סין משיקה נושאת מטוסים ראשונה

 
 
 
 
בחר את גודל הנגן:
246 x 138
342 x 192
480 x 270
504 x 304


סגור
מאת:  NTDTV
תאריך:  28.09.12
חיל הים הסיני רכש את נושאת המטוסים הראשונה שלו שהייתה בעבר ספינה רוסית. ה-“Global Times” הסיני דיווח שהיא נמצאת כעת במספנה בעיר דא-ליאן ונערכים בה תיקונים והתאמות.


בייג'ינג מאשרת בבטחה ...
המשך
חיל הים הסיני רכש את נושאת המטוסים הראשונה שלו שהייתה בעבר ספינה רוסית. ה-“Global Times” הסיני דיווח שהיא נמצאת כעת במספנה בעיר דא-ליאן ונערכים בה תיקונים והתאמות.


בייג'ינג מאשרת בבטחה שהספינה אינה מהווה איום על שכנותיה, אבל כל זה קורה דווקא בזמן בו גוברת המתיחות בים סין המזרחי והדרומי. מנגד מתלקחים בחודשים האחרונים היחסים בין הפיליפינים, וייטנאם ויפן.
רק בשבוע שעבר עיכבה בייג'ינג את הטקס לציון 40 שנה לנורמליזציה עם יפן, בגלל המריבה על האיים בים סין המזרחי, איים ידועים בשמם הסיני כאיי דיאו-יו או בשמם היפני- איי סנקאקו. בשבוע שעבר קנתה יפן שלושה מבין חמשת האיים מהבעלים אם כי בעלותם על האיים שנויה גם היא במחלוקת.
סגן שר החוץ היפני, צ'יקאו קאוואי הגיב לאחרונה על הנושא:
[צ'יקאו קאוואי, סגן שר החוץ היפני]
"עקב המצב הנוכחי הקשה, אני מתכוון להסביר מה חושבת עכשיו יפן לגבי ג'אנג ג'י-ג'ון (סגן שר החוץ של סין) ולהקשיב למה שסין חושבת, למען חשיבות היחסים בין שתי המדינות".
בכירים בבייג'ינג גם כן הורידו את טון הדיבור:
[הונג ליי, דובר משרד החוץ הסיני]:
"השנה מציינים 40 שנות נורמליזציה לקשרים הדיפלומטיים בין סין ליפן. זו צריכה להיות הזדמנות חשובה לשני הצדדים לדחוף קדימה את היחסים ההדדיים. אולם הממשלה היפנית התעקשה על קניית האיים (השנויים במחלוקת) ובכך גרמה להפרה חמורה של הריבונות הטריטוריאלית הסינית, לפגיעה ברגשות העם הסיני ולחבלה משמעותית ביחסי סין-יפן. על יפן לשאת בתוצאות ולקחת אחריות".
ראש ממשלת יפן יושיהיקו נודה קרא לרגיעה בנסיעתו לניו יורק לעצרת האו"ם הכללית.

סגור
צפיות:  1,543

דירוג:
(דירוגים: 1)
כל התגובות ( 1 )
שם משתמש: אורח       (התחבר/הירשם למערכת)
Copyright©1996-2019, תפוז אנשים בע"מ   אקום