לימודי מידענות לתואר ראשון?

rcp4life

New member
לימודי מידענות לתואר ראשון?

• ללמוד מידענות?ו rcp4life ו 21:31 | 20/10/06 שלום רב לכולם, שמי רותם ואני מעוניין להתחיל לימודים אקדמיים בשנה הלימודים הבאה לאחרונה שמעתי והתעניינתי רבות בלימודי מידענות, רציתי לשמוע ממכם אנשים שמתעסקים בתחום מה אתם חושבים עליו איך הלימודים, במה עובדים, האם ללמוד מקצוע זה בתואר ראשון ובכלל כל פרט מעניין שיש לכם להוסיף על לימודי מסוג זה לימודי מידע בבר אילן מאוד עניינו אותי - האם זה הכיוון? בכל מקרה המון תודה על כל עזרה שהיא רותם

rcp4life

New member
אני בטוח שמשגעים אתכם עם השאלה הזאת

אתם חייבים לעזור לי... כל פריט מידע יעזור תודה

igreenwald

New member
תקרא במחלקה ותיקרא בפורום

ואז תחזור עם שאלות יותר מצומצמות ביחס לעבודה ופרנסה אם אתה מחפש משהו שקל למצוא בו עבודה וכסף טוב - חפש מחלקה אחרת אם אתה מפתח משום מה עניין בתחומים של המחלקה אתה מוזמן להמשיך לבדוק

abcd80

New member
אממ קצת קשה לפרט הכל

על רגל אחת אבל בקצרה לגבי שוק העבודה - אפשר להגיד שהתחום הזה רק מתחיל להתפתח ויש יותר מודעות. יותר ארגונים חשים בצורך להעסיק מידען. אבל העניין רק בחיתוליו. לגבי השכר - לא בדיוק גבוה אבל בהיי טק סביר להניח שהשכר יותר גבוה. אם תעדיף לעסוק יותר בספרנות - אז כמובן שהשכר יהיה נמוך לצערנו אבל במידענות השכר אמור להיות קצת יותר גבוה. הלימודים בחלקם קלים ובחלקם לא . כמו בכל מחלקה אחרת. בד"כ תואר ראשון יספיק למציאת עבודה אבל תלוי באיזה מסלול תלמד - יש 2 מסלולים בתואר הראשון - מידענות וטכנולוגיות ווב. מידענות זה יותר קורסים של תחומי ספרנות (קטלוג, שיטות מיון ועוד) וקורסי מיומנויות חיפוש מידע. בטכנולוגיות ווב יש דגש על תכנות בהקשר של מידע. לפעמים יש צורך בלימודי המשך - תואר שני בו יש 4 מסלולים שונים. זה תלוי כבר בצרכים שלך אם תרגיש צורך להתקדם עוד כדי להגדיל את הסיכויים שלך בשוק העבודה ולהרחיב ידע. בעיקרון לדעתי תואר ראשון במידענות לא יספיק למציאת עבודה הולמת עם שכר טוב יותר מאשר בספריות. למידע נוסף תפנה לאתר המחלקה - שם יש תוכנית לימודים מעודכנת לתשס"ז ותמצא שם פירוט על הלימודים של תואר ראשון ותואר שני.

rcp4life

New member
לימודי טכנולוגיות ווב

אהלן, הייתי שמח לקבל פידבקים על תוכנית הלימודים...

למעלה