הילד "השתגע" -אני אובדת עצות

lavendula

New member
הילד "השתגע" -אני אובדת עצות

שלום, תחילה אתן קצת רקע על הילד שלי. הוא בן שנה ו-11 חודשים, אובחן כהיפוטוני בגיל שנה וחודש, עדיין לא הולך באופן עצמאי, אם כי לפני שבועיים נתן מופע חד-פעמי וחשבנו שהוא עלה על הגל (לא מדובר בצעדים בודדים, הוא פשוט הלך). בנוסף, יש לו עיכוב שפתי, הן בהבעה והן בהבעה. בשבוע שעבר סוף סוף ראתה אותו רופאה התפתחותית במכון להתפתחות הילד, ולדבריה, מבחינה קוגניטיבית אין לו איחור רב, הקושי הוא בהבעה והבנה. יש לו אוצר מילים מאוד מצומצם אם כי לאחרונה הוא התחיל לחזור על יותר מילים. הוא יוצר קשר עין, מרוצה כשהוא מצליח לבצע משימה, משחק במשחקי דמיון, אוהב סיפורים ושירים. החל משבת האחרונה, הילד התעורר פשוט באטרף. צרחות היסטריות שהצלחנו להרגיע רק אם לקחנו אותו על הידיים, אבל ברגע שהתיישבנו, הוא חזר לצרוח. מאז אותו בוקר, הוא חסר שקט באופן קיצוני, לוקח המון זמן להרגיע אותו, ואם לא נענים לצורך שלו להיות על הידיים בעוד אנו עומדים, הוא פשוט מתפתל, מרביץ, משליך חפצים ולוקח לו כשעה עד שהוא נרגע מעצמו. הייתי איתו אצל הרופא שלא מצא שום סיבה רפואית לעניין. נראה שבגלל הקושי לדבר, הוא לא מצליח להביע מה הוא צריך ומתוסכל שלא מבינים אותו. אני ממש לא יודעת מה לעשות ומה לחשוב. אולי הרופא פספס משהו? איך לעזור לו? (אני לא יכולה לעמוד עם ילד בן שנתיים על הידיים יום שלם) למי אני יכולה לפנות? אודה לכל עצה או הפניה.

הילד "השתגע"

אני לא בטוחה שהפורום שלנו הוא המתאים ביותר לענות על שאלה זו, אך מאמא לאמא- מדובר "רק" ביומיים, ויכול להיות שהוא רוקח משהו, ותוכלו לראות זאת רק בעוד מספר ימים, גם ילד בן שנתיים שיש לו יכולות שפתיות טובות יותר לא תמיד מסוגל לספר מה כואב או מטריד אותו. אני הייתי ניגשת לרופא שוב מחר, לראות אם משהו השתנה (דלקת אוזניים מתפתחת לפעמים לאט ורואים אותה רק אחרי שהיא יותר משמעותי, זה כאבי תופת, ולעיתים ילדים מגיבים אליה בחריפות- מנסיון!!!!) רק בריאות !

למעלה