למה נשים נירתעות מפמיניזם?

קצה11

Well-known member

חשבתי הרבה מאוד על הנושא הזה, בהרבה מקומות כשמתחיל דיון שיכול לנטות לכיוון הפמיניסטי קופצת אחת הנשים (לפחות) באיזור ומכריזה- רק שתדעו, אני לא פמיניסטית!
ותמיד עולה בי המחשבה - מה גורם לנשים הללו להסתייג מתנועה שאמורה לשפר ולהשוות את מעמדן, להקנות להן יותר ביטחון במרחבים בהן הן נמצאות וכו'?
ותמיד כשאני שואלת את אותה מכריזה- רגע, הגבר שיושב לידך במשרד מרוויח יותר ממך? לא היית רוצה להרוויח כמוהו? השריקות ברחוב וההערות הגסות לא מטרידות אותך? לא היית רוצה שיפסקו? בכלל- להצביע את רוצה? ולנהוג? ולהחזיק רכוש ולקבל משכורת? אלו כולם הישגי הפמיניזם ממאת השנים האחרונות.
אהה, כן- אומרת המתנגדת- בטח שאני רוצה את כל אלו- אבל אני לא פמיניסטית!

ומכאן- שתי תובנות חשובות (לי, לפחות)
1. נשים מתנגדות לפמיניזם כי נשים אוהבות גברים. אם פמיניזם מתקשר אצלן בראש אוטומטית לשנאת גברים- הרבה יותר קל להדוף מעלייך את הפמיניזם מאשר את הרצון לזוגיות, בית, ילדים ומשפחה.
2. נשים מתנגדות לפמיניזם כי נשים חונכו לרַצות. כך מחנכים אותנו מילדות, ומי שמוכוונת לריצוי- לא יכולה להיות מוכוונת למאבק.
השאלה כיצד מגדירים פמיניזים

GreenAhabla

New member

חשבתי הרבה מאוד על הנושא הזה, בהרבה מקומות כשמתחיל דיון שיכול לנטות לכיוון הפמיניסטי קופצת אחת הנשים (לפחות) באיזור ומכריזה- רק שתדעו, אני לא פמיניסטית!
ותמיד עולה בי המחשבה - מה גורם לנשים הללו להסתייג מתנועה שאמורה לשפר ולהשוות את מעמדן, להקנות להן יותר ביטחון במרחבים בהן הן נמצאות וכו'?
ותמיד כשאני שואלת את אותה מכריזה- רגע, הגבר שיושב לידך במשרד מרוויח יותר ממך? לא היית רוצה להרוויח כמוהו? השריקות ברחוב וההערות הגסות לא מטרידות אותך? לא היית רוצה שיפסקו? בכלל- להצביע את רוצה? ולנהוג? ולהחזיק רכוש ולקבל משכורת? אלו כולם הישגי הפמיניזם ממאת השנים האחרונות.
אהה, כן- אומרת המתנגדת- בטח שאני רוצה את כל אלו- אבל אני לא פמיניסטית!

ומכאן- שתי תובנות חשובות (לי, לפחות)
1. נשים מתנגדות לפמיניזם כי נשים אוהבות גברים. אם פמיניזם מתקשר אצלן בראש אוטומטית לשנאת גברים- הרבה יותר קל להדוף מעלייך את הפמיניזם מאשר את הרצון לזוגיות, בית, ילדים ומשפחה.
2. נשים מתנגדות לפמיניזם כי נשים חונכו לרַצות. כך מחנכים אותנו מילדות, ומי שמוכוונת לריצוי- לא יכולה להיות מוכוונת למאבק.

Garbiona

New member
ברחה לך תובנה שלישית ורביעית וחמישית

ציטוט; ״קל יותר להדוף את הפמיניזם מעלייך מאשר את הרצון לזוגיות בית וילדים״.
לפמיניזם אין בתוכו רכיב שתפקידו לשתק רצון של נשים לבן זוג והקמת משפחה. נשים אכן אוהבות גברים, אך לאור מידת ״תרומתם״ באלימות, עליונות וכוחנות משוועת- סביר כי חלקן גם לא ישאפו לזוגיות בית וילדים...(עם גבר)

פמיניסטיות לא ״נלחמות בגברים״, הן נלחמות בשוביניזם, שמה לעשות...טבוע ברוב רובם של הגברים בחברה.

נשים יצורות אינטליגנטיות וככאלו מראש הן יודעות מה בדר״כ עובר בדרכן כאשר מזדהות כפמיניסטיות: השתלחויות חסרות רסן, גילויים אלימים, אמירות אלימות אגרסיביות ובוטות, המאפיינות עדיין את רוב הגברים בימינו אשר מעוניינים לקבע את האישה במעמד ירוד ונמוך.
אז אל לך להתפלא למה נשים כ״כ לא להוטות להודות בפמיניזם החבוי שלהן...

אם לא הבנת את הדבר הבסיסי הזה, את באמת אהבלה כמשתמע מניקך.

ai27

Well-known member
כי הן הבינו שהגל השלישי של הפמיניזם לא מועיל להן אלא מזיק, והן מתנגדות לו.
לא נרתעות (נסיון שלך לייחס לנשים פאסיביות), אלא מתנגדות.

כל עניין הזכויות והשוויון הושג לפני 50 שנה,
הוא הפך לקונצנזוס והוטמע מערכתית לפי שיטות הגל השני, שדעך כי הוא מקובל כמעט על כולם.
הנסיון לנכס מאבקים עתיקים לגל השלישי שהוא בפועל שוביניזם נשי, לא רלוונטי.

היחס החברתי לשריקות והערות כמו רוב הדברים שציינת הפך לקונצנזוס לפני שנולדנו,
גם פערי השכר נעלמים כשבוחנים שכר שעתי לפי תפקיד,
אז למה צריך גיוס כולל למלחמת מינים תמידית, שהיא בכלל חלק מהתיאוריה המארקסיסטית?
למה שאישה שאינה מרקסיסטית תרצה בזה?
למה שאדם שנגעל ממארקסיזם יאמץ שיח מארקסיסטי בנוגע לנשים?
זה לחלוטין חסר הגיון

נערך לאחרונה ב:
למעלה