הנדסת מחשבים או הנדסת חשמל ומחשבים???

tziont

New member
הנדסת מחשבים או הנדסת חשמל ומחשבים???

מה ההבדל בין שני המסלולים? שמתי לב שיש קורסים שונים, ובהנדסת חשמל ומחשבים בשנה א יש פחות נק' זכות מהמסלול השני...

tziont

New member
עוד שאלה

זה המסלול המקביל של "הנדסת חשמל מדעי המחשב" באוניברסיטת תל אביב??

הנדסת מחשבים והנדסת חשמל

הנדסת חשמל זה תחום מאוד מאוד רחב שחלק ממנו עוסק בתחום המחשבים. הנדסת חשמל עוסקת גם בתחום החשמל (מתח גבוה), תכנון מעגלים אנלוגים, תכנון מעגלים מודפסים, אלקטרו-אופטיקה, מנועים חשמליים ועוד הרבה דברים. אחד מתחומי ההתמחות של הנדסת חשמל הוא תחום המחשבים. סטודנטים להנדסת חשמל שרוצים להתמחות בתחום המחשבים יכולים לבחור בהתמחות הזאת אבל הם צריכים לקחת עוד התמחות במקביל. סטודנטים שרוצים ללמוד רק מחשבים יכולים ללכת ללמוד הנדסת מחשבים, שזה כמעט כמו הנדסת חשמל אבל עם מיקוד חזק יותר לתחום המחשבים.

tziont

New member
יש בזה הנדסת תוכנה?

נראה לי שהבנתי פחות או יותר "הנדסת חשמל ומחשבים" זה בעצם הנדסת חשמל רגילה רק בניסוח קצת יותר סקסי. עכשיו לגבי הנדסת מחשבים, דבר ראשון ראיתי שעושים רק התמחות אחת ולא 2, כך שזה פחות נרחב. דבר שני, זה בעצם מין שילוב של חשמל ומדעי המחשב? הנגיעה בתוכנה היא בעצם רק במסלול התמחות? כלומר אם מתוך ה-3 אפשרויות התמחות אני לא בוחר בתוכנה ואלגוריתם, אז לא תהיה לי נגיעה לתכנות בתואר...? רוב הלימודים בתואר הם בדגש על חשמל...?

למעלה