ביטול/הזזת ספרינקלר

הרצל50

New member
ביטול/הזזת ספרינקלר

שאלתי את השאלה הזו גם בפורום שיפוץ, אבל הייתי שמח אם למישהו בפורום הזה יש משהו חכם להוסיף מבחינת בטיחותית וביטוחית.

אנו עומדים להיכנס לדירה חדשה מקבלן.
מאחר ולא לקחנו מטבח דרכו, אלא מספק אחר, הקבלן שם לנו ספרינקלר בדיוק מעל המיקום בו יעמדו ארונות המטבח (הספרינקלר יוצא מתוך ההנמכה כלפי מטה).
יש לציין כי בשאר הדירות שלקחו מטבח מאחת החברות שהוצעו ע"י הקבלן, אין ספרינקלר במיקום הזה.
הקבלן אמר לי שהוא חושש שמאחר ואין שם ארונות, לא יתנו לו טופס 4 ללא הספרינקלר הזה, ולכן הוא שם אותו שם.
אגב באותה הנמכה יש ספרינקלר נוסף המקביל לרצפה (כלפי המטבח עצמו) שאינו מהווה בעיה, והוא כמובן ישאר במקום.

כך שככל כנראה הספרינקלר הזה אינו מחוייב המציאות.

רציתי להתייעץ לגבי שתי דרכי פתרון:
1. הארונות יגיעו עד הנמכת התקרה, כך שניתן לעשות חור בתקרת הארון וכך הספרינקלר יבצבץ לתוך הארון. אני לא אוהב את זה מאחר ואני חושש שהוא יפתח בטעות בגלל מכה שהוא עלול לחטוף מחפצים שיכניסו לתוך הארון, ופשוט יהרוס את המטבח.
2. לבטל אותו. האם יש בעיה פשוט לבטל אותו (לשים פקק במקומו)? האם אינסטלטור רגיל עושה את זה, או שצריך מישהו מיוחד לזה?
האם צריך אישורים? (אני מניח שצריך לסגור את המים לספרינקלרים בקומה או הבניין בזמן העבודה)

שאלה נוספת, ראיתי שבכל ההנמכות תקרה יש ספרינקלרים, האם זה אומר שאם אני מוסיף הנמכות בעצמי, באופן עקרוני אני מחויב לפי תקנה או חוק כלשהו להוסיף ספרינקלר?
אני ממש מתקשה למצוא מידע בנושא הזה ברשת...

תודה

תגובה

שלום רב,

1. אין להכניס ספרינקלרים לתוך חללי ארונות.
2. אין לבטל ספרינקלר, הוא חלק ממערך בטיחות האש של הבנין והדירה שלך. והמיקום שלו תוכנן בהתאם לתקן.
3. עלייך לפנות למהנדס המתכנן של המבנה ולבדוק מה האופציות לשינוי מיקום. ורק באישורו לשנות.

מערכת הספרינקלרים שלכם במבנה כולל בדירות נותנים מענה ראשוני ומצויין בשעת חלילה שריפה, ויכולים בתחזוקה נכונה למגר את השריפה ולשלוט עליה כי לא תתפשט.

בברכה,

למעלה