הפקרת בריאות התלמידים !!!

הפקרת בריאות התלמידים !!!

שלום לכם הורים יקרים ! ודאי שמעתם על הפרטת שירותי בריאות התלמיד ( אחיות בתי הספר ) ממשרד הבריאות. האחריות על בתי הספר עברה לקבלן בשם יהודה כהן , שקיבל על עצמו את הנהלת שירותי האגודה לבריאות הציבור. לאחר ההפרטה , משרד הבריאות והתחנות לבריאות המשפחה ( טיפות החלב ) מסרבים להעביר מידע בריאותי לאחיות בתי הספר. עד חודש אפריל 2007 כל תיקי הבריאות מטיפות החלב עברו להמשך טיפול של אחיות בתי הספר. בבתי הספר האחיות דואגות להמשך מתן חיסוני השגרה – בכיתות א' , ב' ח'. עם המעבר לאגודה למען שירותי בריאות הציבור עבודת האחיות בבתי הספר קיבלה תפנית , והפכה להיות עבודה קבלנית : הזמנים והמשאבים הדרושים למתן החיסונים הצטמצמו : לכל חיסון מוקצבים 10 דקות מרגע כניסת התלמיד לחדר האחות ועד לצאתו לאחר החיסון. 10 דקות - לזיהוי התלמיד ( שם ומשפחה , ת.ז( לבדיקת פנקס החיסונים ( במידה וההורים שלחו ) להכנת חומר החיסון ( פתיחת המזרק, שאיבה ודילול חומר החיסון( לחיסון הילד ( ומה אם הוא חושש ? בוכה ? ( לרישום החיסון בפנקס החיסון , וברשומון ( הרשומה 'הרפואית' של הילד ). התנאים הבסיסיים למתן חיסונים הינם : פנקס החיסונים של הילד. תיק בריאות או מידע רפואי קודם. הצהרת בריאות – עליה חותמים ההורים ומצהירים על מצבו הבריאותי של הילד. אישור ההורים למתן החיסון – במידה ופנקס החיסונים אבד , ההורים מאשרים את מתן החיסון בכתב. מאחר והאגודה למען בריאות הציבור מעוניינת להוכיח למשרד הבריאות כי היא מצליחה לעמוד במשימות המוטלות עליה , התחלנו במרתון מטורף של חיסונים. תחילה חיסנו את תלמידי כיתות א' – חוסנו המון תלמידים ללא הצהרות בריאות ! ללא פנקסי חיסונים ! וללא אישור ההורים !!! בימים אלו אנו מסיימות לחסן את תלמידי כיתות ב' – ושוב ללא הצהרות בריאות ! ללא פנקסי חיסונים ! וללא אישור ההורים !!! האגודה לבריאות הציבור מעוניינת להראות למשרד הבריאות שכיסוי החיסונים שלה גבוה יותר מאשר בתקופה בה משרד הבריאות פיקח על העבודה. העבודה מתנהלת בצורה מפחידה ממש : לכל תלמיד פותחים תיק בריאות על סמך מידע מהוריו ( לאחר מילוי הצהרת בריאות) כך מחסנים מסה של ילדים , ללא מידע רפואי , בלחץ היסטרי , מחסנים 80-120 תלמידים ביום עבודה אחד , ובלב רק תפילה שהחיסונים יעברו בשלום וללא טעויות. איפה נכנסת המקצועיות ? החמלה ? החיבוק? כל עניין האגודה לא מאורגן , אין נהלי עבודה ברורים , אין עם מי לדבר , אין למי לפנות ולהתריע על מה שמתרחש, אני שמחה ונושמת לרווחה כשאני יודעת שאין לי אף קרוב משפחה שילדיו בכיתות א' , ב' כיוון שאני יודעת מה הסכנה בחיסון ללא מידע רפואי בסיסי, בחיסון ללא נהלים ברורים . דבר אחד ברור - כשיהודה כהן זכה במכרז ולקח על עצמו לנהל בלעדית את האגודה , הוא לא לקח בחשבון דבר אחד קטן וחשוב : אנחנו עובדות עם ילדים , בני אדם עם לב, נשמה , רגשות , לילד הזה יש הורים, אחים, סבא וסבתא שאוהבים אותו. ולא מדובר במכונה שכאשר היא מפריעה , אפשר לכבות ולהשתיק אותה !!! אני רוצה לצעוק , לזעוק ולהעיר את הרדומים היושבים להם אי שם למעלה ואינם יודעים מה מתרחש בשטח . חייבים להעלות את הנושא על פני השטח ולא לשתף פעולה עם מעשי עוולה כאלה. אני קוראת לכם , ההורים לקום ולצעוק ולהעיר את הרדומים אי שם למעלה , ולהגן על ילדיכם. לבדוק מה קורה בבתי הספר ביום מתן החיסונים , האם ילדכם חוסן ללא פנקס חיסונים ? ללא חתימתכם על הצהרת בריאות ? ללא הסכמתכם ??? תודה. אחות האגודה לבריאות הציבור

למעלה