איך הגענו למצב כל כך אבסורדי שמתווך מקבל שכר באחוזים מהנכס

מיכהבר

New member
לא החלפתי שם. מישהו אחר ענה. ובכל מקרה לא יותר מ-5000 שח

ובשום אופן לא באחוזים

שכר טרחה למתווכים, למה אחוזים מהמחיר שנסגר.

מצער אותי שאחת לכמה חודשים יוצאת קריאה סתמית ל"חלל העולם" - הורידו את שכר המתווך, האם שכרו של המתווך משולם באונס שלא בהסכמה ? לא נחתם הסכם מחייב בין הצדדים בכתב ? כבר הבנתי מזמן שלעיתים נכנסים לכאן אנשים משועממים שמקטרים לריק על גובה עמלת התיווך ועל השימוש העולמי בשכר טירחה המורכב מאחוז שסוכם מגובה העסקה שנחתמה. למי שלא מתאים לשלם שכר טירחה למתווך שלא ישתמש בשירותי תיווך , אבל משהסכים הלקוח על גובה שכר הטרחה לתשלום [מותנה בהצלחת המכר] וחתם על הסכם עם המתווך לא יעזרו הקיטורים. הוא יאלץ או שישמח לשלם במעמד החתימה למתווך את עמלתו [או באמצעות בית משפט] הערה לסדר...על כל מתווך שמצליח לחבר עסקת נדל"נ שבה נחתם הסכם מחייב יש כ-3 עד 4 מתווכים או אירועי תיווך שהסתיימו בלא כלום והלקוח לא מפצה את המתווך על הליווי החינמי. רק כדי לסבר את האוזן , ראו את שיטת התשלום בארה"ב ,גם שם מתנהל מו"מ. - https://www.quora.com/How-much-are-the-real-estate-commission-in-USA .... סטלה בונין , מתווכת מקורבת. מורשה בקליפורניה ובאז'ה נענה ב- 20 בדצמבר 2016 עמלות ניתנות למשא ומתן, זה לא מקסימום או מינימום שצוין בחוק. מרבית העמלות בגין עסקאות נדל"ן למגורים הן 6%. הם יכולים להיות פחות מ- 5% או פחות. העמלות מחולקות בין סוכן הרישום לסוכן המוכר. העמלה משולמת על ידי המוכר. אליסה אדיסון , למדה באוניברסיטת לואיוויל ענתה ב- 23 בנובמבר 2018 לשאלה - מה גובה דמי התיווך למתווכים? מתווכים גובים בדרך כלל כ -6% בארצות הברית בין עמלה לדמי מכירת בית. סכום זה מתחלק בדרך כלל בערך לחצי בין רישום מתווך למכירת מכר. חלק מהשירותים המותאמים אישית עשויים להיות זמינים עבור אחוז גדול או נמוך יותר באזורכם, תלוי בהיקף העבודה ותנאי השוק. בערים גדולות יותר, מחירי הבתים בדרך כלל גבוהים יותר מאשר באזורים כפריים. כאשר משולבים מחירים גבוהים יותר עם יותר ספקי שירותים, הסכומים הגדולים והתחרות המוגברת יכולים להוביל לתמריצים נוספים להפחתת העמלות. במקומות מסוימים, הנחות עשויות להיות נפוצות.

מה העמלה המקובלת - התייחסות לגידי.

גם "גידי" כותב לא לעניין, המתווך אינו חי בוואקום, ניתן לנהל איתו מו"מ על גובה העמלה ולא להסכים מראש על כל דרישה מקסימאליסטית. אתה יכול להגיע לאחר מו"מ לעמלה בגובה של אחוז אחד ועוד מע"מ. [אפשר גם פחות במקרים קיצוניים] בעבר כשעבדתי בתיווך גביתי אחוז פלוס מע"מ ומעולם לא פחות.

אתה צוחק נכון ?

מתווכים בכל העולם מקבלים את עמלתם באחוזים מתוך המחיר שנחתם בין המוכרים לקונים, אז...מה חדש ? אני מניח שיש לך טענות לגבי שכר טירחה של מתווך זה או אחר, אז..בוא "נשמע"/"נראה" ואל תסתתר מאחרי משפט סתמי וחסר כל משמעות. האם יש לך הצעה טובה יותר ? אני אחדש לך כל מערך המכירות בעולם עובד ע"ב עמלות הנובעות ממחיר המוצר הנמכר כך שאין חדש תחת השמש.

aeonf

New member
אל תדאג

מי שיש לו דירה של 2M יודע להתמקח יופי עם המתווך על גובה עמלת התיווך.

arn1956

Member
אתה צוחק נכון ?

מתווכים בכל העולם מקבלים את עמלתם באחוזים מתוך המחיר שנחתם בין המוכרים לקונים, אז...מה חדש ? אני מניח שיש לך טענות לגבי שכר טירחה של מתווך זה או אחר, אז..בוא "נשמע"/"נראה" ואל תסתתר מאחרי משפט סתמי וחסר כל משמעות. האם יש לך הצעה טובה יותר ? אני אחדש לך כל מערך המכירות בעולם עובד ע"ב עמלות הנובעות ממחיר המוצר הנמכר כך שאין חדש תחת השמש.
הייתי רוצה להדגיש משהו: בכל מקרה אם מנסים למכור דרך מתווך לדעתי לא כדאי לחתום לו על בלעדיות (כלומר על זה שאתה תמכור את הנכס באמצעותו בלבד). אם תעשה כך אז גם אם תמצא קונה שלא דרך המתווך, תצטרך לשלם למתווך.

avner68

New member
היי חברים
נראה לית החיים של מתווכים לא יהיו פשוטים בעתיד.
למשל, חברת https://www.zira1.com לא גובה דמי תיווך מהלקוחות שלה.

SupermanZW

Well-known member
בנוסף, ברוב העולם מקובל שרק המוכר או המשכיר משלם את העמלה ולא הקונה או השוכר, המתווכים של שני הצדדים מתחלקים בעמלה (שווה בשווה בדרך כלל אבל לא תמיד), בצפון אמריקה לקנות (או למכור) בית ללא מתווך זו משימה כמעט בלתי אפשרית, לשכור או להשכיר ללא מתווך פחות קשה אבל עדיין נדיר.

arn1956

Member
בנוסף, ברוב העולם מקובל שרק המוכר או המשכיר משלם את העמלה ולא הקונה או השוכר, המתווכים של שני הצדדים מתחלקים בעמלה (שווה בשווה בדרך כלל אבל לא תמיד), בצפון אמריקה לקנות (או למכור) בית ללא מתווך זו משימה כמעט בלתי אפשרית, לשכור או להשכיר ללא מתווך פחות קשה אבל עדיין נדיר.
מה בעיה למכור בית ללא תווך וכנ"ל לגבי השכרה. אני עשיתי זאת בלי בעיות.
למעשה המקרה היחידי שבו נזקקתי לתווך זה מקרה שבו מכרתי דירה שרחוקה מעיר מגורי.

SupermanZW

Well-known member
מה בעיה למכור בית ללא תווך וכנ"ל לגבי השכרה. אני עשיתי זאת בלי בעיות.
למעשה המקרה היחידי שבו נזקקתי לתווך זה מקרה שבו מכרתי דירה שרחוקה מעיר מגורי.
נסה לעשות זאת בקנדה, בהצלחה.

למעלה