האם משהו שמע על זה

האם משהו שמע על זה

שגלעד שליט בכלל לא יהודי אלא גוי ? אצל למה שחררו אלף גויים בעד גוי אחד ? ולמה גלעד לא הזכיר את ה` אחרי שהשתחרר לתודה או ברוך ה` ? ולמה השבת ראשונה בחזרה כבר חילל שבת ?

גמני שמעתי

משהו כזה אבל יכול להיות שזה שטיות, לך תדע... אבל בלי קשר לזה המדינה מתחייבת לשחרר כל חייל שברשותה בלי קשר ללאום שלו, בעבר הם כבר שחררו חיילים דרוזים שבויים תמורת אסירים זה ההבדל בין ישראל לשאר המדינות! שהיא דואגת לשבויים שלה! אע"פ שאני לא חושבת שהעיסקה הזאת הייתה בסדר אני מסתכלת גם על הצד היפה שלה, הדאגה של המדינה לחייליה!

../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

גנבת לי ת'מילים מהמקלדת.... וכל מילה נוספת מיותרת. (וכמעט יצא חרוז
)

שלום לך דובה

אמנם, לא נראה לי שההוא ניסה להיות סגן אלוקים, אבל הוא ניסה לקבוע לעצמו דעה מיהו גלעד שליט. וזו גישה כשרה לחלוטין, לדעתי. כי, להזכירך, מגעו של מחלל שבת או אפיקורוס פוסל את היין, ואין מצרפים אותו למניין, ואין יוצאים ידי חובה בברכותיו, ועוד דוגמאות רבות לכך שעלינו לקטלג את הסובבים אותנו בכדי לדעת כיצד להתייחס אליהם. כן, זה תפקידנו לקבוע מיהו שומר תורה ומצוות ומי אינו שומר תורה ומצוות - מי ראוי לאחווותינו ומי אינו ראוי לאחוותינו. פשוט מאד.

הבעיה היא

כשכל הזמן עסוקים בקטלוג אנשים ושוכחים את העיקר עבודת ה' באמת שכנראה גם כוללת את עבודת האינטרנט ואידך זיל גמור

אז זו השיטה?

כשמישהו מזכיר, תוך כדי דיון, טיעון הנוגע לעבודת ה' - התגובה הכ"כ אינטליגנטית היא - 'עבודת האינטרנט'... הייתי ממליץ לך להתמקד בדיון ולהתייחס לגופו של טיעון: חלק מהתפקיד שלנו הוא לקטלג אנשים, בכדי שנדע כיצד להתייחס אליהם. מסכימה או לא, ומדוע?

shlomiff

New member
עדייף שתסתום !

מה אכפת לך מה הוא עושה בחיים ואם הוא אמר ה` או שמר שבת ?? אתה אחראי עליו ???

ואתה, שלומיף, לא אחראי עליו?

וכי לא למדנו בפירוש: כל ישראל ערבין זה לזה ואחראין זה לזה? ועיין עוד מ"ש לדובה הישנה והערה.

אם למדינת ישראל היה יותר שכל

אז היו לקוחים את כל הגויים הרוסים + המחבלים הערבים מגיירים אותם ומחזירים אותם בתשובה . ככה המחבלים הערבים לא היו חוזרים לעשות את מה שהם הכי טובים בו

אמרו לך פעם

שאתה מדבר מלא שטויות? וחוץ מזה את הגויים הרוסים רובם הם מגיירים וזה גרועה מאוד כי הם מתגיירים רק כדי להיות שווים פה בארץ... וחוץ מזה שרובם לא גויים

אז מה אני אמרתי עכשיו ?

את בטח מעדיפה שהם ישארו גויים . לפחות בתהליכי גיור הם רואים מה זה לקיים תורה ומיצוות ומי שלא נוח לו כאן חוזר לרוסיה .

הרי ממילא רובם טוב להם כאן

וגם רובם של העובדים הזרים שהם מועמדים לגירוש לא רוצים לעזוב . אז מדוע שהם לא יתגיירו ? ............ אם למשל יש מחבל שהוא מעדיף להיתפוצץ בגלל שאין לו כסף בבית , לא עדיף שהוא יתגייר בכלא ............

לביא4

New member
איפוא היינו אנחנו או אחרים?

אז רק לידיעה שמי שהתפלל לשלומו ולשיחרורו במשך כל יום ויום בכל השנים האלו היה מיכלול הציבור, הדתי והחרדי, המסורתי והאחר, תבוא אולי בשאלה לראש הממשלה שלך לשעבר, שבזמנו דרשו "רק" 300 רוצחים בתמורה, והוא לא רצה, טוב אפשר היה להבין אותו, הוא היה עסוק עם פרשת הולילנד, אז הוא קיבל כספי שוחד שכנראה היו חשובים מגלעד שליט, ולא לשכוח שכל חודש הוא שיחרר עשרות מחבלים כ"מחווה" לפלשתינים ולהציע לאבו-מאזן מכחיש השואה 97% מהשטחים תמורת "שלום" (שלאורך כל שנות העבר לא הוכיח את עצמו).

למעלה