"התעללות במאות אלפי קורבנות במוסדות פסיכיאטריים בסין". דו"ח קובע

 
 
 
 
בחר את גודל הנגן:
246 x 138
342 x 192
480 x 270
504 x 304


סגור
מאת:  NTDTV
תאריך:  02.09.12
אלפי אזרחים סינים נשלחים מדי שנה למוסדות פסיכיאטריים נגד רצונם, טוען ארגון זכויות אדם בהונג קונג.

מגני זכויות אדם סינים פרסמו ביום רביעי דו"ח המפרט פגיעות בזכויות אזרחים סינים. הדו"ח קובע ...
המשך
אלפי אזרחים סינים נשלחים מדי שנה למוסדות פסיכיאטריים נגד רצונם, טוען ארגון זכויות אדם בהונג קונג.

מגני זכויות אדם סינים פרסמו ביום רביעי דו"ח המפרט פגיעות בזכויות אזרחים סינים. הדו"ח קובע שמערכת המאסר הפסיכיאטרי של המשטר בסין נוטה להתעללות ורבים המאושפזים שם הם אזרחים שהמשטר רוצה להשתיק.

אחת הקורבנות האלה שסבלה מהזנחה רפואית בפרובינציית ג'ה-ג'יאנג היא ג'ונג יא-פאנג. ב-2006 היא קיבלה בטעות תרופות כימותרפיות.היא ניסתה לבקש פיצוי על כך אבל לדבריה חסמו הרשויות את מאמציה. לאחר שניסתה לעתור (במשרד העתירות) בבייג'ינג, נעצרה ג'ונג ב-2009 ונשלחה לבית חולים פסיכיאטרי.

[ג'ונג יא-פאנג, קורבן התעללות פסיכיאטרית]:
"כמובן שעברתי התעללות חמורה בגוף ובנפש כמו גם פגיעה במוניטין שלי. פתאום הפכתי לחולה פסיכיאטרית. הוריי בכו יום ולילה. אינני יכולה להביע במילים את כל הנזק שעוללו לי ולמשפחתי".

צ'יאו ג'ין אקטיביסט מאן-הווי נשלח ב-2011 למוסד פסיכיאטרי למשך ארבעה חודשים. זה היה בזמן פשיטת הרשויות הסיניות על אקטיביסטים, מחשש למהפכת יסמין בסגנון "אביב העמים" הערבי.

[צ'יאן ג'ין, אקטיביסט דמוקרטי]:
"כך רודף המשטר אחר אזרחים, בין אם הם אקטיביסטים דמוקרטים, מגני זכויות אדם או מתרגלי פאלון גונג. זה מה שעושה המשטר. אין לו כל סיבה ממשית להעניש אותך, אלא שהוא פוחד מהדברים שאתה עושה, לכן הוא שולח אותך לבתי חולים פסיכיאטריים".

כבר בתחילת 2000 התריעו ארגוני זכויות אדם לגבי התעללות פסיכיאטרית מצד המשטר בסין. במיוחד הושפעו מכך מתרגלי פאלון גונג, הקבוצה הרוחנית הנרדפת בכל רחבי המדינה מאז 1999. מגני זכויות אדם טוענים שטיפול רפואי בכפייה, אלימות והתעללות מתרחשים לעתים מזומנות באנשים הנשלחים
סגור
צפיות:  812

דירוג:
(דירוגים: 2)
כל התגובות ( 3 )
שם משתמש: אורח       (התחבר/הירשם למערכת)
Copyright©1996-2019, תפוז אנשים בע"מ   אקום