יצר לב האדם רע מנעוריו?

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
הנערים של 1965 הם לא הנערים של 2020
קח לדוגמא את אירוע וודסטוק שהתרחש בתקופה דיי קרובה ל65'.
איזה כייף היה שם. (אני לא הייתי באירוע, התרשמתי רק מהסרטים )
תנסה היום לערוך אירוע כזה...
המון קטטות, הרבה הרוגים ואלפי פצועים.

דיברגנט חדש

Well-known member
הנערים של היום הרבה יותר מפונקים, מרביתם ילדי שמנת, אך מצד שני עם כל התוכניות הריאליטי של הישרדות, הם ירצו להוכיח לעצמם שהם מסוגלים לשרוד, לכן קשה לי להמר, אם התוצאות יהיו שונות.

Harrington

Well-known member
מנהל
הנוער של היום הוא נוער מצוין. נכון, הוא כנראה שונה מהנוער של לפני שנות דור. אבל זה לא בהכרח הופך אותו לשלילי יותר.

Harrington

Well-known member
מנהל
הוא אלים יותר ולכן בהכרח שלילי יותר.
יש איזושהי סטטיסטיקה שתומכת בכך שהוא אלים יותר, או שזה נכתב על סמך תחושה?
הרי יש לנו לבני האדם נטיה לזכור את הדברים הטובים ולזכור פחות את הדברים השליליים. בהחלט יתכן שבשנות השישים-שבעים עליהם אנחנו מדברים נעשו דברים שליליים ואלימים על-ידי בני נוער ואנחנו פשוט לא זוכרים זאת. כך למשל רוב בני האדם שמעו על פסטיבל וודסטוק שהוזכר כאן, אבל ספק רב אם מישהו מאיתנו היה זוכר כתבה עיתונאית מאז על שוד אלים של קשישה אקראית וכיו"ב.

SupermanZW

Well-known member
יש איזושהי סטטיסטיקה שתומכת בכך שהוא אלים יותר, או שזה נכתב על סמך תחושה?
הרי יש לנו לבני האדם נטיה לזכור את הדברים הטובים ולזכור פחות את הדברים השליליים. בהחלט יתכן שבשנות השישים-שבעים עליהם אנחנו מדברים נעשו דברים שליליים ואלימים על-ידי בני נוער ואנחנו פשוט לא זוכרים זאת. כך למשל רוב בני האדם שמעו על פסטיבל וודסטוק שהוזכר כאן, אבל ספק רב אם מישהו מאיתנו היה זוכר כתבה עיתונאית מאז על שוד אלים של קשישה אקראית וכיו"ב.
למה בזמננו כמעט בכל אירוע המוני יש אירועי אלימות ולפני 30 שנים ויותר (שנות ה80) זה לא היה כך? למה היום כל כך הרבה נערים מביאים סכינים או אולרים לבתי הספר ולפני 20 שנים ויותר (שנות ה90) זה לא היה כך?
למה היום מורים מפחדים מתלמידים ולפני 10 שנים ויותר (העשור הראשון במילניום) זה לא היה כך?
האלימות רק הולכת וגוברת, קשה שלא לראות זאת.

Harrington

Well-known member
מנהל
למה בזמננו כמעט בכל אירוע המוני יש אירועי אלימות ולפני 30 שנים ויותר (שנות ה80) זה לא היה כך?
כפי שכתבתי קודם, מי אמר שלפני 30 שנה זה לא היה כך? יש לזה מקור סטטיסטי? עברת על כל עיתוני התקופה? מי אמר שלא היו אירועים כאלה ואנחנו בס"ה לא זוכרים את זה מהטעם הפשוט שזה פחות בכותרות ופחות בומבסטי מאירועים המוניים?
אכן קל לראות זאת. השאלה אם זה נכון ומדויק או בס"ה משהו שנדמה לנו בגלל שאיש מאיתנו לא טרח באמת לבדוק.

דיברגנט חדש

Well-known member
למה בזמננו כמעט בכל אירוע המוני יש אירועי אלימות ולפני 30 שנים ויותר (שנות ה80) זה לא היה כך? למה היום כל כך הרבה נערים מביאים סכינים או אולרים לבתי הספר ולפני 20 שנים ויותר (שנות ה90) זה לא היה כך?
למה היום מורים מפחדים מתלמידים ולפני 10 שנים ויותר (העשור הראשון במילניום) זה לא היה כך?
שנות ה-80 זאת התקופה שה-TV והקולנוע צברו תאוצה עם סירטי אלימות כדוגמת רמבו, הסרטים של ואן דם, צ'אק נוריס, ארנולד שוורצנגר, סטיבן סגל ועוד ...
מאז האלימות התחילה לצבור תאוצה.

אבי בן 1231

Well-known member
גם לפני 60 שנה הבאנו סכינים ואולרים לבית הספר והמורים לא החרימו לנו אותם.
הסכינים והאולרים שימשו אותנו ככלי למשחק מאוד פופלארי שנקרא "ארצות"!!!

SupermanZW

Well-known member
גם לפני 60 שנה הבאנו סכינים ואולרים לבית הספר והמורים לא החרימו לנו אותם.
הסכינים והאולרים שימשו אותנו ככלי למשחק מאוד פופלארי שנקרא "ארצות"!!!
לפני 60 שנה לא הייתי קיים, תודה על המידע. בכל זאת, למרות שהבאתם אז סכינים ואולרים לבית הספר, לא הבאתם אותם לצרכי אלימות אלא לצרכי משחק, היום מביאים אותם לצרכי אלימות, לכן אני מתעקש שהנוער הולך ונעשה אלים יותר במהלך השנים, יותר מכך, לא רק הנוער, גם המבוגרים.

אבי בן 1231

Well-known member
לפני 60 שנה לא הייתי קיים, תודה על המידע. בכל זאת, למרות שהבאתם אז סכינים ואולרים לבית הספר, לא הבאתם אותם לצרכי אלימות אלא לצרכי משחק, היום מביאים אותם לצרכי אלימות, לכן אני מתעקש שהנוער הולך ונעשה אלים יותר במהלך השנים, יותר מכך, לא רק הנוער, גם המבוגרים.
אני יודע זאת, לכן הדגשתי שאז הבאנו סכינים ממש לצורכי משחק!
גם מבוגרים הפכו פה במדינה לאלימים יותר!! אני יוצא מהבית תמיד עם שוקר חשמלי בכיס!!

palmony1951

Well-known member
אני יודע זאת, לכן הדגשתי שאז הבאנו סכינים ממש לצורכי משחק!
גם מבוגרים הפכו פה במדינה לאלימים יותר!! אני יוצא מהבית תמיד עם שוקר חשמלי בכיס!!
גם אני מחזיק שוקר. בעבר הברחתי כלב בעזרתו (מרחוק).
לפני כמה ימים רק הושטתי את היד לכיוון הנרתיק-והכלב ברח.

למעלה