קו-אינזים קיו 10 דלקת חניכיים ושיניים זזות

 
 
 
 
בחר את גודל הנגן:
246 x 138
342 x 192
480 x 270
504 x 304


סגור
מאת:  diets
תאריך:  15.12.14
קו-אינזים קיו 10 דלקת חניכיים ושיניים זזות. חוסר בקו אנזים Q10 הוא מצב נדיר מאוד. התסמינים של חוסר קו אנזים Q10 הם חולשה, עייפות כרונית, חוסר אנרגיה במהלך היום, פגיעה בשריר הלב, התפתחות מחלות ...
המשך
קו-אינזים קיו 10 דלקת חניכיים ושיניים זזות. חוסר בקו אנזים Q10 הוא מצב נדיר מאוד. התסמינים של חוסר קו אנזים Q10 הם חולשה, עייפות כרונית, חוסר אנרגיה במהלך היום, פגיעה בשריר הלב, התפתחות מחלות חניכיים, עוויתות ועוד. גיל מבוגר, תזונה לא תקינה ושימוש בתרופות מסוימות (כמו סטטינים וחוסמי ביתא), עלולים לגרום לפגיעה בייצור קו אנזים Q10 ולחוסר בגוף.
דלקת חניכיים (לטינית: Gum inflammation, Periodontal inflammation) הוא מצב דלקתי של רקמת החניכיים בחלל הפה. רקמת החניכיים מורכבת מהעצם המכתשית (העצם האלוואולרית, alveolar bone) בלסת, הנושאת את השיניים, ומרירית החניכיים, שהינה הרקמה הרכה המצפה את העצם. ישנם מספר סוגים של מצבי דלקת ברקמת החניכיים. מקובל, שכאשר ישנו מצב דלקתי המוגבל לרקמה הרכה הוא מכונה דלקת (רירית) חניכיים, בעוד מצב המערב את הרקמה הקשה (העצם האלוואולרית) מכונה מחלת חניכיים. מחלה דלקתית זו (chronic periodontitis) הינה הגורם העיקרי לאיבוד שיניים באוכלוסייה מבוגרת. למחלה זו הן מרכיבים התנהגותיים (הגיינת פה ירודה, עישון) והן מרכיבים גנטיים. מחקרים אמריקאיים מצאו שכיחות גבוהה יותר של מחלה זו באוכלוסייה אפריקאית-אמריקאית מאשר באוכלוסייה היספנית-אמריקאית ובאוכלוסייה לבנה (שאינה היספנית). ביהודים ישראלים, נמצאה שכיחות גבוהה יותר של מחלה זו ביוצאי תימן וצפון אפריקה‏.
סגור
צפיות:  58

דירוג:
(דירוגים: 1)
כל התגובות ( 0 )
שם משתמש: אורח       (התחבר/הירשם למערכת)
Copyright©1996-2020, תפוז אנשים בע"מ   אקום