מבוא לביוטכנולוגיה - שאלות מהשחזורים

shninush

New member
מבוא לביוטכנולוגיה - שאלות מהשחזורים

נוגדנים מונוקלונלים מה נכון ד. נוגדנים המופקים מתא אב משותף ה. יוצרים אותם ע"י החדרת אנטיגן עם דטרמיננטה אחת ו. א+ב בשימוש רפואי לנוגדנים מונוקלונלים- ה. מתגברים על הקושי להגיע לאיבר המטרה ע"י צמצום איבר המטרה ( משהו כזה לא זוכרת ניסוח מדוייק) ו. אין קושי בהחדרת הנוגדן כי הוא מולקולה קטנה ז. קיים קושי גדול בקישור הנוגדן לטוקסינים וע"י כך שפעולם ח. הרצפטין – נוגדן מונוקלונלי המטפל בעיקר בגרורות ללא שילוב עם כימוטרפיה .טירוזין קינאז הוא טרגט לטיפול אנטי סרטני כי: • ניתן לעכב את קישור ה ATP לאזור הקטליטי תת יחידה תוך תאית • ניתן לעכב ע"י נוגדן ע"י קישור לתת יחידה חוץ תאית • מצוי ברוב הגידולים • כל התשובות נכונות . מה הבעיה העיקרית של תעשיית התרופות כיום? א. איום גנרי ב. חוסר במזומנים בתעשייה ג.ROIנמוך

מה ה מצב

New member
תשובות לחלק...

נוגדנים מונוקלונליים- אני הייתי הולכת על א+ב. כי זה נוגדנים שמזהים משהו אחד, אז שתי התשובות נראות לי הגיוניות שימוש רפואי- ז וח- לא נכונים. אין קושים והרצפטין מטפל בדרך כלל בשילוב עפ כימותרפיה כי הוא רק עוצר גידול הוא לא הורג תאים סרטניים ה- אני לא יודעת. מה הכוונה בצמצום איבר המטרה? שזה ספציפי יותר? אם כן אז יכול להיות שזה נכון ו- גם ניסוח שלא כל כך ברור לי, זה נשמע נכון אבל... טירוזין קינאז כל התשובות נכונות הבעיה- ב בטוח לא נכון א- יש איום גנרי לא יודעת כמה הוא איום וכמה הוא בעיה ג- מה זה ROI?

למעלה