דימום כבד במחזור

sashkashurik

New member
דימום כבד במחזור

שלום!
זה כבר כמעט שנה שאני סובלת מדי חודש מדימום כבד. בהתחלה פשוט הרגשתי חלשה בימים האלה, התלוננתי לרופאים, אבל לא קיבלתי שום הנחיות. לאחרונה אני סובלת מחוסר ברזל והתחלתי לקחת תוספות ברזל. זה לא עזר כל-כך לחולשה, ושוב התלוננתי לרופאים שהצלחתי להגיע אליהם והתשובה שקיבלתי: מה יש לך שם ציסטה?
הפעם המחזור שלי עוד יותר כבד, אני שוכבת במיטה באפיסת כוחות (אומנם כן יכולה לתפקד, אבל בקושי, יש לי סחרחורת וחולשה). התקשרתי לאנדוקרנולוגית שלי, אבל לא מעבירים שיחות לרופאים.
אני בדרך כלל סובלת מפרולקטין גבוה ולכן לוקחת קבוטרים. בלעדיו אני לא מקבלת מחזור, לכן ניסיתי לדבר עם אנדו, לשאול אותה אם להוריד אולי מינון. למרות שכבר התרעתי על הבעיה הזאת לפני.
אני בקופת חולים מכבי, צריך לקבוע פה תורים חודשים עד חצי שנה מראש! למשל, בפברואר הצלחתי לקבוע תור לאנדו ליוני (!!!) ולגינקולוג לאמצע אםריל.

אבל מה עושים בינתיים? לפני שהתחיל לי המחזור הכבד, היו לי מחזורים נורמליים עם קבוטרים ולא סבלתי בכלל. עכשיו אני פשוט מאבדת המון דם ולא יודעת מה לעשות...

טיפול

ראשית אם יש שינוי במצבך את יכולה לפנות למוקד/למיון.
חסרים לי פרטים רבים עלייך וכן אין לי אפשרות לבדוק אותך דרך האינטרנט.
לא ציינת גיל, סדירות מחזורים. שימוש בגלולות. הסיבה להיפרפרולקטינמיה כגון האם מדובר במיקרואנומה או מקרואדנומה ומתי היה המעקב האחרון.
יש לבצע מספר בדיקות אותם ניתן לבצע בקופת חולים.
רמת פרולקטין, TSH T3 T4
המוגלובין ורמת פריטין.
לבצע אולטרסאונד לרירית הרחם מבנה הרחם ושחלות.
לפי ההערכה הקלינית שלך ניתן להתאים לך את הטיפול הרצוי.

אני מציין בשנית במידה וכעת את חשה לא טוב תפני למוקד.
במידה ולא תזמיני תור לרופא אנדוקרינולוג והן גניקולוג על מנת להתאים טיפול.

sashkashurik

New member
תודה רבה,

ותודה לאל, המחזור נגמר ואני חוזרת לעצמי. יש לי תורים לרופאים ואני אתחיל בבדיקות, למרות שהתרעתי בפני גינקולוג בעבר שיש לי מחזורים כבדים, הוא לא כ״כ התרגש מזה...

למעלה