגה הבא של הונג קונג נבחר במארס השנה בידי 1,200 חברי קבוצת בעלי עניין מיוחד.

[מר לאי יאן-הו, יושב ראש "החזית האזרחית לזכויות אדם"]:
"הקריאות שלנו ברורות ומובנות. איננו רוצים את המושל C.Y לאונג שנבחר באופן לא דמוקרטי. אנו רוצים שלהונג קונג תהיה זכות בחירה אוניברסאלית מהר ככל האפשר ושהערכים שלנו לחופש ודמוקרטיה יקבלו הכרה".

הונג קונג שהייתה בעבר מושבה בריטית הועברה חזרה לידי סין ב-1997. בהונג קונג יש שלטון נפרד בסגנון מערבי הכולל זכויות אדם וחופש.
אולם לאחרונה טוענים אקטיביסטים שבייג'ינג מחזקת את השפעתה ושליטתה. ב-2004 מנעו מנהיגי סין את זכות הבחירה האוניברסאלית שהייתה אמורה להתממש בהונג קונג ב-2007.
סגור
צפיות:  7

דירוג:
(דירוגים: 1)
כל התגובות ( 0 )
שם משתמש: אורח       (התחבר/הירשם למערכת)
Copyright©1996-2020, תפוז אנשים בע"מ   אקום