ייעוץ בנושא לימודים בתחום

ייעוץ בנושא לימודים בתחום

שלום לכולם, אשמח אם תוכלו לייעץ לי מניסיונכם ומהידע שלכם. אני מעוניינת לעבוד בתחום חינוכי/טיפולי שקשור לחינוך המיוחד, בעיקר בגילאים הצעירים. אני אקדמאית בעלת BA אך מתחום יידע אחר (ניהול), וכרגע משלבת ילד עם צרכים מיוחדים בגן רגיל. אני מתלבטת בעיקר בין למודי חינוך מיוחד לבית תראפיה באומנות (אני בעלת הניסיון הנידרש באומנות). חשוב לי שיהיה תואר שני, ואינני רוצה להיות גננת/מורה בכיתה. תפקידים שיכולים לעניין אותי הם הוראה יחידנית או טיפול ריגשי, ייעוץ, הנחיה או הדרכת הורים וגננות, והנחיית קבוצות לשיפור מיומנויות ספציפיות (תיקשורת/ אינטליגנציה ריגשית וכד'). אילו תפקידים יכולים להתאים למוסמך בחינוך מיוחד ששאיננו מורה? האם בכל מיקרה כדאי יהיה לי לעשות תעודת הוראה? איזה מסלול לדעתכם יפתח לי יותר דלתות (בעיקר בתחומים שציינתי, כמובן) ויתן לי יותר אפשרויות תעסוקה? רוב המסלולים שידועים לי לטיפול בהבעה ויצירה הם לימודי תעודה ולא לימודים אקדמים. האם עובדה זו תהווה בעיה בשוק התעסוקה, בהתחשב גם בעובדה שלמודי התואר שראשון שלי אינם כלל בתחום חינוכי/טיפולי? כל עיצה או רעיון יעזרו.

קרני 12

New member
תואר שני בתרפיה באומנויות

ניתן ללמוד בלסלי קולג' וגם באוניברסיטת חיפה. למרות שניראה לי שתצטרכי לעשות הרבה השלמות בגלל שהתואר הראשון שלך איננו מהתחום, אבל שווה לברר. לגבי הדרכת גננות-מאד תלוי מה את רוצה להדריך...אם זה בתחום הפדגוגיה את חייבת ללמוד הוראה ולהתנסות בשטח בתור גננת. אבל אם בתחום יעוץ חינוכי גם זה צריך ללמוד מהתחלה. באוניברסיטה העברית יש את "תוכנית שוורץ" ושם מקבלים תואר שני במוסמך לגיל הרך אבל כדאי לך לבדוק מה הם תנאי הקבלה, כי גם לשם אם אינני טועה צריך להגיע מהתחום של טיפול או הוראה. ישנם המון מקומות שאת יכולה לעבור השתלמויות וללמוד מקצוע טיפולי יש את ניצ"ן, יש את בית איזי שפירא, יש את המרכז לכשורי למידה של רמי כץ ועוד... בהצלחה

למעלה