חתול בן 12 משתין 10 פעמים ביום

אלישבע777

Well-known member
מיש מיש בן 12 וסובל מפעילות יתר של בלוטת התריס, החל לאחרונה לקבל תרופה, שעדיין בניסיון. הוא מאוד עצבני ורוטן.
וגם מכאבים נוירולוגיים בהתקפים מדי פעם. הוא ושותה פחות או יותר כרגיל ואכל בסדר, ( אבל אוכל מעט יחסית למה שצפוי מחתול עם פעילות יתר של בלוטת התריס).
בנוסף הוא רב כל הזמן עם הגור הקטן והחמוד שהבאתי הביתה לפני שלושה חודשים. הגור מטפס עליו ורודף אחריו ומיש מיש מתחרפן מזה עד השמים ואף תוקף אותו לא פעם ומעודד אותו להחזיר. הגור אינו פוגע בו באמת, אבל די בנוכחותו בשטח, כדי לנשוף ולצרוח עד לב השמים.
לאחרונה לקחתי אותו פעמיים לווטרינר וזו אופרציה מאוד רצינית. הוא בורח ממני למרות הכאבים שלו. קופץ לגג הויטרינה שמשם קשה לי להגיע אליו {והוא יכול תוך שניה לקפוץ חזרה לרצפה או אפילו לתקוף אותי מרוב לחץ). כשאני סוף סוף מצליחה להכניסו לכלוב, זה עינוי גדול בשבילו, והוא מחרבן, משתין ומקיא ומיילל נורא בדרך (הקצרה) לשם. עשיתי לו לאחרונה המון כולל דם וצילום רנטגן. לא מצאו שום דבר חדש, שלא ידענו קודם.
היום שמתי לב, שהוא נכנס לקופסא ומשתין אולי 10 פעמים! ועניין זה לא ידעתי קודם. מן הסתם זה לא מהיום. שמתי לב שהחול ספוג בהמון שתן, אבל חשבתי שזה מהגור המתבגר (5 חודשים). מאחר שהוא מקבל תרופה לבלוטת התריס, נקבע לי תור לעוד שלושה שבועות לבדיקת דם, כדי לבדוק את יעילותה. אשמח למי שהוא בעל ניסיון עם חתול משתין הרבה כדי שאדע, מה זה יכול להיות. ואולי זו תופעה של התרופה החדשה. החתול, לפעמים רוטן כמו חתול כועס, בעת ההשתנה, אבל קשה לדעת אם זה בגלל נוכחות הגור בסביבה או בגלל בלוטת התריס שגורמת לו עצבנות יתר, המבטאת בין השאר בקולות רטינה למיניהם, לפעמים ללא סיבה ברורה.

תודה למשיבים

KITCAT6

New member
מיש מיש בן 12 וסובל מפעילות יתר של בלוטת התריס, החל לאחרונה לקבל תרופה, שעדיין בניסיון. הוא מאוד עצבני ורוטן.
וגם מכאבים נוירולוגיים בהתקפים מדי פעם. הוא ושותה פחות או יותר כרגיל ואכל בסדר, ( אבל אוכל מעט יחסית למה שצפוי מחתול עם פעילות יתר של בלוטת התריס).
בנוסף הוא רב כל הזמן עם הגור הקטן והחמוד שהבאתי הביתה לפני שלושה חודשים. הגור מטפס עליו ורודף אחריו ומיש מיש מתחרפן מזה עד השמים ואף תוקף אותו לא פעם ומעודד אותו להחזיר. הגור אינו פוגע בו באמת, אבל די בנוכחותו בשטח, כדי לנשוף ולצרוח עד לב השמים.
לאחרונה לקחתי אותו פעמיים לווטרינר וזו אופרציה מאוד רצינית. הוא בורח ממני למרות הכאבים שלו. קופץ לגג הויטרינה שמשם קשה לי להגיע אליו {והוא יכול תוך שניה לקפוץ חזרה לרצפה או אפילו לתקוף אותי מרוב לחץ). כשאני סוף סוף מצליחה להכניסו לכלוב, זה עינוי גדול בשבילו, והוא מחרבן, משתין ומקיא ומיילל נורא בדרך (הקצרה) לשם. עשיתי לו לאחרונה המון כולל דם וצילום רנטגן. לא מצאו שום דבר חדש, שלא ידענו קודם.
היום שמתי לב, שהוא נכנס לקופסא ומשתין אולי 10 פעמים! ועניין זה לא ידעתי קודם. מן הסתם זה לא מהיום. שמתי לב שהחול ספוג בהמון שתן, אבל חשבתי שזה מהגור המתבגר (5 חודשים). מאחר שהוא מקבל תרופה לבלוטת התריס, נקבע לי תור לעוד שלושה שבועות לבדיקת דם, כדי לבדוק את יעילותה. אשמח למי שהוא בעל ניסיון עם חתול משתין הרבה כדי שאדע, מה זה יכול להיות. ואולי זו תופעה של התרופה החדשה. החתול, לפעמים רוטן כמו חתול כועס, בעת ההשתנה, אבל קשה לדעת אם זה בגלל נוכחות הגור בסביבה או בגלל בלוטת התריס שגורמת לו עצבנות יתר, המבטאת בין השאר בקולות רטינה למיניהם, לפעמים ללא סיבה ברורה.

תודה למשיבים
היי. בדקו את הכליות שלו? (כלומר במסגרת בדיקות הדם?)

אלישבע777

Well-known member
בדיקת הדם היתה אומנם לא מזמן אבל לפני שעליתי על בעיית ההשתנה שלו. התייעצתי עם המרפאה וצריך לעשות בדיקת דם חוזרת. מסכן החתול ועוד בטשטוש. מחר אקח אותו בפעם השלישית החודש הזה...|בוכה| כנראה הוא מפתח דלקת ולא סוכרת.

KITCAT6

New member
בדיקת הדם היתה אומנם לא מזמן אבל לפני שעליתי על בעיית ההשתנה שלו. התייעצתי עם המרפאה וצריך לעשות בדיקת דם חוזרת. מסכן החתול ועוד בטשטוש. מחר אקח אותו בפעם השלישית החודש הזה...|בוכה| כנראה הוא מפתח דלקת ולא סוכרת.
אם כבר מטשטשים אותו תבקשי בדיקת שתן. לפעמים מגלים בבדיקות שתן כל מיני דברים שלא רואים בבדיקות דם. ולפעמים זה פשוט דלקת שלפוחית השתן. לשני חתולים שלי היתה דלקת בשלפוחית השתן (בתקופות שונות). הם היו נראים ממש חולים. הסתתרו כל הזמן ולא אכלו ולא שתו ונראו רע מאוד ולאחד מהם גם היה חום. מה שפתר את הבעיה היו קפסולות של אנטיביוטיקה בשם צפורל. אולי היום יש אנטיביוטיקה מדור יותר חדש ומתקדם. אבל בכל מקרה זו צריכה להיות אנטיביוטיקה שמכוונת לדרכי השתן ולא כזאת שיש לה טווח מאוד רחב. כי מניסיון, הטווח המאוד רחב - פחות יעיל. בכל מקרה בדיקת שתן זה חשוב מאוד במיוחד כשממילא מטשטשים אותו. אם את לא מרוצה מהווטרינר אל תהססי להחליף.

אלישבע777

Well-known member
בסוף עם כל הטרחה שבתפיסת החתול והכנסתו לכלום, החלטנו לא לטשטש ולא לקחת דם. הבדיקות מלפני שבוע, לא הראו בעיות בכליות או סוכרת. הייתי צריכה לאסוף ממנו שתן על ידי חול מיוחד המאפשר שאיבה בפיפטה למבחנה. וזה הלך. עתה מקבל אנטיביוטיקה (סיוולוקס) ותרופה להרחבת צינור השתן שיהיה לו קל להשתין. אכן לא קל איתו כי הוא כמעט אינו אוכל את האוכל הרפואי שלו. נראה מחר.
במרפאה עובדים גמה וטרינרים. כל פעם אני מגיעה לאחר...החתול הוא חתול ששותה גם בימים כתיקונם די הרבה. אני מתפלאה שחטף דלקת. גם יש לו דלקת חניכיים. הוא כבר די זקן בכל זאת

Yukita

Active member
מנהל
בסוף עם כל הטרחה שבתפיסת החתול והכנסתו לכלום, החלטנו לא לטשטש ולא לקחת דם. הבדיקות מלפני שבוע, לא הראו בעיות בכליות או סוכרת. הייתי צריכה לאסוף ממנו שתן על ידי חול מיוחד המאפשר שאיבה בפיפטה למבחנה. וזה הלך. עתה מקבל אנטיביוטיקה (סיוולוקס) ותרופה להרחבת צינור השתן שיהיה לו קל להשתין. אכן לא קל איתו כי הוא כמעט אינו אוכל את האוכל הרפואי שלו. נראה מחר.
במרפאה עובדים גמה וטרינרים. כל פעם אני מגיעה לאחר...החתול הוא חתול ששותה גם בימים כתיקונם די הרבה. אני מתפלאה שחטף דלקת. גם יש לו דלקת חניכיים. הוא כבר די זקן בכל זאת
ידוע כבר די מזמן כי דלקות הן לעתים קרובות תגובה למצבי לחץ. במקרה זה, בהחלט יתכן שהכנסת גור חדש לבית בו נמצא בוגר לא בריא הובילה להתפתחות הבעיות בבוגר. זה לא כל כך מפתיע.

אלישבע777

Well-known member
ידוע כבר די מזמן כי דלקות הן לעתים קרובות תגובה למצבי לחץ. במקרה זה, בהחלט יתכן שהכנסת גור חדש לבית בו נמצא בוגר לא בריא הובילה להתפתחות הבעיות בבוגר. זה לא כל כך מפתיע.
אכן כשאימצתי את הגור, היתה לי תחושת בטן שמשהו יקרה... אבל הגור מצא חן בעיני והתאהבתי בו. לקח לי הרבה זמן לחשוב אם אני מוכנה לאמץ גור ועוד... מהרחוב. הגור עצמו הוא סיפור הצלחה. החתול הבוגר מיש מיש, מה לעשות רק יילך וידעך עם השנים. כבר הייתי בסיפור בעבר. וזה ממש עצוב.

אלישבע777

Well-known member
מה קורה עם מיש מיש החתול. ובכן עבר עלינו שבוע קשה. הוא קיבל שתי תרופות (חצאי טבליות) לדלקת בדרכי השתן ומזון סי די. בנוסף הוא מטופל בתרופה למניעת פעילות יתר של בלוטת התריס ( משחה שמורחים בתוך האוזן וחודרת לעור). לא היה פשוט להאכיל אותו בנפרד ולתת לו את התרופות. הוא נורא מתנגד, והגור החדש שאצלי כבר יותר משלושה חודשים, מציק לו. אם המזון סי די בשימורים, היו קשיים רבים. אכל ממנו רק כשהיה רעב ביותר ( כלומר אחרי צום של 12 שעות ויותר). אם ערבבתי עם התרופה, הקיא את הכל... בסוף ויתרתי על הסי די ונתתי לו עם פנסי פסט, לפחות שיאכל משהו. וגם אז, אכל מעט מאוד. עם זאת מצבו השתפר. אם קודם השתין אחת לשעה, עכשו הוא משתין אחת לשעתיים, ומצב רוחו הרבה יותר טוב. אבל חשוב שיאכל סי די. מסתבר, שהוא מסוגל לאכול מזון זה, מדי פעם בלי להקיא, כל פעם קצת, אלא שהגור מאוד אוהב את המזון הזה ולא רצוי שהוא יאכל ממנו, השימורים יקרים ואפשר לקנותם רק אצל הווטרינר. אז צריך גם האכלה בנפרד. חתולים לא אוכלים לפי פקודה... לא פשוט להפריד גור זללן מחתול קשיש שאין לו תיאבון רב. אם הגור בסביבת האוכל שלו, הקשיש לא יאכל אפילו לא פנסי פסט... שזה המזון שהוא הכי אוהב בעולם.
הווטרינר אמר שחובה עלי לתת לו סי די למניעת גבישים וזה הטיפול שלו למשך שלושה שבועות, עד הביקורת הבאה. הוא אמר שיש עוד מזון בשם יורינרי, אם אשיג אותו בחנות לבעלי חיים, אולי זה יהיה יותר מתאים לחתול מבחינת הטעם. למישהו יש ניסיון עם מזון זה?

קבצים מצורפים

• ‏‏20200420_160151 - עותק.jpg
    ‏‏20200420_160151 - עותק.jpg
    1.4 MB · צפיות: 4
  • IMG_2789.JPG
    IMG_2789.JPG
    4 MB · צפיות: 4

דגלמנגל

Well-known member
ארגני למישמיש כלוב טיסה גדול, עם דלת חתולים, שנפתחת ע"י שבב, שנמצא על קולר-חתולים. רק מישמיש יענוד את הקולר הזה, רק מישמיש יוכל להיכנס ורק שם יהיה המזון המיוחד שלו, זמין 24/7. אם תראי שזה עובד יפה, תוכלי לייחד לו עמדות/מרבצי תצפית/שינה, ברחבי הבית, ע"י הגבלתם ברשתות +דלת כנ"ל, ושם יוכל להתרווח, לתצפת ולנמנם, בידיעה שלא צריך לעמוד על המשמר, מפני הצקות הגור. סתם, לדוגמה: "עץ-חתולים" שמוקדש כולו למישמיש. לא בעיה לעטוף כזה דבר ברשת. החלק התחתון (זה הרי עמוד עם מדפים, אז עד למדף הראשון) יכול להיעטף בדיקט, ובו תיקבע דלת-החתולים. להערכתי, כל אדם עם יד שמאלית אחת בלבד, יוכל לבצע את הפרויקט.

Yukita

Active member
מנהל
ארגני למישמיש כלוב טיסה גדול, עם דלת חתולים, שנפתחת ע"י שבב, שנמצא על קולר-חתולים. רק מישמיש יענוד את הקולר הזה, רק מישמיש יוכל להיכנס ורק שם יהיה המזון המיוחד שלו, זמין 24/7. אם תראי שזה עובד יפה, תוכלי לייחד לו עמדות/מרבצי תצפית/שינה, ברחבי הבית, ע"י הגבלתם ברשתות +דלת כנ"ל, ושם יוכל להתרווח, לתצפת ולנמנם, בידיעה שלא צריך לעמוד על המשמר, מפני הצקות הגור. סתם, לדוגמה: "עץ-חתולים" שמוקדש כולו למישמיש. לא בעיה לעטוף כזה דבר ברשת. החלק התחתון (זה הרי עמוד עם מדפים, אז עד למדף הראשון) יכול להיעטף בדיקט, ובו תיקבע דלת-החתולים. להערכתי, כל אדם עם יד שמאלית אחת בלבד, יוכל לבצע את הפרויקט.
הרעיון של כלוב הטיסה עם דלת שנפתחת רק למישמיש נשמע ממש מעניין. אולי זה באמת יעבוד?

אלישבע777

Well-known member
הרעיון הזה מקורי ביותר, לא ידעתי שיש כלובים כאלה! חשבתי על הרעיון כמה שעות והגעתי למסקנה שזה לא יעבור עם מיש מיש הדעתן.
א. מיש מיש שונא כלובים. הם מזכירים לו נסיעה לווטרינר או לפנסיון. הוא לא יכנס לשם, בפרט אם הכלוב נסגר אחריו ואם הכלוב לא נסגר אחריו, הרי שהוא יהיה נתון להצקות של הגור שייכנס גם כן לכלוב בפרט שנמצאים שם גם אוכל טוב וגם מיש מיש . שני ציפורים במכה אחת!!..
ב. מיש מיש על פי רוב, חסר תיאבון לאחרונה בגלל כל המחלות שלו וגם בגלל שיש שיפור במצב בלוטת התריס (פעילות יתר מגבירה תיאבון ועתה הוא יותר מאוזן), ולכן הוא גם ככה לא אוכל הרבה. מוכן לאכול רק פנסי פיסט ובמצב צום - גם אוריג'ין יבש - ואלה אסורים עליו לחלוטין. ואת מזון סי די הוא שונא אפילו אם הוא מזון רטוב.
ג. בעניין הפרדה מרחבית של מיש מיש מהגור טופי - יש הפרדה מפלסית ויש לו מקומות תצפית שהגור אינו מגיע לשם ויש מצבים שהגור במקום אחר ואינו מציק . הבעיה היא בעיקר כשמיש מיש רוצה להיות על הרצפה או בקופסא שלו או לאכול, אז הגור מתחיל איתו. בנוסף - מיש מיש נוהג לעבור ממקום למקום בנשיפות רמות ובנהמות אזהרה לגור, אבל הקולות הללו רק מזמינות את הגור הנמצא במקום רחוק, להגיע אליו ולהתנפל עליו בחדווה... ויש מקרים שמיש מיש תוקף את הגור כשהוא רחוק ואינו עושה לו כלום.

אני בעד זה שמיש מיש יתרגל לגור ויקבל אותו. ולא להפריד ביניהם. אף אחד מהם - אינו מסוכן לשני. גם כשמיש מיש תוקף אותו בנהמות ובצרחות הוא לא באמת נושך אותו. לצופה זה נראה מאוד גרוע, אבל הכל הצגה! הגור אינו מתרגש ממנו בכלל. לכן, אני מקווה שיבוא יום ויהיה ביניהם לפחות שלום קר ואף אחד לא יציק לשני. זה לוקח זמן. אנחנו רק בחודש הרביעי...
כמיש מיש היה גור, הוא עשה בדיוק אותו דבר לבמבי שהיה אז בן 16 והרס לו את החיים הרעועים שהיו לו אז. אבל אחרי חצי שנה, הם נרגעו שניהם ואפילו רבצו על זה לצד זה, בלי שום בעיה! בתמונות מיש מיש הגור גדול בהרבה מבמבי בן 16 החולה.

קבצים מצורפים

• וגר זאב עם כבש-14.jpg
    וגר זאב עם כבש-14.jpg
    KB 667.6 · צפיות: 4
  • מיש מיש בן שבעה חודשים ובמבי  בן16.5 011.jpg
    מיש מיש בן שבעה חודשים ובמבי בן16.5 011.jpg
    KB 513 · צפיות: 4

דגלמנגל

Well-known member
אורלי זכאי אומרת שמי שנושף הוא זה שפוחד ולא זה שתוקף. כיבוש תצפיות במרחב זה עניין של ביטחון עצמי ויכולות. כשהגור יגיע למלוא גודלו ויכולותיו, לא יהיה בבית מקום שיוותר עליו. יכול להיות שעם הזמן ילמדו לחיות זה עם זה, אבל המתח יתקיים, גם אם לא יתבטא במלחמה גלויה. מישמיש חי יותר מדי זמן כמלך בלתי מעורער, מכדי שיאהב להיות מס' 2 בממלכתו. אם עכשו, בגילו, הוא פוחד מהגור, הוא לא יפתח אומץ כשהגור יגדל. ואם הגור לא ישנה את טעמו, עם הזמן, המזון של מישמיש תמיד ימשוך אותו, בלי קשר ליחסים ביניהם. אז בנושא זה, שומדבר לא נפתר.

תיארתי לעצמי שיירתע מהכלוב המוכר, משום כך כתבתי "גדול". זה יכול להיות ארגז גדול, שאינו דומה לכלוב, לא בחומרים, לא בגודל ולא בצורה. רק אל תשכחי לעשות בו חורים וחריצי הצצה, כדי שהצייד שבו יוכל לתצפת על הסביבה. דלתות החתולים, שתיארתי, נמכרות as is לצורך התקנה. הן משמשות למניעת כניסה של חתולים זרים הביתה. מתקינים אותן בדלת הכניסה לבית, או באחד החלונות, שיש אליהם גישה מבחוץ.

אפשרות אחרת לחתול החשדן שלך, היא מדף רחב, עם שוליים מוגבהים (כדי שמה שמתפזר עליו לא יתפזר בבית), מוקף ברשת ע"ג שלד דק ממתכת +הדלת ההיא. הוא יכול להיות ממוקם בגובה הכתפיים שלך (עם מסלול גישה), במקום שבו אנשים לא עומדים במלוא קומתם, או בכלל לא, כמו מעל שידה, ארון קטן או ספה/כורסה. אני משער שרשת לולים, בנפח גדול, אוורירית דייה, כך שלא תזכיר לו את כלוב הטיסה. אפשר לפתות אותו לשם בעציץ קטן, עם הצמח, שהוא אוהב להקיא בעזרתו. מעל כורסה פינתית, אפשר לקבוע בתחתית המדף ספוט-לייט לקריאה. אם לא יעבוד בשבילו, יעבוד בשבילך.

אלישבע777

Well-known member
אורלי זכאי אומרת שמי שנושף הוא זה שפוחד ולא זה שתוקף. כיבוש תצפיות במרחב זה עניין של ביטחון עצמי ויכולות. כשהגור יגיע למלוא גודלו ויכולותיו, לא יהיה בבית מקום שיוותר עליו. יכול להיות שעם הזמן ילמדו לחיות זה עם זה, אבל המתח יתקיים, גם אם לא יתבטא במלחמה גלויה. מישמיש חי יותר מדי זמן כמלך בלתי מעורער, מכדי שיאהב להיות מס' 2 בממלכתו. אם עכשו, בגילו, הוא פוחד מהגור, הוא לא יפתח אומץ כשהגור יגדל. ואם הגור לא ישנה את טעמו, עם הזמן, המזון של מישמיש תמיד ימשוך אותו, בלי קשר ליחסים ביניהם. אז בנושא זה, שומדבר לא נפתר.

תיארתי לעצמי שיירתע מהכלוב המוכר, משום כך כתבתי "גדול". זה יכול להיות ארגז גדול, שאינו דומה לכלוב, לא בחומרים, לא בגודל ולא בצורה. רק אל תשכחי לעשות בו חורים וחריצי הצצה, כדי שהצייד שבו יוכל לתצפת על הסביבה. דלתות החתולים, שתיארתי, נמכרות as is לצורך התקנה. הן משמשות למניעת כניסה של חתולים זרים הביתה. מתקינים אותן בדלת הכניסה לבית, או באחד החלונות, שיש אליהם גישה מבחוץ.

אפשרות אחרת לחתול החשדן שלך, היא מדף רחב, עם שוליים מוגבהים (כדי שמה שמתפזר עליו לא יתפזר בבית), מוקף ברשת ע"ג שלד דק ממתכת +הדלת ההיא. הוא יכול להיות ממוקם בגובה הכתפיים שלך (עם מסלול גישה), במקום שבו אנשים לא עומדים במלוא קומתם, או בכלל לא, כמו מעל שידה, ארון קטן או ספה/כורסה. אני משער שרשת לולים, בנפח גדול, אוורירית דייה, כך שלא תזכיר לו את כלוב הטיסה. אפשר לפתות אותו לשם בעציץ קטן, עם הצמח, שהוא אוהב להקיא בעזרתו. מעל כורסה פינתית, אפשר לקבוע בתחתית המדף ספוט-לייט לקריאה. אם לא יעבוד בשבילו, יעבוד בשבילך.
אף פעם לא ראיתי במו עיני דלת חתולים, רק בסרטים. יתכן שיהיה זה רעיון טוב להתקין אותה בדלת פנימית של אחד החדרים והחדר הזה יהיה מפלטו של מיש מיש בעיקר כשאני לא בבית. אגב, הוא שונא קולרים ולכן לא ענדתי לו אף פעם קולר. עכשו כשהוא אינו במיטבו אני חייבת לשמוע היכן הוא מסתתר, וענדתי לו קולר עם פעמון שהתמרטט לגמרי מרוב גרודים אבל ממלא את תפקידו. אני שומעת את הפעמון בכל תנועה של החתול ויודעת היכן הוא ושהוא בסדר. אני מניחה שדלת החתולים מגיעה גם עם קולר מתאים.
מיש מיש פוחד מהגור, כי הוא קופץ עליו ומאחר שהוא סובל מכאבים במפרקים, זה מפריע לו. הוא חתול שאינו אוהב שירימו אותו או יחבקו אותו. נראה לי שאחרי כארבעה חודשים, מיש מיש קצת הסתגל לגור לעומת מה שהיה בהתחלה. לפעמים הגור מתקרב והוא אינו מגיב. לפעמים הוא בעצמו יוזם תקיפות כשהגור רק עובר על ידו. כלומר הוא אינו פוחד ממנו לחלוטין ורק בורח. אבל זה נכון שהוא הפחדן מבין השניים.
אני בכל זאת אחכה קצת להסתגלות של שניהם. מיש מיש מגיב טוב לתרופה של בלוטת התריס והוא קצת יותר רגוע מקודם, הדלקת בדרכי השתן השתפרה , הוא מתחיל לאכול סי די רך וכשהוא יהיה במצב יותר טוב, אני מאמינה שהוא יסבול פחות מנוכחות הגור בקרבתו. הגור יעבור סרוס ויירגע בעצמו. אם לא תהיה ברירה, אחשוב על דלת חתולים, נראה שזה הכי ישים.

דגלמנגל

Well-known member
או.קיי. מסתבר שגם אני לא מעודכן בחידושים. ב-2 האתרים לדוגמה שלהלן תוכלי לראות ש-

1) יש דלתות עם זיהוי שבב, אבל זה השבב הפרטי שמושתל בחתול, לא צריך קולר http://door4cat.com/ (האתר הזה שווה חרישה).

2) יש דלתות עם זיהוי מגנט, וכאן אכן יש צורך בקולר
https://www.brownfield.co.il/items/1306094-דלת-מגנטית-לחתול-CAMON-קמון-camon

הערה: אני, אישית, לא הייתי מצמיד לחתול מגנט. מצד שני, גם לא הייתי תולה עליו פעמון. זה בטח משגע אותו, אבל לך יש סיבה מיוחדת.

אלישבע777

Well-known member
או.קיי. מסתבר שגם אני לא מעודכן בחידושים. ב-2 האתרים לדוגמה שלהלן תוכלי לראות ש-

1) יש דלתות עם זיהוי שבב, אבל זה השבב הפרטי שמושתל בחתול, לא צריך קולר http://door4cat.com/ (האתר הזה שווה חרישה).

2) יש דלתות עם זיהוי מגנט, וכאן אכן יש צורך בקולר
https://www.brownfield.co.il/items/1306094-דלת-מגנטית-לחתול-CAMON-קמון-camon

הערה: אני, אישית, לא הייתי מצמיד לחתול מגנט. מצד שני, גם לא הייתי תולה עליו פעמון. זה בטח משגע אותו, אבל לך יש סיבה מיוחדת.

תודה על הקישורים שצרפת. לא ידעתי שיש דברים כאלה בארץ! נראה לי שצלחת אוכל אוטומטית לחתול, תפתור לי את ההאכלה בנפרד. לגבי דלת חתולים זה גם רעיון, אולי בדלת למרפסת שם מונחת הקופסה . אז אוכל לסגור את הדלת בימי החורף הקרים... צריך לחשוב על הפתרונות הללו. אתייעץ בפורום בהמשך.

Yukita

Active member
מנהל
אנחנו מאכילים ביורינרי, עקב זה שגברת שעירה אחת תפסה דלקת בדרכי השתן (ומאחר שכאן זה בית מרובה זנבות אין סיכוי להפריד אז כולם אוכלים אותו אוכל).

יורינרי זה לא רק סוג מזון אחד. יש כמה כאלה, של חברות שונות. חשוב לדעת מה בדיוק הוטרינר איבחן: יש מזונות יורינריים שמכוונים לסוג גביש הנקרא סטרוביט, ויש אחרים. אצלנו זה היה סטרוביט שנמצא בשתן של הגברת. הסוגים השונים של היורינרי לא זהים במחיר. לאחר קצת תישאול מול הוטרינר בחרתי בסוף בטרובט יורינרי סטרוביט. לא זול, ולא בהכרח מה שאתם צריכים - זה תלוי מה אי חנן אצלכם בדיוק אבל הוטרינר יכול להגיד לך. כנ"ל מזון רטוב c/d אבל מזה רק הגברת מקבלת: מאחר שאצלנו כולם מקבלים מנת מזון רטוב פעם ביום באותה שעה, אפשר לתת לה מנת רטוב אישית ולאחרים מזון רטוב רגיל. נראה לי שאצלך המציאות קצת אחרת מהבחינה הזו. מכל מקום, אחרי תקופה קצרה עם תרופות נגד הדלקת ותקופה ארוכה יותר עם היורינרי, הגבישים בשתן נעלמו. עדיין מאכילים ביורינרי כי הוטרינר חושב שאם זה עובד לא כדאי להפסיק.

לאור המצב אצלך, אני תוהה האם כדאי שמישמיש יהיה תקופה מסוימת בחדר משלו, שם ינוח מהצקות של הגור וגם יאכל רק את האוכל הרפואי. אם גם שם, בשקט ובשלווה של ההפרדה מטופי הוא לא יאכל - אין ברירה אלא לתת אוכל שכן אוהב כי לא לאכול גרוע יותר וגורם בעצמו לפגיעה בריאותית שבחתולים היא משמעותית יותר מאשר בכלבים, למשל. אולי בידוד לתקופה יאפשר לו להחלים מהדלקות יותר בקלות?

אלישבע777

Well-known member
תודה יוקיטה על תשובתך. ובכן הווטרינר אמר שהוא עלול לפתח גבישים במצבו ולכן צריך לתת לו סי די יבש או רטוב. הווטרינר אמר שאין לו פתרון אחר בשבילי והוא חייב לאכול סי די ושום דבר אחר אסור לו. חייב להוריד את pH השתן, כדי לא לפתח גבישים ולהמיס גבישים מיקרוסקופיים אם נוצרו.
קניתי את המזון הלח, שהוא נוח יותר לאכילה לחתול שבנוסף לכל, סובל גם מדלקת חניכיים. הקטן אינו יודע שובע מהו ואת מיש מיש קשה להאכיל במצב לחץ. בזמן האכלה אני שולחת את הגור לגלות... למקום שהוא אינו יכול לצאת משם, אבל מיש מיש לחוץ מדי ולפעמים אינו מסכים לאכול, או אוכל מעט מאד בגלל שהוא חושש שהגור יגיח לפתע... עד שייגמר האוריג'ין הגור מקבל עתה רק אוריג'ין ובגלל זה, איני שמה לגור כל מזון בלילה, כדי שמיש מיש יהיה רעב בבוקר ויאכל מהסי די. והגור צריך להסתדר עם הצום הזה, אין לו ברירה... כשיגמר האוריג'ין שניהם יקבלו סי די יבש. אני בטוחה שלא תהיה לי בעיה עם הגור וגם אם יאכל פחות זה לא יהיה כה רע (הוא מאד גרגרן). הבעיה היא עם מיש מיש, אם יסכים לאכול סי די יבש.

הווטרינר לא ידע להגיד לי מידע על מזון יורינרי ואמר לי להשיג בחנות חיות. לא ידעתי שיש שני סוגים. על איזה סוג יורינרי את ממליצה? אני אקנה אותו, רק אם אראה שהוא אינו מוכן לאכול סי די יבש. ההתעסקות במזון רטוב היא בעייתית. איני יכולה להשאיר מזון רטוב חופשי, כי הגור יחסל הכל ( מזון יבש, הוא אוכל יותר לאט)
.
אי איפשר להפריד לחתולים את החדרים. יש רק ארגז שרותים אחד. כל חתול נורא שונא להיות בחדר סגור. מיש מיש יודע לפתוח כל דלת ( אין מנעולים). גם עכשו כשאני מאכילה לחוד והקטן בחדר אחר זמנית, הוא ממש אומלל, ומיילל נואשות. מה שכן יש זו הפרדה מפלסית. יש שני מקומות שהקטן אינו יכול עדיין להגיע אליהם זה על המקרר ועל הוויטרינה (שם יש מיטת חתולים עם כריות). אבל מאחר שמיש מיש נוטה להקאות ספונטניות (בנוסף להקאות יזומות כשהוא אוכל בכוונה מעציץ הירקה שבמרפסת, או מעשבי בר שצומחים בו באקראי), איני יכולה להאכיל אותו שם, כי הוא עלול להקיא מייד אחרי האכילה ואפילו באמצע. ( הוא חתול עם עבר של הקאות כל יום, בלי סיבה ידועה, למרות שנבדק) הוא כבר הספיק להקיא לי ממרומי הןויטרינה לרצפה. אם היה מקיא על הויטרינה, לא היה לי סכוי לנקות שם, כי זה גבוה בשבילי , גם כשאני עולה על כיסא. עד שהגור טופי, ילמד לטפס למקומות אלה, יש למיש מיש מפלט ממנו ברוב שעות היום. הבעיה שהוא יורד המון פעמים להשתין והוא גם רוצה לשבת במקומות אחרים, למשל על אדן החלון (יש לו ערסל על הסורגים), ולצפות בציפורים על העץ הסמוך .

קבצים מצורפים

• IMG_0002 (3).JPG
    IMG_0002 (3).JPG
    KB 606.8 · צפיות: 3
למעלה