דברים שרציתי לאמר

shlala1

New member
דברים שרציתי לאמר

לפני שנכנסתי ל"פורום יוצאי אתיופיה", הייתי ממש בור בענייני העדה. לא ידעתי (ולא ממש עניין אותי) על העליה ועל המנהגים של העדה שלנו. עכשיו, אני מוצאת את עצמי חופרת ובודקת עוד ועוד על העידה. שואלת את אמא שלי שאלות וממש מתעניינת. קצת עצוב לי שרק עכשיו התעוררתי (אני בת 28 עוד מעט) וחבל לי שדור העתיד ישכח מאיפה באנו. הייתי מעוניינת לדעת קצת את השפה ולכן אני רוצה לקנות מילון עברי-אמהרי יש דבר כזה בכלל? או בכלל כל מה שיכול לעזור בהרחבת האופקים. שתהייה שבת שלום לכולם וחג שבועות שמיייייייייח.

LuNaTiC

New member
מגניב...

לדעתי זה ממש חשוב... לדעת מאיפה באת, על השורשים שלך, יהיו אשר יהיו. בקשר לשפה, ישנו המילון ההוא שנדמה לי שאת שמת לו קישור ועוד אחרים... אז הוא ממש מעולה. מה שמגניב בו זה שאפשר לכתוב באמהרית וכך ללמוד לאט לאט את האותיות. אני סתם בדקתי אותו יום אחד וגיליתי דרכו דברים מעניינים... למשל שהמשמעות של "אדיס אבבה" היא "פרח חדש". שם ממש יפה לעיר, גורם לחשוב על הסיבה שבגינה הוא ניתן. ספר שאני קוראת עכשיו - "אתיופיה והמזרח התיכון" מאת פרופסור חגי ארליך, נותן רקע ממש מעניין על אתיופיה והחיבור שלה אלינו ואל שכנותיה... אבל רק התחלתי, אז עדיין אין לי הרבה מידע
.

shlala1

New member
בקשר למילון

נראה לי שיהייה לי יותר קל עם מילון נייד(שיחון) ולא אינטרנט. וגם עדיפות לעברי אמהרי. אם אני לא אמצא אני אלך על אנגלי אמהרי. ובקשר לספר שאת קוראת, כשתתקדמי קצת עם העמודים, עדכני איך הוא שנדע אם שווה לקרוא או לא.

למעלה