האם האוניברסיטה שלכם נערכת להתפרצות קורונה

האם האוניברסיטה שלכם נערכת להתפרצות קורונה

או כל מגיפה אחרת בהיקף מאסיבי? אצלנו האוניברסיטה הוציאה הנחיות כלליות, ואנחנו מתחילים בהיערכות ספציפית ברמת המחלקה והפקולטה. מסתבר שיש הרבה מאד דברים שצריך לשקול. למשל:
- קורסים. מה עושים במקרה שסטודנטים רבים צריכים להיכנס להסגר ביתי או במקרה הגרוע שהאוניברסיטה נסגרת לגמרי. ההנחיה של האוניברסיטה אצלנו היא להיערך ללמד אונליין. האם זה אפשרי שכל הקורסים באוניברסיטה יעברו ללמידה מקוונת? להערכתי האוניברסיטה לא ערוכה לזה- לא מבחינה טכנולוגית ולא מבחינת תמיכה למרצים. אם זה יקרה בסמסטר קיץ זו חצי צרה, אבל אם בסמסטר הנוכחי אני צופה בעיות רבות.

- נסיעות לחו"ל לצרכי מחקר או כנסים (גם סטודנטים וגם מרצים). אמנם הרבה כנסים בינלאומיים מתבטלים, אבל זה מעלה שאלות לגבי החזר הוצאות למשל.

- קיום אירועים רבי משתתפים כמו כנסים, יום מחלקה וכד'

- פרקטיקום ולמידה בשטח. נכון בעיקר אצלנו שרוב הסטודנטים מוצבים בארגוני בריאות כגון בתי חולים.

- קיום הגנה על תזה. לדוגמא, אחד המאסטרנטים שלי הוא רופא שעומד להיות מוצב במרפאה שעושה בדיקות לקורונה. לא בטוח שיהיה לו זמן להגנה על התיזה שאמורה להיות בעוד כמה שבועות, ואם יהיה לו זמן, האם נרצה שהוא יהיה בחדר קטן עם עוד חמישה אנשים כאשר הוא בסיכון גבוה להידבקות (למרות אמצעי המיגון)?

כרגע, המדיניות היא לבחון כל סיטואציה לגופה (למשל במקרה של הסטודנט שלי, הוא יוכל לעשות את ההגנה על התזה מרחוק באמצעות טכנולוגיה, ואם צריך ההגנה תידחה). נסיעות לחו"ל נבחנות לפי המדיניות של המדינה אליה נוסעים והמדיניות של קנדה לחוזרים ממנה (אני מניח שנסיעות לישראל יורדות מהפרק למשל).
בקיצור, לא משעמם

22ק ו ס ם

New member
נערכים,אבל בינתיים לא עושים כלום

(אם לא מחשיבים תוספת של מגבונים לחיטוי). ממליצים לא לנסוע נסיעות לא חיוניות ונערכים לאפשרות שמרצים יעבדו מהבית כמה שאפשר, אבל לדעתי הם באמת לא יודעים מה לעשות וקשה להערך מראש. לא רואה למשל איך יבחנו אנשים עוד חודשיים. כרגע אין מקרים קרובים אלינו אבל אם זו תהיה מגיפה אני לא רואה איך לא סוגרים את האוניברסיטה לתקופה מסוימת.

FPNH

New member
אצלנו לא מאשרים נסיעות לחו״ל

וביטלו כנסים בינלאומיים.

אצלנו בעיה במעבדות הוראה שם יש חובה להגיע ולעשות דברים בפועל

לגבי החזר נסיעות לנסיעות שהתבטלו, האונ' תחזיר עלויות שלא ניתן היה לבטל, אבל זה ירד מתקציב הנסיעות של החוקר.
הבעיה בעיני היא שלא ניתן יהיה להעביר חלק מההרצאות און ליין בגלל אופי ההרצאה. יש מרצה במתמטיקה שהצליח להעביר את הרצאתו מהבידוד, אבל אני לא יודעת אם זה קורס של 240 איש או של 5.
&nbsp
אני ספציפית מעדיפה להשאר ולעבוד מהבית כרגע. למה להתגרות במזל.

אור302

New member
כרגע חופשת אביב, כלומר הלכו להביא את הנגיף.

כשיחזרו, נראה מה יקרה. הייתי במקרה בפגישה עם הדיקן לפני שבוע, ייעצתי לבטל את החופשה ולקצר את הסימסטר בשבוע במקביל. לא שמע לי. בינתיים רצים אימיילים ומתחילים לדבר על הוראה אונליין. מישהו כבר שאל אם הוא יכול ללמד אונליין אפילו אם אין הוראה גורפת והתלמידים פה, פשוט משום שהוא רוצה להגן על בן משפחה הסובל ממערכת חיסונית חלשה. אנחנו נמצאים בסביבה מבודדת, מקום אידאלי לסגר. אבל ברגע שייכנס הנגיף, זה כבר לא ישנה.

אור302

New member
זהו, נפל הפור. סוגרים את הקמפוס, עוברים לאונליין.

איך? עוד יתברר. כרגע אנחנו בחופשת אביב וביטלו שני עד רביעי שבוע הבא, כדי שנוכל להתארגן (לא על חשבון החופשה. כמה נחמד מצדם). הסטודנטים חייבים לפנות עצמם מהמעונות עד יום חמישי הבא, מי שיטרח בכלל לחזור. זה יהיה חידוש מרענן. פנינו למאה העשרים ואחת.

אור302

New member
עכשיו התחילה תנועת נגד מאנשי הסגל

מה פתאום מביאים בחזרה את התלמידים לפנות את חפציהם ובדרך יביאו איתם ווירוסים לאזור שהוא נקי לגמרי? רק כדי לקחת בגדים משומשים וכמה ספרים? לא הגיוני. אם יש משהו חשוב, שישלחו להם בדואר.

אור302

New member
ועכשיו גם קמו מגיני הסגל המוסדי.

מה פתאום מכריחים את השרתים למיניהם להתחיל לעבוד בחדרים עם כל התלמידים שיחזרו חולים? מה יהיה על שרת שלא חולה בעצמו אבל צריך לטפל בבן-משפחה חולה? איך ישלמו להם? לסגל האקדמי זה לא משנה, אבל הם עובדים לפי שכר שעתי. אני באמת נפעם מהחמלה של כמה מחברי הסגל פה שמשמשים מגינים לאנשי התחזוקה.
&nbsp
ועוד מישהו כבר צועק: מה אתם מחזירים את כל התלמידים בשבוע הבא ונותנים להם יומיים להתפנות מהמעונות? מה בוער לכם? תנו להם עד סוף הסימסטר. יש חכמים בינינו.

אור302

New member
כן, אצלנו שידרגו בן רגע לדרגה גבוהה יותר של שימוש

וכעת כל מרצה יוכל להעביר שיעורים המוניים. מה שכן, הזכירו לנו שאל לנו להניח שכל תלמידינו יהיו בעלי גישה לאינטרנט מהיר כל הזמן. זה לא דבר שניתן לקחת כמובן מאליו וצריך להתחשב.

אור302

New member
למען האמת אני לא מתלונן

ארגנתי מחדש קורס אחד לסדרה של עבודות והגשה וקצת דיון בפורום אונליין. במקום בחינה תהיה הגשת עבודות. את הקורס בעברית אני צריך עוד לחשוב איך לארגן. בגדול אני חושב שאני מרוויח פה המון זמן חופשי. ברגע שאני לא מלמד, אני גם לא צריך להכין שיעור. בסוף עוד יצא לי פה שאני מתקדם במחקר מעבר למצופה (שזה לא חכמה כי לא צפיתי הרבה התקדמות גם כך).

למעלה