לא יודעת לאן לשרשר. צריכה לפרוק.

behappy

New member
לא יודעת לאן לשרשר. צריכה לפרוק.

הקטנטונת בת חודשיים. חודשיים של אושר, ועייפות, ומאבקים אינסופיים על ההנקה. עד שאבחנו לשון קשורה ועד שהתרנו, יועצת הנקה ראשונה ושניה ושלישית, המון שקילות ומדידות וחישובים ופחדים ומה לא. חודשיים שבהם המצב שלי הוא בעיקר ישיבה (לא מאוד נוחה) בכל מני פוזיציות הזויות, מנסה להניק. כמעט בלי לצאת מהבית חוץ מטיולי אחר הצהריים עם המנשא או העגלה כי צריך להתאוורר קצת. הבקרים מתחילים ב- 6-7 עם הנקה שלא נגמרת במשך שעות, ואז הצהריים, ואז אחהצ וערב, וכמובן הלילה. ואני בנאדם פעיל, בחורה של עשיה ושל תנועה, שונאת סתם לשבת בבית. היום החלטתי שזהו, יוצאים לקניון להפעלה מגניבה. השעה שפויה לגמרי (12:30, פעילויות שמתחילות ב- 9-10 בבוקר הן ממש מחוץ לתחום
), מה כבר יכול להיות.
נסענו לטיפת חלב ב- 10, בעלי המשיך לעבודה. שקילה (דווקא משמחת), הסתובבות, קצת סידורים וקניות. פצ'קול רוצה לינוק, אני מתיישבת בספסל נטוש וצדדי, שמה סינור הנקה ומקווה לטוב. היא יונקת אבל לא מסתדרת כל כך (בגלל שההנקה לא הולכת טוב, זה עוד יותר קשה כשזה לא במגרש הביתי שלי ושלה ועוד מתחתת ל"אוהל"..). מבעוד מועד שמרתי בתיק בקבוק עם חלב שאוב. נתתי לה אותו, שתתה קצת ומיצתה ונרדמה כמו מלאכית. ממשיכות לקניון, אני מחליטה להחליף לה ולתת לה לאכול ולינוק עוד קצת לפני ההפעלה. היא מתחילה בסשן צרחות. אנשים מסתכלים. אלוהים למה מסתכלים עלי עכשיו. עזבי מה אכפת לך בכי זה דבר שגורם באופו טבעי לסובב את הראש, זה לא נגדך. אבל למה היא צורחת ככה. בבקשה שתפסיק. מסיימת את הבקבוק וממשיכה לצרוח. חדר ההנקה תפוס. הולכת לאיזה שולחן צדדי, היא באמוק, משתוללת, הגוף מוקשת לאחור, מחורפנת. בסוף מתברר שיש לה גרפס. מנסה שוב את חדר ההנקה, היא נרגעה קצת בינתיים. בחדר ההנקה מישהי יושבת ומניקה בסבבה שלה ואני נטרפת מקנאה. הלוואי שזה היה הולך לי פשוט. ממשיכה לנסות להניק, הפצ'קולית שוב צורחת. וככה שעה שלמה. בסוף, אני נשענת לאחור, עייפה, רעבה, מותשת. 12 וחצי כבר לא יהיה היום. ובא לי פשוט לישון במשך יומיים רצוף.
אוף

האמת, בגלל זה בשבוע שעבר העזתי לפתוח קופסת מטרנה (מהחבילות שקבלתי מבי"ח/סופר פארם וכו')
וביומיים האחרונים אפילו נתתי ככה כמה ארוחות. הוא לא רגוע אחרי שיונק (ואני לעיתים נרדמת איתו על הספה
), וכואב לי נורא עם השאיבות בימים האחרונים. מקווה לא להתרשל ולהמשיך בשאיבות אחרי שקצת יירגע
&nbsp
שיהיה לך בהצלחה!

שרון22175

New member
ימים כאלה

יש גם ימים כאלה שעדיף שלא היו באים. מבטיחה לך שבעוד שלושה חודשים הכל מאחורייך...בתחום הגזים. השיניים לפנייך. סעי לשלום...

begonia

New member

ימים כאלה צריך לזרוק מהחלון ולא להסתכל לאחור. כל הכבוד לך שהחלטת לצאת לפעילות, אני לא העזתי לצאת מהבית בחודשיים הראשונים ליותר משעה, או למקום שאי אפשר לשבת ולהניק בו בנוחיות.
&nbsp
גם אצלנו הייתה לשון קשורה שהותרה וגם לי היו קשיים בהנקה, ואני זוכרת בבירור שבגיל חודשיים אמרתי שאני לא מבינה למה עדיין מסובך לי להניק מחוץ לבית ושחשבתי שאחרי 6 שבועות ההנקה אמורה ללכת חלק. אבל כמו תמיד, אמור זה שם של דג. כמה שבועות אחרי זה כבר הייתי עם הנקה נהדרת שהולכת חלק שנמשכה עד שהילד היה בן שנה וחצי.
&nbsp
מה שהציל את שפיותי בחופשת לידה היה טיולים יומיים שעשיתי. בכל יום הייתי יוצאת עם הקטן לגינה, פורשת שמיכה ונותנת לנו לחזק את חגורת הכתפיים ולי לנשום אוויר של בחוץ ולדבר עם אמהות באותו מצב. עוד דבר שעזר לי היה להירשם למפגשי "אמהות מדברות" שבהן פגשתי אמהות בדיוק באותו מצב כמוני (ואח"כ גם נפגשתי איתן בגינה).

חיבוק!

אמנם לא הנקתי, אבל לתינוקות שאוכלים תמ״ל יש ימים ״רעים״. ימים של בכי, של גזים שעברונו הם ימים קשים ומתסכלים.

ההצעה הכי טובה שלי אלייך, שיום כמו היום לא יישברו אותך. תמשיכי לצאת איתה, זה ישתפר מפעם לפעם.
גם אני כמוך, לא יכולה לשבת בבית. לאט לאט העזתי יותר ויותר לצאת.

חיבוק גדול

niki11111

New member
קבלי חיבוק

כל החוויה אצלי עד גיל 3 חודשים הייתה מאד קשה. היא בכתה המון בעיקר בימים (דוקא הלילות היו יחסית בסדר). הרגשתי מותשת. כל פעם שניסיתי לצאת קצת מהבית זה הסתיים באנשים מסתכלים, תינוקת צורחת ואמא מדוכאת.

אבל זה עבר! זה ממש חשוב לשמוע. זה ממש משתפר כל חודש שעובר ועכשיו תענוג לצאת איתה. קבלי חיבוק ופשוט כמו שכתבו לך כאן תזרקי את היום הזה מהחלון. ותתחילי יום חדש.

אוי אוף

ההפעלות האלה מחרפנות את השכל. ולהתמודד עם כל המבטים השופטים בקניון זה לא ביג נו נו אם ההנקה לא הולכת חלק.
אני זוכרת שעם הבן הגדול הייתי מגיעה לבייבי יוגה ובשנייה שהתחילו, הוא נרדם. ישבתי בצד והסתכלתי על כל האימהות מבלות עם הילדים. ואחרי זה שכהרבה בנות נחמדות ישבו בארומה רציתי להצטרף וכולן זללו להן בהנאה כשאני עם תינוק בוכה על הידיים.

מה שעשיתי בסופו של דבר הוא פשוט להפגש עם נשים נוספות בחופשת לידה בלי פעילויות מתוכננות. נפגשים בקניון או בבית שלי מישהי (בהמשך) בלוז מאוד גמיש. שמים את הילדים על שמיכה שיסתכלו אחד על השני, פעילות אידאלית בשבילם, קצת חברה, קצת אוויר, שינוי אווירה ובמקום בו את מרגישה נוח להניק בכל זווית וצורה שמתאים לך.

כל כך מבינה אותך

גם אצלי בגיל הזה הכל היה קשה כל כך. אי אפשר היה לחלום לצאת לפני 12:30. אצלי היא בכלל לא ינקה בגיל הזה. הייתי צריכה לשאוב ולשאוב ולשאוב. נורא מבינה את הרצון לצאת החוצה לראות את העולם. אבל אני גם חושבת שגיל חודשיים זה מוקדם מדי לקחת תינוק לקניון. יותר מדי גירויים, יותר מדי רעש, יותר מדי קולות, צבעים, אנשים. התינוקת שלך אולי פשוט הייתה מוצפת מדי. לדעתי תינוק בגיל הזה צריך הרבה יותר שקט ורוגע. יציאות קטנות לגינה, בתי קפה רגועים וכו'.
לגבי ההנקה הכל מתחיל לזרום הרבה יותר טוב אחרי גיל 3 חודשים. התינוק כבר הרבה יותר חזק ויעיל וההנקה הולכת בקלות.
מה שהיה נחמד לנו בגיל הזה זה עיסוי תינוקות. בגלל שלא היה סיכוי שאני אצליח להגיע לקורס שמתחיל ב 8:30 בבוקר, הזמנתי מדריכה אלי הביתה והיא לימדה אותי אחד על אחד. על הדרך גם ענתה על מיליון שאלות שהיו לי. עלה לי בערך 400 או 450 ש"ח, אבל היה שווה כל שקל. מהעיסוי הזה נהננו עד גיל 8-9 חודשים.
דבר נוסף : יש קורסים של ליווי התפתחותי בקבוצות. וזה גם היה נחמד לנו. עונה על הצורך בהתאווררות, ועל הדרך פוגשים אימהות נוספות ומכירים אנשים חדשים. והכל באווירה רגועה. אנחנו התחלנו בגיל 3 חודשים בערך. גם הבייבי נהנתה.

כל כך כל כך

מזדהה, אוף אני הכי מזדהה איתך בעולם, יש נשים שהכל עושות בקלות: הריון, לידה, הנקה, אצלי זה לא היה ככה. ההנקה במקומות ציבוריים הייתה בשבילי סיוט, כי הוא מאוד סבל מגזים ולא התחבר טוב. הגרפווטר הציל לנו את המצב, אחרת הוא בכלל לא היה מפסיק לבכות ואוכל.
האמת היא שלא גילו לנו את זה לפני, אבל האמהות היא מאוד מאוד קשה, את שמה תמיד את טובתה מעלייך ולפעמים רק בא לך פסק זמן למנוחה, ופשוט אין אפשרות

למעלה