האם יש דבר כזה? ייעוץ לעריכה בתשלום?

GAMALY

New member
שלום
אני אמורה לסיים תזה בקרוב. מחקר שרובו ארכיוני.
יש לי רשימת שאלות שקשורות לעריכה אקדמית/עריכה לשונית/הנחייה.
המנחה לא מתמצאת ואני משתדלת לא להביך אותה. נין קצת מורכב אבל זה מה יש.
מחפשת מישהו ששוחה בנושא לייעוץ בתשלום. השיטה היא שיקגו 16, אבל השאלות אינן רק טכניות.
האם יש אנשים שמייעצים?
תודה רבה!

L Bloomer

New member
אני מבינה שמדובר בשאלות שעיון במדריך של שיקגו לא יפתור.
בשאלות טכניות הדרך הנכונה היא לפנות לעורכ/ת לשוני/ת ולשלם על עריכה, כשאת מסכמת איתה מראש מה נדרש לערוך ומה לא, או אפילו שרק תפתור לך את הבעיות הנקודתיות ותשלמי לה לפי שעה.
שאלות שאינן טכניות אלא עקרוניות אפשר לנסות לשאול כאן (פעם הפורום היה פעיל יותר... אני חושבת שרוב הוותיקים לא יודעים שהפורום חזר לחיים). אפשרות נוספת - לפנות לדוקטורנטים וחברי סגל נחמדים בחוג שלך.
בהצלחה!

GAMALY

New member
אני מבינה שמדובר בשאלות שעיון במדריך של שיקגו לא יפתור.
בשאלות טכניות הדרך הנכונה היא לפנות לעורכ/ת לשוני/ת ולשלם על עריכה, כשאת מסכמת איתה מראש מה נדרש לערוך ומה לא, או אפילו שרק תפתור לך את הבעיות הנקודתיות ותשלמי לה לפי שעה.
שאלות שאינן טכניות אלא עקרוניות אפשר לנסות לשאול כאן (פעם הפורום היה פעיל יותר... אני חושבת שרוב הוותיקים לא יודעים שהפורום חזר לחיים). אפשרות נוספת - לפנות לדוקטורנטים וחברי סגל נחמדים בחוג שלך.
בהצלחה!
תודה רבה!
נצמדתי 1:1 לחוברת מטעם החוג לאמנות באוניברסיטת תל אביב. ונכון, היו מקרים שלא היה להם מענה בחוברת וגם לא מצאתי באתרים על שיטת שיקגו באנגלית.
שכרתי את שירותיה של עורכת לשונית לפרקי המבוא ולפרקי המסקנות. זה נעשה מטעמי תקציב, אני בבית כעת ולכן מנסה לרוב לפעול לפי השכל הישר. אני חושבת ששיקגו זו לא המומחיות שלה. אצטרך אדם נוסף ששוחה בנושא (במחקר באופן כללי ולאו דווקא בשיקגו), לייעוץ נקודתי.
לצערי התזה לא שייכת לדיסציפלינה של החוג כך שאין אל מי לפנות בחוג.

נערך לאחרונה ב:

302Or

New member
שיקגו הולכים ומעבים את המדריך שלהם. יש לי מהדורה 17 פה על השולחן, קשה מאוד לתפוס את הכול, מה גם שסעיפים משלימים זה את זה. מה שאני אוהב לעשות הוא לקחת איזה ספר שאפשר לסמוך עליו ופשוט לראות מה הם עושים בכל עניין: ביבליוגרפיה, הערות, וכן הלאה. וכפי שנאמר, את מוזמנת לשאול פה.

GAMALY

New member
שיקגו הולכים ומעבים את המדריך שלהם. יש לי מהדורה 17 פה על השולחן, קשה מאוד לתפוס את הכול, מה גם שסעיפים משלימים זה את זה. מה שאני אוהב לעשות הוא לקחת איזה ספר שאפשר לסמוך עליו ופשוט לראות מה הם עושים בכל עניין: ביבליוגרפיה, הערות, וכן הלאה. וכפי שנאמר, את מוזמנת לשאול פה.
תודה רבה! זה בדיוק מה שעשיתי. לקחתי ספר וגם יש לי כבר ספריה של עשרות תזות...ועדיין...

למעלה