תגובה אחרונה ע"י tristis

 1. T

  זיהוי עץ מעין תות

  זיהוי עץ מעין תות קבוצה של עצים נטועים מעין תות. נדמה לי שבחורף הם בשלכת אבל אני לא בטוח. אין צילומים קרובים יותר בגלל סבך הפטל. תודה למזהים
 2. T

  תחזית רוח לשבוע זה?

  תחזית רוח לשבוע זה? אודה למי שיתן תחזית רוח לצפון הגולן והחרמון לשעות הצהריים לימים ג-ד-ה השבוע.
 3. T

  שם משפחה מושקו...

  שם משפחה מושקו... אודה למי שיוכל לפענח את הסוף של שם המשפחה שכתוב ברוסית
 4. T

  עציץ תותי בר

  עציץ תותי בר העציץ נקנה כשתיל קטן של "תות בר" בן 2-3 עלים לפני כחצי שנה. מאז הוא גדל יפה מאד ואפילו התחיל לאחרונה לגדל שלוחות רבות. אך מדוע הוא לא פרח כלל במהלך החורף והאביב? והאם לפי גודלם של העלים הוא בכלל תות בר?
 5. T

  רישום נישואין ברוסית

  רישום נישואין ברוסית מצורף רישום נישואין של משה קרסנובורסקי ורחל-לאה לפל מחורז'ל ומלאבה מ 1911. אני מאד אודה למי שיוכל להוסיף לי פרטים כגון שמות הורים, מקומות ותאריכים המופיעים במסמך.
 6. T

  [IMG]http://timg.co.il/f/Emo109.gif[/IMG] חזירים במובן של חוטרים

  חזירים במובן של חוטרים חוטרים שיוצאים מאזור הגזע התחתון של העץ נקראים בפי הגננים והחקלאים "חזירים". מתי התחיל השימוש במילה חזירים במובן של חוטרים?
 7. T

  [IMG]http://timg.co.il/f/Emo41.gif[/IMG]קרון רכבת מגרמניה הנאצית בנתניה

  קרון רכבת מגרמניה הנאצית בנתניה "הקרון, שמספרו München 12 246 , נבנה בגרמניה בראשית המאה" "קרון זה אותר בגרמניה בידי רוני דותן וטטיאנה רוז’ה" מתוך: https://gonetanya.com/?p=9424 מאין המידע שהקרון הספציפי הזה שימש להובלת יהודים למחנות?
 8. T

  חצי [IMG]http://timg.co.il/f/Emo32.gif[/IMG] . ריחות במזג אוויר יבש.

  חצי . ריחות במזג אוויר יבש. מדוע במזג אוויר יבש הריחות של הפרדסים, הפרחים, השחת וכו' בולטים יותר (כלומר "חזקים" יותר ונישאים למרחק רב יותר)?
 9. T

  במה זכו מקווה ראשון וזכרון (וכנראה יש עוד כמה כאלו)

  במה זכו מקווה ראשון וזכרון (וכנראה יש עוד כמה כאלו) במה הן זכו שהן מזוהות על פי החלק הראשון של שמן? החלוצים אהבו שמות המורכבים משתי מלים אך יתר היישובים הללו (ראש פנה, נס ציונה, פתח תקווה, יסוד המעלה וכו') לא מזוהים על פי החלק הראשון בלבד כפי שראשון, זכרון ומקווה מזוהות ללא עוררין.
 10. T

  רישום לידה ברוסית

  רישום לידה ברוסית מצורף רישום לידה ברוסית של רחל-לאה. האם רשומים גם שמות ההורים? תודה הקישור http://metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=6&zs=0229d&sy=1890&kt=1&plik=020.jpg#zoom=1.7971098265895953&x=0&y=230
 11. T

  בית הספר היסודי "ויצמן" בתל-אביב-יפו

  בית הספר היסודי "ויצמן" בתל-אביב-יפו מי יוכל להגיד לי מה הייתה כתובתו בתחילת שנות השישים? תודה
 12. T

  שם הנעורים של רחל-לאה קרסנובורסקי מחורז'ל

  שם הנעורים של רחל-לאה קרסנובורסקי מחורז'ל אני אודה למי שיוכל למצוא עבורי את שם הנעורים של Ruchla Laja Krasnoborski מהעיירה חורז'ל בפולין (Chorzele). היא נולדה בסביבות 1890ונישאה למשה קרסנובורסקי מחורז'ל.
 13. T

  ימי גשם מעל 1 מ"מ בקהיר

  ימי גשם מעל 1 מ"מ בקהיר בויקיפדיה ובאתרים רבים אחרים מובאים נתונים של 2-4 ימים גשומים בקהיר בכל אחד מחודשי החורף. אך בויקיפדיה נותנים סף של 0.01< מ"מ ליום גשם ובאתרים אחרים הסף לא מוזכר. לדוגמה: https://en.wikipedia.org/wiki/Climate_of_Egypt אודה למי שיוכל להביא נתונים מאומתים של מספר ימי...
 14. T

  עדכון: זכאות לדמי תאונה בעקבות תאונה בחו"ל

  עדכון: זכאות לדמי תאונה בעקבות תאונה בחו"ל אני מעדכן בקשר לפוסטים שהעליתי כאן לאחרונה בעניין תביעה שהוגשה לדמי תאונה: מדובר בנערה שסיימה את עבודתה בארץ, נסעה לחו"ל, עברה שם תאונת דרכים, חזרה לארץ ומזה כחודשיים אינה עובדת. לא קיבלה שום פיצוי מאף גורם אחר (למעט הכיסוי הרפואי בחו"ל וההטסה לארץ)...
 15. T

  תעלומה: החלל משה אדר מתש"ח

  תעלומה: החלל משה אדר מתש"ח ראו כאן: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5644767,00.html#autoplay
למעלה