מה באמת הקשר בין ניל הייווד ובו שי-לאי?

 
 
 
 
בחר את גודל הנגן:
246 x 138
342 x 192
480 x 270
504 x 304


סגור
מאת:  NTDTV
תאריך:  05.08.12
"הרצח לכאורה של ניל הייווד גרם לנפילתו של אחד מהפוליטיקאים רבי העוצמה ביותר של סין, וחשף מאבק כוחות שזעזע את המפלגה הקומוניסטית".
אלו היו מילות הפתיחה במאמר שכותרתו "בו שי-לאי: כוח, מוות, ...
המשך
"הרצח לכאורה של ניל הייווד גרם לנפילתו של אחד מהפוליטיקאים רבי העוצמה ביותר של סין, וחשף מאבק כוחות שזעזע את המפלגה הקומוניסטית".
אלו היו מילות הפתיחה במאמר שכותרתו "בו שי-לאי: כוח, מוות, ופוליטיקה" שפרסם לאחרונה עיתון Financial Times.

למעשה, כמה כלי תקשורת מערביים ובכללם ה-Wall Street Journal ואחרים, פרסמו לאחרונה כתבות עומק שחקרו את מקרהו של ניל הייווד בפירוט רב.
אך לאמיתו של דבר, בראייה רחבה של שערוריית בו שי-לאי ומאבק הכוחות בצמרת המנהיגות, מתברר שהרצח של ניל הייווד כלל אינו רלוונטי לעניין.
הו ג'ין-טאו כבר תכנן קודם לכן להפיל את בו שי-לאי. ניל הייווד מעולם לא היה העניין, ואפילו לא הגורם המדרבן. הוא אך שימש ככלי על פני השטח.
נפילתו של בו שי-לאי אין לה דבר עם הייווד. למעשה, בו שי-לאי הוא קרבן לאמביציה שלו עצמו, והדבר החל לפני יותר מעשור.

בשנות ה-90 היה בּוֹ ראש עיר לא גדולה, בשם דא-ליאן. כיצד הפך מראש עיר לשר המסחר תוך ארבע שנים בלבד? באותה תקופה האסטרטגיה שלו הייתה לסייע בידי מנהיג המפלגה ג'יאנג זמין בהגשמת אחת ממטרותיו הפוליטיות החשובות ביותר: חיסול הפאלון גונג.

בּוֹ שלח מספר גדול של מתרגלי פאלון גונג למחנות עבודה בכפייה, כולל למחנה הידוע ביותר לשמצה מא-סאן-ג'יה, במחוז ליאו-נינג. לפחות 90 מתרגלי פאלון גונג עונו למוות בתקופה שבו פיקח על המחנה, זאת על פי נתונים סטטיסטיים חלקיים שנמסרו מהארגון העולמי לחקירת הרדיפה נגד הפאלון גונג.
כגמול על מאמציו זכה בּוֹ בקידום. ראשית, בשנת 1999, לתפקיד סגן מזכיר המפלגה בליאו-נינג ולאחר מכן, ב-2001, לתפקיד מושל המחוז.
ב-2004 מונה למשרת שר המסחר. אך שאיפותיו לא הסתיימו שם.
סגור
צפיות:  8

דירוג:
(דירוגים: 1)
כל התגובות ( 0 )
שם משתמש: אורח       (התחבר/הירשם למערכת)
Copyright©1996-2020, תפוז אנשים בע"מ   אקום