גופות אדם לתצוגה? האם זה מוסרי?

 
 
 
 
בחר את גודל הנגן:
246 x 138
342 x 192
480 x 270
504 x 304


סגור
מאת:  NTDTV
תאריך:  09.09.12
בודי'ס – תערוכת גופות, מיצג בין-לאומי שנוי במחלוקת המכיל גופות אדם וחלקי גוף משומרים בפלסטיק, מוצג במתחם התחנה בתל אביב מאז ה-21 במאי.

ב-3 בספטמבר הוציא בג"ץ צו על תנאי המופנה אל היועץ המשפטי ...
המשך
בודי'ס – תערוכת גופות, מיצג בין-לאומי שנוי במחלוקת המכיל גופות אדם וחלקי גוף משומרים בפלסטיק, מוצג במתחם התחנה בתל אביב מאז ה-21 במאי.

ב-3 בספטמבר הוציא בג"ץ צו על תנאי המופנה אל היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ווינשטיין, המורה לו להסביר תוך 15 ימים מדוע לא יורה לאסור על קיומה של התערוכה בישראל, אלא אם כן יודיעו המארגנים על סיומה קודם לכן ולא יאוחר מה-27 בספטמבר.

הערעור לבג"ץ נגד היועץ המשפטי לממשלה ומארגני התערוכה היא יוזמתו הפרטית של עו"ד דוד שונברג. אנו שואלים את עו"ד רועי שחר, המייצג את שונברג, מה הבעייתיות בתערוכה זו?

[רועי שחר, עו"ד, מייצג את העותר לבג"ץ]:
"הבעיה הגדולה עם התערוכה הזאת, וזו בעיה שמאפיינת לא רק את התערוכה בישראל אלא בכל העולם, שמדובר בתערוכה שמבוססת על גופות של אנשים שלא נדרשו אחרי מותם. מדובר בניצול ציני ומסחרי של אותם אנשים שנפטרו בסין ומכאן הקריאה לסגור את התערוכה".

שוקי גור, מנכ"ל גלים הפקות, הוא האיש שהביא את התערוכה לישראל.

[שוקי גור, מנכ"ל גלים הפקות, מביא התערוכה לישראל]:
"התערוכה הזאת בעצם נותנת לנו אפשרות להציץ לתוך המכונה המופלאה הזאת שנקראת אדם. אנחנו יכולים לראות בתערוכה איך בנוי המרקם של אדם שממנו אני ואתה והצופים שלנו עכשיו יכולים לראות אותנו. ממה זה בנוי בפנים. הערך של התערוכה הוא ערך מאוד מאוד חשוב באופן הלימודי, שהיא מקנה לאנשים להכיר את גוף האדם".
לפי פסיקת בג"ץ מה-3 בספטמבר, התערוכה מציגה גופות וחלקי גוף וזאת ללא תיעוד של הסכמת הנפטרים או משפחותיהם לכך.

סגור
צפיות:  200

דירוג:
(דירוגים: 2)
כל התגובות ( 0 )
שם משתמש: אורח       (התחבר/הירשם למערכת)
Copyright©1996-2019, תפוז אנשים בע"מ   אקום