אפקט דמדומים: זוגות שמפחידים לי את הצורה!

אפקט דמדומים: זוגות שמפחידים לי את הצורה!

בסוף השבוע הקרוב יעלה לאקרנים בישראל החלק האחרון בסאגה ששיגעה את העולם - "דמדומים 4: שחר מפציע - חלק 2". הסרט מגולל את סיפור אהבתם של בלה סוואן ואדוארד קאלן, סיפור המבוסס על ספרה של סטפני מאייר. העניין הוא שסרט זה, על אף הצלחתו הגרנדיוזית, מלמד נערות צעירות שהדבר היחידי שחשוב בחיים הוא להשיג גבר. ובמקרה הנוכחי, בלה בת ה-17 מתאהבת בערפד בן 108. בלתי נתפס, נכון? אז זהו, שתופעה זו התרחבה הרבה מעבר לעולם הקולנוע, וכיום ניתן לראות עד כמה הרעיון של קשר רומנטי בין בני זוג שטווח הגילאים שלהם עולה על עשרות שנים הוא מזעזע להחריד.

לרשומה המלאה:
http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=730464

kinspirit

New member
אוי, זה כל כך, אבל כל כך, לא קשור

כן. יש הרבה זוגות במציאות שצד אחד צעיר והשני מבוגר. וכן, יש מקרים שזה קיצוני עד כדי הרמת גבה. אבל קודם כל, כל מקרה לגופו (ההורים שלי למשל התחתנו כשאמא שלי היתה בת 18 ואבא שלי בן 30, והלוואי על כך אחת מאיתנו אהבה כמו שיש להם עד היום, חמישים שנים אחרי החתונה). לאהבה אין גיל יקירתי. אני לא יודעת בת כמה את ואילו מערכות יחסים עברת בחייך, אבל זה משהו שלומדים עם השנים/נסיון.

ומעבר לזה, זה כל כך לא קשור לדמדומים, שאם היית קוראת את הספרים או רואה את הסרטים, היית מבינה את זה. שלא לדבר על זה שלפני דמדומים היה באפי, ששם היא היתה אפילו צעירה יותר מבלה כשהיא פיתחה מערכת יחסים עם ערפד בן מאה ומשהו.

אז אין דבר כזה פדופיליה בעינייך?

כאילו אם הילדה בת 13 והוא 20, זה נחשב פדופיליה? אבל אם היא בת 18 והוא בן 40 זה לא?

רוונה

New member
מה זה פדופיליה "בעיניה"?

זה לא קשור מה את או היא מגדירות פדופיליה. יש תופעה (חולנית ואיומה) שנקראת פדופיליה. ותודה לויקי על היותה חופשית:
"פֶּדוֹפִילְיָה, בהגדרתה הרפואית-פסיכולוגית, היא פאראפיליה (הפרעה בעוררות מינית) אצל מבוגרים, המתאפיינת במשיכה מינית עיקרית או בלעדית לילדים או לנערים צעירים (בדרך כלל גילאי 13 ומטה). פדופיליה מוגדרת כהפרעה נפשית על ידי הספרות האבחונית (DSM IV וה-ICD-10). "

אז כן, 20-13= פדופיל, 40-18 לא פדופיל, אבל איכס

והשאלה של מיס קאלן מאוד רלוונטית... כי חוץ מלהזכיר בתחילת הפוסט שלך שגם בין דמויות בדיוניות יש הפרשי גילאים אין ממש קשר לדמדומים

למעלה