לא מרגיש שאני מבין עד הסוף- ביולוגיה/כימיה

היי כולם,
הייתי רוצה להתייעץ לגביי בעיה שיש לי בלימודי ביולוגיה וכימיה. אני רואה שהפורום לא מאוד פעיל ובכל זאת אשמח מאוד לתשובה כי אין הרבה פורומים כאלה של ביולוגיה בעברית.

אני קורא את Unity and Diversity של Taggart וStarr כרגע על מנת להעשיר את הידע שלי בתחום הביולוגיה- הבנתי שעל הספר הזה מבוססים הרבה קורסים התחלתיים בתחום כמו זה ביולוגיה כללית בפתוחה. לפני זה קראתי בערך חצי מ-chemical principles של אטקינס שזה ספר ברמה דומה בתחום הכימיה.
הבעיה בשני המקרים הללו היא שאני לא מרגיש שאני מבין את התחום עד הסוף, זה בולט במיוחד בהשוואה לקורסים מתמטיים או פילוסופים שלמדתי בעבר- שם ניסו לבנות איזו תפיסה מין היסוד או מכמה אקסיומות.
בקורסים האלה בביולוגיה וכימיה אני מרגיש תסכול מסוים מחוויה שבה שזורקים עליי המון המון עובדות, פרטים ובמקרה של הקורס בכימיה גם נוסחאות ותרגילים, ואני לא לגמרי רואה עד הסוף את נסיבות ההיסק/ההשערה.
אף על פי שזה מרתק לפעמים, בעיקר במקרה של הקורס בביולוגיה, זה מרגיש מתסכל לפעמים כי אני מרגיש מין חוסר הבנה וערפול שכזה. האם זה טבעי וזו הדרך ללמד כימיה וביולוגיה בהתחלה או שאני מפספס משהו מהותי באופן הלימוד? האם ככל שמתקדמים בקורסים ומגיעים לרמות פירוט גבוהות יותר, גם נסיבות ההיסק/שיעור של הנושאים המסוימים האלה המוצגים בספרים האלה מתבהרים? ואם כן, מה הסיבה להתחיל ללמוד את הספרים ה'סיכומיים' האלה? מה אני אפסיד אם לא אסיים את Chemical Principles או את הספר בביולוגיה ואתקדם ישר לקורס בכימיה אורגנית או קורס על מבנה התא?

hada12

Member
זה לא נראה קשור לביולוגיה הבעיה שאתה מתאר.
נסה לסדר את הנתונים בטבלאות, לכתוב על מושגים שאתה נתקל בהם בהודעותיך, הייתי ממליץ גם לפנות לפורום fxp שהוא יותר פעיל.
בכל זאת, תנסה לבודד את הקשיים ולרשום על מונח אחד או שניים.
יותר מזה, אני לא יכול לעזור.
יום טוב
שנה טובה

למעלה