ארועים חוזרים של חסימה בדרכי השתן

Subway0

New member
ארועים חוזרים של חסימה בדרכי השתן

דוקטור קרסו שלום, - ניסיתי לעלות שבוע שעבר לתוכנית הרדיו שלך אך ללא הצלחה.- דוקטור נכבד, שי בן 19, אני סובל מאז חודש פברואר 2004 אירועים חוזרים ושווים של חסימה בדרכי השתן המלווים בכאבים במותניים, כל פעם שאירוע כזה קורה הוא נמשך כ10 שעות עד תחושת רגיעה. האירועים האלה קוראים בממוצע פעם בחודש, לפעמים הם מלווים בדם. חשוב לציין *לא אובחני כרגיש ללקטוז אך אני נמנע מלשתות חלב מסיבות של הבצרות שילשול. *לחץ דם 100/60 5-4-2004 *ירדתי מאוגוסט 2003 עד אפריל 2004 כ26 קילוגרם בדיאטה מאוזנת וטובה כיום הBMI שלי תקין ואני משתדל לחיות ע"פ אורח חיים בריא ומאוזן מבחינה תזונתית. * "סובל" מאולסרטייב קוליטיס, כאשר בעת כתיבת הודעה זו המחלה ברגרסייה ופחות פעילה. * אני יכול לצרף מסממכים שתעדי במחשב על בדיקות כאלה ואחרות ומצב הבריאותי שלי היום אם זה יקל עליך *לפעמים נדמה לי שאני רואה גושים גדולים של חלקיקים בשתן, אין תחושה שמלווה בצריבה. * אין סימנים של חלבונים בשתן במצב רגיל. תיאור ממוצע של אירוע דרכי שתן. מתוך ניסיון אני כבר יכול לחזות כ3 ימים לפני הארוע שהולך להחסם לי דרכי השתן בכך שאני מרגיש תחושה של מעיין "גז" לא ממש כואב כ2 סנטימטרים מצד שמאל ל"פופיק" במרכז הבטן, בנוסף צבע השתן שלי משתנה לצבע כתום חרדל והוא אינו שקוף יותר (בדרך כלל). בעת ארוע החסימה, יש יצאיה רבה מאוד של צואה רקה מאוד אך לא שילשולית. הארוע כמובן מתלווה בתחושה של כאבים בדרכי השתן ובמותניים ובצרבה בעת התלת השתן (אם בכלל בשלב הראשון) בעת היציאה של השתן כ10 שעות לאחר מכן לפעמים השתן מתלווה בדם ולפעמים הוא לא. אני הייתי רוצה לציין בשלב הזה בירצינות, שאני מצאתי פתרון להקלת הכאב ושיחרור ההרגשה של החסימה בכך שאני "מאונן" לדעתי זה מרחיב לי את כלי הדם ובכך מסיים את האורע. בדיקות שעברתי (וכולם תקינות ואין צורך לפרט) CT-UROGRAPHY תקין אולטרסאונד איזור הכליות - תקין ציטוסקופיה - תקין ביצאתי בדיקת דרכי העיכול העליונים ובדיקת מעי דק כחלק מבדיקה שגרתית של רופא גסטרו הבדיקות תקינות. בביקור האחרון אצל האורולוג, הומלצתי לעבור בדיקה אורודינמית, כאשר איני יודע הרבה על הבדיקה הזאת. לדעתי, אין לי בעיה בכל הקשור למערכת האורולוגית, ובכך אני סבור מפני שבכל הבדיקות שעברתי הכל ניראה תקין במערכת האורוליגת. והנה שאלותי * האם זה הכרחי שאני יעבור בדיקה אורודנימית ומה הבדיקה הזאת בא לגלות? * האם יתכן שיהיהו לי אבנים בכליות אך ה ל CT ו US לא ימצאו אבנים כאלה? *אם הבעיה היא לא אורולוגית מה יכולה להיות הבעיה ומה יכולה להיות דרך הטיפול בה? * לפעמים נדמה לי שאני רואה בועות רבות בשתן, האם יש קשר? הרופא האורולוג שאל אותי אם יש לי גזים בשתן ואיני יודע מה לענות לו? * מזה פיסטולה בין המעיים לכיס השתן והאם זה מסוכן מה דרך הטיפול בזה? בכבוד רב שי.

למעלה