הלוואות, חובות ויאיר לפיד - מסר למובילי המחאה החברתית הבאה

 
 
 
 
בחר את גודל הנגן:
246 x 138
342 x 192
480 x 270
504 x 304


סגור
מאת:  דורין הרטמן
תאריך:  16.05.13

www.hasolidit.com


המתכון הסטנדרטי לחיים "מוצלחים" של בני מעמד הביניים בישראל משעבד אתכם לצרכנות יתר ולחובות. החוב, בתורו, משעבד אתכם לשוק העבודה.

המצב מחמיר כשמביאים בחשבון שרוב הישראלים מכורים ...
המשך

www.hasolidit.com


המתכון הסטנדרטי לחיים "מוצלחים" של בני מעמד הביניים בישראל משעבד אתכם לצרכנות יתר ולחובות. החוב, בתורו, משעבד אתכם לשוק העבודה.

המצב מחמיר כשמביאים בחשבון שרוב הישראלים מכורים למותגים ולצעצועים יקרים ומוכנים ליטול הלוואות ענק תמורתם, מינקותם עד בגרותם. בכלל זה ניתן למנות משכנתאות במינוף אדיר, מימון לרכב, הלוואה לשיפוצים, הלוואה לקראת לידה, הלוואה לקראת חתונה, הלוואה לקראת חופשה ואפילו הלוואה להסדר חובות לאחרים.

כשאדם מתרגל לחיים בחובות, הוא ממשיך לצרוך ולצרוך ופועל על "אוטומט", כשהוא מבטל את הצורך בחיסכון. הוא חי מחודש לחודש, מחשבון לחשבון, ולא חושב על הטווח הארוך. כך אפשר להבין איך ריקי כהן מחדרה מכניסה 20000 בחודש אבל מוציאה 21000. החייב כולא את עצמו בכלא וירטואלי, מעשי ומנטלי, שהסוהר בו הוא בעל החוב.

הכלוא לא מכיר מציאות אחרת, וניסיונות לסגור את המינוס (לרבות באמצעות קיצוצים וגזרות) נתפסים כמאיימים.

אז מה עושים? במקום לממן חפצים ומוצרים שידכם אינה משגת, יש לפעול כדי להשיג רווח מקסימלי כבר בשנות העשרים של חייכם, ולנצל את הבריאות הנפשית והגופנית בעשור זה למקסימום.

אדם בר דעת שעבד קשה במהלך שנות העשרים שלו לחייו יגיע לשנות השלושים עם חיסכון בגובה מאות אלפי שקלים, שאותו יוכל לנצל לטובת השקעה לטווח ארוך. קרן זו תפטור אותו מהצורך בעבודה קשה בגילאים 30 ו-40, ותאפשר לו לחפש משמעות אחרת לחייו באזורים אחרים.

מובן שבחברה של עבדים, שמטרידים את עצמם בעיקר בצורך לעבוד כדי לממן את חובותיהם, אדם כזה יהיה חריג - אבל חופשי.
סגור
צפיות:  327

דירוג:
(דירוגים: 0)
כל התגובות ( 0 )
שם משתמש: אורח       (התחבר/הירשם למערכת)
Copyright©1996-2020, תפוז אנשים בע"מ   אקום