להצליח במבחן רשם המתווכים 4.12 שאלה 16מכללת נדלניוז

 
 
 
 
בחר את גודל הנגן:
246 x 138
342 x 192
480 x 270
504 x 304


סגור
מאת:  nadlanews2
תאריך:  20.07.12

http://www.nadlanews.co.il

לצפיה בפתרון שאלת מבחן רשם המתווכים ליחצו: הצג עורך דין פרידמן אבנר, מכללת נדלניוז,פותר את שאלות ,מבחן המתווכים, רשם המתווכים, , קורס הכנה למבחן לקבלת רישיון תיווך, ...
המשך

http://www.nadlanews.co.il

לצפיה בפתרון שאלת מבחן רשם המתווכים ליחצו: הצג עורך דין פרידמן אבנר, מכללת נדלניוז,פותר את שאלות ,מבחן המתווכים, רשם המתווכים, , קורס הכנה למבחן לקבלת רישיון תיווך, מכללת נדלניוז, המרכז ללימודי תיווך נדלן, פתירת שאלות מבחן רשם המתווכים, מבחן רשם המתווכים, קבלת רישיון תיווך,באתר מכללת נדלניוז תמצאו מאגר של שאלות מבחן רשם המתווכים,כל השאלות וכל הפתרונות,כולל טיפים למבחן רשם המתווכים והסבר על ,קורס הכנה למבחן תיווך,של מכללת נדלניוז.

מכללת נדלניוז קורס תיווך לימודי נדלן פתרון מבחן תיווך רשם המתווכים בית ספר לנדל"ן
נדל"ן קורס נדל"ן רשמת המתווכים
פתרון השאלה
האם מותר למתווך לעבוד באמצעות תאגיד ?
הסבר
השאלה הנשאלת, האם למתווך מותר לעבוד באמצעות תאגיד, כלומר במסגרת חברה בע"מ.
סעיף 5 לחוק המתווכים קובע את התנאים לקבלת רישיון תיווך, כך שלחברה בע"מ לא יכול להיות רישיון תיווך ולכן אינה יכולה לדרוש דמי תיווך.רק מתווך בעל רישיון תיווך בתוקף יכול לדרוש דמי תיווך.
שאלה זו מבוססת על פס"ד בימ"ש מחוזי ע"א 3455/06 דה כהן בע"מ
נ. אלון עמרם המופיע בחומר למבחן. בפס"ד זה נקבע ברוב קולות כי אין מניעה כי שרותי תיווך יינתנו באמצעות חברה בע"מ, ובלבד שפעולת התיווך תיעשה ע"י מתווך מורשה.
כן ניתן להסיק מלשון סעיף 13 לחוק המתווכים הקובע כי : בעל משרד או חברה בע"מ לא יעסיקו אחר בתיווך מקרקעין, אלא אם הוא בעל רישיון תיווך, הווה אומר, בעל משרד לא חייב להיות בעל רישיון. כפי שקורה כיום ברשתות משרדי תיווך ובמשרדי תיווך גדולים. ובמקרה שלנו, חברה יכולה להעסיק מתווכים מורשים והיא והמתווך המורשה יחדיו יכולים לדרוש דמי תיווך.
ונעבור לפתרון השאלה

תשובה א
א. רק אם התאגיד קי
סגור
תגיות: 
צפיות:  11

דירוג:
(דירוגים: 0)
כל התגובות ( 0 )
שם משתמש: אורח       (התחבר/הירשם למערכת)
Copyright©1996-2020, תפוז אנשים בע"מ   אקום