זקוק לעזרה!

itzik895

New member
זקוק לעזרה!

שלום לכולם, יש לי בעיה ושאמח לעזרה. אני לומד בכיתה י'ב במגמת גיאוגרפיה 5 יחידות. שנה שעברה הייתה לנו מורה שהכל הלך איתה מצוין וצלחתי להגיע להשיגים גבוהים. השנה התחלפה המורה וקיבלנו מורה חדשה. העיה עם המורה שהיא עושה מה שהיא רוצה. שהיא מלמדת חומר ואנחנו לא יודעים היא יורדת על הכיתה. "כיתה טיפולית", "רמת ה IQ שלכם ממש נמוכה ואתם טיפשים", "שאני לא יגיד לכם מה אני חושבת עלייכם", "ילדים עם בעיות", "יש לי וותק של 30 שנה ואני יכולה להעיף מי שאני רוצה מהבית ספר הזה". בהתחלה התלוננו עלייה בהנהלה והם הבטיחו לדבר איתה. זה לא כזה השפיע עלייה והיא המשיכה להגיד את זה עד שלנו היה נמאס וצעקנו עלייה שאין לנו כח יותר ושתדבר יפה כי אנחנו לא כלבים שלה ולא עבדים שלה. בסה"כ תלמידים שרוצים להצליח. אנחנו לומדים בכיתה קטנה [בגרותית] ומאוד חשוב לנו שהמורים יתחשבו בנו ויעזרו לנו כמה שהם יכולים. משום מה היא לא מבינה את זה ועושה רק ההפך, מאיימת עליינו שבסוף שנה חצי כיתה תוגש לבגרות על ניכשל ושהיא לא רואה הרבה תלמידים שעוברים את הבגרות. חשוב לי לציין שכבר אין לי כח! לא לי ולא לכיתה שלי. נמאס לנו מהמקצוע הזה. היא גורמת לכך שנשנא את המקצוע הזה ויירד לנו הבטחון. אנחנו רוצים לצעוק ולהגיד שאנחנו לא רוצים ללמוד איתה!! אמרנו את זה להנהלה אבל תמיד הם משתיקים אותנו שיהיה טווב. הם אומרים שהשנה המורה של שנה שעברה לא יכולה ללמד כי זו המורה שיש. למרות שהם רואים שאנחנו לא מצליחים ורק סובלים הם ממשיכים עם זה. מה אני עושה? למי אני פונה? אנחנו רוצים לעשות לזה סוף! נמאס לי להגיע בבוקר לבית ספר ולדעת שאני הולך ללמוד 3 שעות עם מורה שאני לא אוהב. 3 שעות של יחס מסריח ועלבונות. יש לכם אולי מושג מה אני עושה? למי אני פונה? הגיע הזמן שיעשה צדק במשרד החינוך! זה שיש לה וותק של 30 שנה לא אומר שהיא יכולה לעשות מה שהיא רוצה.

זהבה נ

New member
איציק שלום וברוך הבא לפורום

אני רוצה לשתף אותך במקרה שהתלוננו אצלי אימא ותלמיד על המורה והתלונה היתה דומה והיתה על מורה המנבל את פיו לתלמיד ומתנכל לו בלבד ולא לאחרים וכאילו המורה לא הפעיל את שיקול דעתו. לי כאדם שלא מכיר כלל אתהמורה היה מאוד קשה לקחת צד בנושא ולייעץ לאימא שלו שהגיע לפניו וסיפרה לי את הסיפור, גם מאחר ואני נוטה להיות מעורבת בתקופה שכבר כלו כל הקיצים ועומדים לךהכריע בנושא העתיד של הילד וגם שלעתים הורים מנסים לא להיות מעורבים ומאמינים יותר מידי בילד שלהם, אבל בכל זאת ביקשתי מהאם שתיפגש עם הנהלת בית הספר ותנסה להביא להם את הסיפור שהיא והילד שלה מאוד מאמינים בו וזו ההתנכלות הסתמית של אותו מורה בתלמיד להכעיס בכוונה תחילה. אתה יודע האם היתה מאוד טובה כי היא ביקשה מהילד שלה שיקליט את המורה בסיטואציות הללו כשהוא מקלל ומשפיל את הילד ליד החברים שלו ומתעלל בו קשות התעללות מילולית קשה ביותר, אתה מבין שבכל טלפון נייד יש את הייתרון של הקלטה והיום גם כבר צילום וניתן לעשות זאת בכל מקרה ולהביא את האמת כפי שהיא ניראת ונשמעת. אותו מורה סולק מבית הספר כי היתה לגביו כבר אזהרה קודמת על נושא כזה בבית ספר אחר. מאותו מקרה אני לא נוהגת להמעיט בערכן של תלונות מצד ההורים ובמיוחד תלמידים. אני מאמינה שיש לכם מה לעשות ולפנות אולי לוועד ההורים הבית ספרי כי מורה כזו היא אותה מורה בכל בית הספר ולכיתות אחרות ואולי יש אצלה כבר אזהרה בהנושא ההתבטאויות שלה, אל תרים ידיים ותוותר כי לא רק אתה מפסיד בנושא גם החבריפם שלך בכיתה מרגישים אותו דבר, אתם זכאים שתקבלו יחס הולם וכבוד מהמורה ולא התנהגות מחפירה כפי שאתה מתאר כל כך בפירוט. בהצלחה.

מיכל שב

New member
האם אותה מורה היא המחנכת שלכם?

אני מסכימה איתך שקשה ללמוד באוירה שכזו
נוסף לכך, חוק זכויות התלמיד מדבר בפירוש על כך שלמורה אסור לקלל ו/או להשפיל תלמידים. האם יש סיבה לכך שהיא מתנהגת ככה? איך האוירה בכיתה? האם רועש, האם מפריעים לה וכו'. אני חושבת שכדאי לנצל את הטכנולוגיה הסלולרית ולהקליט אותה כשהיא מקללת וכו'. יש טעם לערב את ההורים ולקיים פגישה בנוכחותה, בנוכחות נציגי התלמידים, נציגי ההורים וכמובן מחנכת הכיתה / יועצת וכו'. בואו מוכנים לפגישה. הציעו פתרונות לנושא (את המורה כנראה ולא יחליפו לכם השנה). שיהיה המון הצלחה ואל תשכח לעדכן

itzik895

New member
היי לכולם,

תודה רבה על התגובה. חשוב לי לציין שהיא לא המחנכת שלי. היא בסה"כ המורה לגיאגרפיה. היא מתנהגת ככה בגלל שיש לה וותק. זאת אומרת -היא מורה כבר 30 שנה אז היא חושבת שהיא יכולה לעשות מה שהיא רוצה. לצערי אין לי אפשרות להקליט אותה מכוון שהיא כבר לא אומרת את זה ועם יוצא שהיא אומרת אני לא מספיק להוציא את הפלא' ולקליט אותה. פניתי לאחד ההורים בבקשה לעזרה והוא דיבר עם המורה [המחנכת שלי. -לא המורה לגיאוגרפיה]. זה מספר פעמים שהוא דיבר איתה והיא הבטיחה לעשות משהו בנידון ושזה לא יהיה ככה. זה לא נראה. היא ממשיכה לעשות מה שהיא רוצה והיא יודעת שאנחנו שותקים לה. חשבתי על רעיון ללכת לעיתון ולהביא להם חומר. -הרי זה ברור לי שהם יעשו כתבה. השאלה היא. עם אני רוצה באמת לקבור את השם של הבית ספר שלי. מה אני עושה? כ"כ נמאס לי מהמורה הזאת!! ותודה רבה על התשובות!

מיכל שב

New member
רגע לפני שאתה מביא

את העניין לעיתונות חשוב להבין - אינני משפטנית אבל כמדומני, בלי הוכחות חותכות אתה חושף את עצמך לתביעת דיבה על ידי המורה (כי אתה משמיץ אותה). נסו להשיג טייפ מנהלים ולהקליט שיעור שלם. אני בעד להפנות את אותו הורה שוב למחנכת ולבדוק איפה דברים עומדים (אולי זה עדיין בטיפול?). אולי כדאי לשקול שוב ישיבה משותפת על אותה מורה בנוכחות נציגי ההורים והמחנכת כדי לנסות וליישר את ההדורים. בהצלחה

למעלה