לידה שקטה..

nanosh8

New member
לידה שקטה..

שלום,
אני חדשה פה, רציתי לשתף איתכן את החוויה שעברתי לפני שבועיים..
ילדתי לידה שקטה בשבוע 22, הייתי בחול והרגשתי צירים, הייתה פתיחה 4 ס"מ ניסו להציל ולעשות תפרים ללא הצלחה, אחרי יומיים מהניתוח ירדה המים וילדתי בן מת..
מאוד כואב לי, זה היה הריון ראשון, הסיטואציה גרמה לי טראומה.. כל יום נזכרת כמה פעמים במהלך הלידה והכאב והצער שהרגשתי כשידעתי שההריון הסתיים! וההרגשה עצמה שאני הולכת ללדת בלידה רגילה תינוק מת ! וכל זה היה בחו"ל..

אני מנסה להתמודד, עשיתי את כל הבדיקות האפשריות ע"מ לאתר את הסיבה לצירים אך עוד לא מצאנו אותה..

אני מחפשת רופא טוב למניעת לידות מוקדמות ולהריון בסיכון, לא משנה באיזה אזור.. אשמח להמלצות...

אמאלוסי

New member
חיבוק

יקרה, משתתפת בצערך.
אין מילים, שיכולות לעזור, לצערי.
מאוד ממליצה להגיע לתל השומר.

וגם בהבט הנפשי, בשיבא יש מרפאת חווה , עם פסיכיאטרית וצוות מטפלות.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על האובדן הקשה

אכן מאוד מאוד כואב, קשה ועצוב. ובנוסף, היית גם בחו"ל, בארץ זרה, על כל המשתמע מכך.
בסך הכל עברו שבועיים. זה כל כך מעט זמן. הכל כל כך טרי.

את יכולה לספר לאילו בדיקות נשלחת? מהן הסיבות האפשריות שהסבירו לך שיכולות לגרום לצירים מוקדמים? כי לפעמים יש הסברים ולפעמים אין ממש...

באיזה איזור את בארץ? נכון שכתבת שלא משנה באיזה איזור, אבל אם את מאילת ויש רופא מומלץ במרכז, אני לא יודעת עד כמה זה רלוונטי.
אני לא מכירה רופאים שמומחים לעניין, אך בטוחה שניתן להתייעץ על כך בבתי החולים השונים.
היכן את מטופלת מבחינת הבדיקות שעשית/עושה? מתארת לעצמי שאת עושה את הבדיקות במסגרת כלשהי של בתי חולים. התייעצי שם שם לגבי העתיד.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

nanosh8

New member
בדיקות

הייתי באסטנבול, הרופאים שם אמרו שיש צירים כתוצאה מדלקת (לא ידעו איפה בדיוק ומתי התחיל) למרות שלא היה כאבים או חום, בבדיקת דם ראו שיש הרבה לויוציטים(תאי דם לבנים), אך אני לא השתכנעתי כי הלויקוציטים היו גבוהים מתחילת ההריון ועשיתי בדיקות כמו תרבית שתן אך התוצאה הייתה שלילית.
הסיפור:
הצירים התחילו ב17.2 בלילה, לא ידעתי שהכאב היה ציר! המתנתי עד הבוקר, ואז כשראיתי שיש הפרשת דם פנינו לבית החולים שם, ועשו אולטראסאונד וראו שהעובר בסדר וצוואר הרחם 3 מ"מ - תקין ללא ממצאים חריגים. בבדיקת דם היו לויקוציטים, אחרי שעתיים מהבדיקות הרופא בדק אותי ואמר שיש פתיחה ש 2מ"מ וצריך לעשות תפירה מיידית לצוואר הרחם, אחרי חצי שעה הייתי בחדר ניתוחים ושם כבר היתה פתיחה 5 מ"מ וראו ששקית ההריון כבר יוצאת!, דחפו אותה פנימה ותפרו..
הכאבים נעלמו למשך יום וחצי ואחר כך חזרו למשך שעתיים ב 19.2 בבוקר, ושוב נעלמו ,בצהריים הייתה ירידת מים פתאומית! ואז הסירו את התפרים ונתנו לי ללדת טבעי את הבן שלי מת..
האבחנה הייתה אי ספיקת צוואר הרחם, אך הרופאים פה שללו את האבחנה הזאת ואמרו הבעיה התחילה בגלל הצירים וצוואר הרחם הגיב לצירים ונפתח, עשיתי בדיקות דם לשלול קרישיות, בדיקה להורמונים לשלול בעיה בבלוטות, הלויקוציטים היו בערך נורמלי. עד עכשיו לא מצאו סיבה..

אני גרה באזור המרכז, והולכת כל סוף שבוע לצפון.

שירהד1

Member
מנהל
אויש, נורא

רק שבועיים וכבר הספקת לעשות את כל הבדיקות ולקבל את התשובות?!
מה הרופאים/ות אומרים/ות לגבי הפעם הבאה?
האם יש להם תובנה כלשהי?
כי לפעמים מתחילים צירים בלי סיבה ידועה, לצערי הרב.
השאלה היא האם בפעם הבאה אפשר לתת טיפול תרופתי שמונע צירים. יש דבר כזה. אני לא בקיאה בכלל בתחום, אבל ממליצה לברר על זה.
תפר צווארי גם לא בטוח שיהיה הפיתרון, כי אומרים שלא היתה אי ספיקת צוואר הרחם.
שתפי אותנו בתובנות של הרופאים/ות, אם יש כאלו.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

מצטערת כ"כ לקרוא על מה שעברת, זה בהחלט מאד קשה, עצוב וטראומטי.

אצלי היו דברים קצת שונים, אבל עם השנים למדתי קצת מהרופאים שהייתי אצלם להריון בסיכון ומקריאת מאמרים וכו ויכולה טיפונת לייעץ מנסיוני האישי:
אי ספיקת צואר היא באמת כשהצואר נפתח ומתקצר ללא נוכחות של צירים. כאילו קורס תחת כובד משקל הרחם. אבל ללא פעילות רחמית, שהרי בודאי שצירים יגרמו להתקצרות וקיצור צואר, וזו פעילות תקינה של הגוף, כמו בלידה רגילה.
תפר צוארי עושי בהריונות הבאים לאחר הריון בו היתה אי ספיקת צואר.
אם יש צירים, הוא לא יחזיק.
יש אפשרויות להקל ולפעמים אף לעצור צירים במתן נוזלים לוריד ויש גם תרופות שמרגיעות פעילות רחמית, החל מזריקות פרוגסטרון ועד תרופות לוריד, אבל גם הן לא יועילו כ"כ או בכלל במקרה שיש חלילה זיהום במי השפיר לדוגמא ומשם הגורם לצירים.
האם עשית דיקור מי שפיר ? אם כן באיזה שבוע ?

מומלץ באמת לבדוק פאנל מלא של קרישיות יתר (רוב הבדיקות הקריטיות הן של נוגדנים, נעשות רק בבית חולים ולוקח כחודש עד 6 שבועות לקבל תשובות, אז נראה שלא עשית ברור מלא), בדיקות נוגדנים של בלוטת התריס ומחלות אוטואימוניות אם יש רקע.

נוכחות של תאי דם לבנים ברמה גבוהה מעידה על זיהום. אי אפשר לדעת איפה, אלא אם יש תסמינים מכוונים.
הייתי בודקת מה מצב תאי הדם הלבנים גם שלא בהריון ורואה אם זה משהו קבוע אצלך והדורש ברור.
האם נבדק יתר לחץ דם ?

ממליצה ללכת לרופא מומחה להריון בסיכון, שיעבור על כל התיק ויחשוב מה עוד כדאי לבדוק ולשלול לפני ההריון הבא וכמובן להיות במעקב הריון בסיכון החל מתחילת הריון הבא.
ממליצה על מחלקת הריון בסיכון בשיבא שהם מעולים רובם ככולם בעיני ומאש יסודיים.

nanosh8

New member
תודה לך על התשובה

באמת הלכתי לפרופ' יריב יוגב מנהל בית חולים יולדות באיכילוב, אחרי שראה את הבדיקות וכו' המליץ לי על היסטרוסקופיה, קבעתי ל31.3.20, מחכה למחזור הראשון , כבר עבר חודש(ההפלה הייתה ב19.2).
מאוד קשה לי עם אי הוודאות, שלא יודעת מה קורה בגוף שלי, כל לילה נזכרת ושואלת את עצמי "למה!" ומה הסיבה לכל זה..
&nbsp

למעלה