הנקה בזמן הריון

הנקה בזמן הריון

ידוע לי שאפשר להניק בזמן הריון, אבל עדיין אני מבקשת להבין מספר דברים שלא ברורים לי. הבן שלי בן שנה וחודש, עדיין יונק ואני בתחילת הריון. אם אני ממשיכה להניק, מה קורה לקולוסטרום שאמור להיווצר לפני הלידה? האם בני הגדול לא יינק אותו בעצם? שאלה נוספת שלא ברורה לי, הרי ידוע שהחלב משתנה עם גיל התינוק ומתאים את הרכבו, כך שחלב אם אינו דומה בהרכבו כשהתינוק בן חודש וכשהוא בן שנה. כרגע החלב שלי מותאם לבן שנה, איך זה יסתדר עם תינוק שרק יוולד ויצטרך לינוק חלב המתאים לתינוק שזה עתה נולד? האם בעצם כדאי לי להתחיל לגמול את בני לקראת השליש השלישי להריון? המון תודה וסליחה על האורך, אני פשוט מרגישה קצת בלבול בכל העניין הזה של הנקה בזמן הריון.

אושינקה

New member
מזל טוב להריון החדש ../images/Emo13.gif

גוף האדם הוא מכונה מדהימה - זה נכון שחלב אם משתנה בהתאם לגיל היונק, אך במקרה של הריון החלב משתנה חזרה לקולוסטרום בסביבות החודש הרביעי-חמישי. כך שלתינוק החדש יהיה קולוסטרוםץ בעקבות תהליך זה כמות החלב יורדת וטעמו משתנה. מה שלעיתים גורם לגמילה עצמית של היונק הבוגר - אבל אי אפשר לדעת זאת מראש. תמיד יש את אלו שיונקים "באש ובמים"
. שינוי נוסף שאולי תחושי זה רגישות בפטמות וזה נורמלי. כל עוד ההריון תקין, המשיכי להניק כרגיל ולא צריכה להיות שום בעיה. שוב מזל טוב והריון עגול ו"משעמם"

אושינקה

תודה על התשובה. אז זה בעצם אומר שמחודש רביעי התינוק הבוגר יקבל בהנקות קולוסטרום?

אושינקה

New member
כן ../images/Emo13.gif - אם תזונת בנך מאוזנת ואינה

מבוססת בעיקר על חלב-אם, זה לא מהווה בעיה.

למעלה