המלצות?

Silent witness

New member
המלצות?

שלום, לאחר לידה שבוע 22 בעקבות צירים/מחיקת צוואר (לא ברור מה היה קודם) ובמחשבות על ההריון הבא וההזדמנות האחרונה שלי, למי פונים (רופאים) ומתי ? אשמח לתובנות והמלצות על רופאים ספיציפיים באזור תל אביב והמרכז. המלצות על מטפלת לטיפול רגשי? קבוצות תמיכה ? יש באזור המרכז? תודה מראש

סיון1977

New member
מצטערת מאוד לשמוע. הייתי במצבך

מקווה שאת מצליחה להקיף את עצמך באנשים תומכים, זה חשוב ולא תמיד קל למצוא, במיוחד במצב כזה. אנשים לא יודעים מה להגיד. לגבי מה ששאלת - הדבר הראשון שאמרו לי זה שממליצים לבצע בהריון הבא תפר צווארי כדי שימנע את מחיקת צוואר הרחם. מניסיוני זה עוזר אבל יש בפעולה גם סיכון מסויים להפיל. אני בחרתי לבצע, מומלץ בחום ד"ר גלעד ראטן מאיכילוב. אישית מתחילת ההריון הבא התחלתי טיפול ביחידה להריון בסיכון באיכילוב, שם כבר דאגו לענות על כל הצרכים והשאלות. הגעתי עם הסטוריה מסויימת אז לא בטוחה אם המקרה שלך ספציפית יספיק למעקב שם, אבל שווה לך לברר איתם. באיכילוב גם יש יחידה לבריאות הנפש שמתמחה בנשים בטיפולי פוריות וגם לאחר אובדן הריון. זה במימון של רוב קופות החולים אבל ישנו זמן המתנה עד שמתחילים טיפול, בכל זאת רפואה ציבורית.. את יותר ממוזמנת לפנות אליי בפרטי אם תרצי להתייעץ. שולחת לך חיבוק מרחוק ומקווה שההריון הבא יביא איתו סוף משמח יותר, לך לכל מי שמנסה.

Silent witness

New member
תודה לך.

הייתי במרפאה באיכילוב לבירור ראשוני. עדיין אני מרגישה קצת אבודה בכל הנוגע להריון הבא ואיך להיערך לו. הרופאה באיכילוב המליצה על תפר צווארי בהריון הבא ובדיקת קרישיות. אף שגם באיכילוב וגם בתל השומר אומרים שהמקרה שלי לא ברור. לא ברור אם היו צירים שהובילו למעשה לקיצור צוואר הרחם (שאז לא בהכרח צריך לתפור ולא בהכרח יש חולשת צוואר הרחם) או שקיצור צוואר הרחם גרם לצירים ואז יש צורך לתפור. גם במכתב השחרור מתל השומר הומלץ על תפר צווארי בהריון הבא. אני מסתייגת מתפר צווארי. בהריון הזה (שהושג אחרי טיפולים רבים) הגעתי לתל השומר בשבוע 21+6 עם מחיקת צוואר וצירים. אחרי יומיים, שהצירים הופסקו עשו לי תפר צווארי חירום. אני אמנם הסתייגתי מביצוע התפר לנוכח הסיכונים אבל הרופאים אמרו שכך יש יותר סיכוי להציל את ההריון. יום אחרי שעשו לי את התפר, החלה ירידת מים ואז הוציאו את התפר מחשש לזיהום והתפתחות לידה ושניה אחרי זה ירדו כל המים ולא נותרה ברירה אלא ללדת (שבוע 22+3). לכן אני מסתייגת מביצוע תפר צווארי ומעדיפה טיפול שמרני. לגבי התמיכה - אין לי ממש תמיכה בבית ולכן אני רוצה ללכת לטיפול מקצועי וגם לקבוצות תמיכה. גם בתל השומר יש מרפאה לאבדן הריון ויש שם 3 חודשי המתנה. זה כל כך מאכזב שבמקרים כאלו יש תקופת המתנה כזו ארוכה ברפואה הציבורית.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדן ההריון

אכן עצוב מאוד וכואב מאוד לאבד הריון כה רצוי ונכסף. את נשמעת מישהי שמודעת לעצמה ולצרכים שלה וזה מעולה. בהיבט הרפואי- אין לי תובנות וידע בנושא של תפר צווארי. בהיבט הרגשי- יש לי דווקא הרבה תובנות- הן מנסיון אישי והן מניסיון מקצועי. טוב שאת עושה מאמצים כדי לעזור לעצמך. את יכולה לפנות אליי גם במערכת המסרים בהקשר של תמיכה מקצועית. שולחת חיבוקי תנחומים
שירה. שירה דוד ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז. ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון. 09-7749028

משתתפת בצערך

גם אני טופלתי גם באיכילוב וגם בהמשך בשיבא והחוויה שלי והרושם שלי היו טובים יותר משיבא, אבל זה מאד אישי ומשתנה. בשיבא יש גם את מרפאת חוה, לבריאות הנפש של נשים שחוו אובדני הריון, טיפולים וכל קושי שהוא הקשור לפוריות. אני אישית השתתפתי שם בקבוצת תמיכה, אבל אפשר גם טיפול פרטני (אם תשיגי טופס 17 לשיבא) וורד הפסיכולוגית ופיקי העו"סית הן מדהימות ועזרו לי אישית מאד. לגבי התפר - אכן אין לדעת במקרה שתארת, מה הוביל למה ולכן אני מניחה שאת התפר מציעים ליתר בטחון. לא הייתי שוללת מראש, אם כי אני מבינה את החשש שלך שאולי במקרה שלך הוא עצמו גרם להחמרה, אבל נשמע שהוא פשוט לא עזר כי הגיע מאוחר מידי או כי היה אולי באמת זיהום או משהו שגרם לצירים, ואז התקצרות ואז ירידת מים (מהלך טבעי לזיהום בהריון). אי אפשר לדעת מה קרה, הכל בגדר השערות וכנראה שלא יהיו תשובות ברורות יותר (אלא אם אולי שלחתם דגימות לפתולוגיה מהלידה ? זה בהחלט יכול לתת עוד מידע חשוב) ולכן יש יתרון גם ללכת על הגישה של ליתר בטחון ולמזער סיכונים בכל החזיתות. הכי חשוב הוא למצוא רופא/ה קשובים שילכו איתך.

Silent witness

New member
תודה. יש לך המלצות לרופא?

לגבי המרפאה בשיבא, יש להם רשימת המתנה של 3 חודשים. פשוט מאכזב ומתסכל

המלצה

כאמור אני טופלתי בכמה הריונות בשיבא בהריון בסיכון. טופלתי אצל רקפת יואלי ואצל מיכל ניר-שמחן, שתיהן מאד מקצועיות. רקפת יותר נעימה לרוב, אבל אני חיבבתי מאד גם את מיכל וכעת היא מנהלת המרפאה. שתיהן עובדות גם בפרטי. התורים שציינת הם בעיקר לנשים שכרגע אינן בהריון (אם כי גם תור ראשון בזמן הריון, יכול לקחת זמן וזה הזוי...הם פשוט מאד מאד עמוסים ולא רוצים לסרב לקבל עוד מטופלות, כי כל אחת שיולדת, מפנה מקום לחדשה) הקדימות כמובן למי שכרגע בהריון. מתסכל אבל הגיוני סה"כ. הייתי הולכת על פרטי בשלב הזה, ולו כדי לקחת את העניינים לידיים ולשליטתך ולהשיג מנוחה ורוגע, ככל הניתן, בזה שתדעי מה צפוי ומה התכנית לכשיהיה הריון. אם את בקופה כמו מכבי - יש להם מחלקות להריון בסיכון בקהילה.

Silent witness

New member
רופאים

לגבי הרופאים אלך להתייעץ גם בפרטי וגם בקופה. אבל אני מעוניינת ללכת להתייעץ עם רופא שמתמחה בנסיבות כמו שלי ולא רק רופא להריון בסיכון באופן כללי ולא מוצאת.

כל מומחה להריון בסיכון

מומחה ומנוסה במצבים כמו שלך. עצוב ממש, אבל זה קורה לא מעט. וסביר שלא יהיו ממש תשובות, אלא השערות והצעות והמלצות איך למזער סיכונים לפעם הבאה. כולנו במצב דומה לצערי.... רב עדיין הנסתר על הגלוי.

למעלה