דעתכם על ספר.

saragon

New member
דעתכם על ספר.

אני מתחיל לקרוא ספר ישן (מאוד) של יוחנן אהרוני "ארץ ישראל בתקופת המקרא" ואני רוצה לדעת עד כמה אמין הוא, שכך איני רוצה לקבל מידע שגוי ולא מבוסס מספיק. האם כדאי לקרוא את הספר בצמוד למקורות חדשים יותר?

Lakedaimon

New member
תמיד כן.

אהרוני היה מהאסכולה הישנה, תמיד כדאי לבקר את המידע הישן באמצעות מידע חדש. המידע הארכיאולוגי - היסטורי שהוא נותן מעודכן לאותה תקופה (אני מניח ששנות ה 60 -70).

saragon

New member
אתר האקדמיה ליהדות.

זה אתר החזרה בתשובה , אשר בו המטרה מקדשת את האמצעים. מצאתי כמה וכמה נקודות מעניינות. הם נוטים לשלוח אותך ל- מראה מקום שהם לא באמת מצפים ממך לבדוק אותם. הנה למשל :http://akadamya.fav.co.il/index.php?dir=app_sites&page=article&op=item&id=36498 ראיה "לאמיתות התורה" בדיוק בספר שאני קורא עכשיו. (האקדימה ליהדות תומכים בכרונולוגית ויליקובסקי מתי שנוח להם) ושם כתוב על הצמרי (הכתוב בתנ"ך). אהרוני לא מתייחס ל - "צומור" כראיה לאמיתות התורה או משהו כזה בכלל, אלא הוא מתייחס לזיהוי של צומור כעיר צפונית (בניגוד לוילקובסקי שזיהה את צומור עם שומרון) כראיה לכך מביא אהרוני את הכתוב בספר בראשית על בני העמים הצפוניים (צמרי ארודי וכו') . פשוט מגעיל אותי הדרך שבא אתרים מסוג זה עובדים - שולחים אותך לציטוט שמים צבעים וקישוטים ומוליכים אותך שולל. נקודה אחרת, איזה מלך בבלי עונה לשם "אדם"? לא מצאתי חומר קריאה על כך.

Lakedaimon

New member
כל כך הרבה שטויות, כל כך מעט זמן...

ריפרפתי על ה"מאמרים" באתר. לרגע חשבתי שהחרא ינזול לי מתחתית המסך, היה פשוט הרבה יותר מדי ממנו.

iassafk

New member
לרקע ארכיאולוגי כללי מעודכן יותר על האזור

הייתי ממליץ לך על הספר של ע' מזר Archaeology of the land of the Bible

Shatil81

New member
או לחלופין

ראשית ישראל - של י' פינקלשטיין, שמתמקד בתקופות המקרא.

למעלה