האם להגיש תביעה חדשה? או בקשה לשינוי ובחינה מחדש עקב שינוי נסיבות?

ייאא

New member
נפסקו לי מזונות בבית משפט לענייני משפחה בגלל תביעתה של האם. משמורת משותתפ זמני שהות שווים.

ערערתי שכן הכנסות האם גבוהות משלי בפער ניכר מאוד והכנסתי לא גבוהה.

בערעור רק הופסקו המזונות ממני לאם ולא נקבעו מזונות מהאם אליי כפי שביקשתי בגלל שהערעור היה על תביעה של האם למזונות ולא להיפך. לא הגשתי בעבר תביעת מזונות מהאם אלי.

מאז פסק הדין של המזונות שנה אחריו הכנסת האם אף הוכפלה. וצרכי הילדים בפועל במציאות גבוהים בפער ניכר מאשר שנקבעו בפסק הדין.

השאלה:
האם עלי לפנות בתביעה כעת למזונות מהאם אלי - בתביעה חדשה לגמריי?

או בגלל שכבר היה הליך מזונות, אני צריך לפנות בבקשה לשינוי מזונות ובחינתם מחדש עקב שינוי נסיבות מהותיים?

מה הדרך הנכונה? תודה מראש.

bennydon

Member
נפסקו לי מזונות בבית משפט לענייני משפחה בגלל תביעתה של האם. משמורת משותתפ זמני שהות שווים.

ערערתי שכן הכנסות האם גבוהות משלי בפער ניכר מאוד והכנסתי לא גבוהה.

בערעור רק הופסקו המזונות ממני לאם ולא נקבעו מזונות מהאם אליי כפי שביקשתי בגלל שהערעור היה על תביעה של האם למזונות ולא להיפך. לא הגשתי בעבר תביעת מזונות מהאם אלי.

מאז פסק הדין של המזונות שנה אחריו הכנסת האם אף הוכפלה. וצרכי הילדים בפועל במציאות גבוהים בפער ניכר מאשר שנקבעו בפסק הדין.

השאלה:
האם עלי לפנות בתביעה כעת למזונות מהאם אלי - בתביעה חדשה לגמריי?

או בגלל שכבר היה הליך מזונות, אני צריך לפנות בבקשה לשינוי מזונות ובחינתם מחדש עקב שינוי נסיבות מהותיים?

מה הדרך הנכונה? תודה מראש.
עליך להגיש תביעה לביטול המזונות ולחיוב גרושתך לשלם לך מזונות. לחילופין: הקטנת המזונות.

bennydon

Member
אם אתה רוצה רק להפחית מזונות - הדרך היא בהגשת תביעה להפחתתם בשל שינוי נסיבות מהותי.
אם אתה רוצה לתבוע שהאם תשלם לך מזונות לילדים משום שהיא משתכרת הרבה יותר (והמשמורת משותפת) -
עליך להגיש תביעה נגדה.

למעלה