מה אתם אומרים על השטות של משרד הבריאות לערבב מנות חיסון?

דיברגנט חדש

Well-known member
אז הארוע הספציפי הזה שימש אותך כדוגמה לאמירה כללית על אינטרקציה בין חיסונים של חברות שונות?
לא רק זה, בפועל המצב מסובך הרבה יותר, שכן מערכת החיסון באמת מורכבת וקשרי הגומלין בה רבים ולא תמיד אפשר לחזות אותם: אילו טכנולוגיות לבחור? מה תבוא ראשונה ומה שנייה? מה יהיו המינונים? באילו מרווחי זמן? באיזה תוספים להשתמש? ואם לא די בזה, ההשפעה של השילוב על כל מחולל מחלה תהיה אחרת.

uzi2

Active member
אני בכלל לא בטוח שחיסונים ממקורות שונים הם דבר רע. אני רואה פוטנציאל לכך שזה יהיה חיסון משופר.
לפי נתונים שראיתי, רמת החיסון לאחר הזריקה הראשונה (של פייזר) היא 90% - החל מסוף השבוע הראשון ועד השבוע השלישי (בניגוד לנתון שפורסם - 60%, שנמדד החל מרגע החיסון).
90% זה בכלל לא רע. אם האנטיגנים של פייזר ומודרנה זהים, אז אחרי הזריקה השניה מגיעים ל-95% ה-"רגילים".
אבל - נניח שמדובר באנטיגנים שונים לחלוטין - אז בעצם יש לנו שני מנגנוני חיסון, שכל אחד הוא 90%. כלומר שהחיסוניות המשולבת היא 99%!!!
ויותר מזה - יש סיכוי טוב יותר לכסות גם מוטציות.
לא ככה?
השונות החלבונית היא לא משמעותית. לפחות במודרנה מול הפייזר. השונות הגנטית בקטע הקוד שמוסף ל- mRNA מעט יותר גדולה, אך זה פחות רלוונטי, כיוון שמערכת החיסון לומדת את האנטיגנים השונים בחלבון - לא את ה- mRNA.

דיברגנט חדש

Well-known member
אני בכלל לא בטוח שחיסונים ממקורות שונים הם דבר רע. אני רואה פוטנציאל לכך שזה יהיה חיסון משופר.
לפי נתונים שראיתי, רמת החיסון לאחר הזריקה הראשונה (של פייזר) היא 90% - החל מסוף השבוע הראשון ועד השבוע השלישי (בניגוד לנתון שפורסם - 60%, שנמדד החל מרגע החיסון).
90% זה בכלל לא רע. אם האנטיגנים של פייזר ומודרנה זהים, אז אחרי הזריקה השניה מגיעים ל-95% ה-"רגילים".
אבל - נניח שמדובר באנטיגנים שונים לחלוטין - אז בעצם יש לנו שני מנגנוני חיסון, שכל אחד הוא 90%. כלומר שהחיסוניות המשולבת היא 99%!!!
ויותר מזה - יש סיכוי טוב יותר לכסות גם מוטציות.
לא ככה?
ומה לגבי תופעות לוואי? איך תדע, אם האינטרקציה בין החיסונים היא לא הרסנית? איך היא תשפיע על גופך?
גם כך אנשים התלוננו על שיתוק, אז איך 2 מרכיבים שונים ישפיעו?

להזכירך, זה לא משחק ילדים, אלא מדובר בחיי אדם ואי אפשר לוותר במחי יד על הקורבנות של החיסון כפי שרבין אמר בזמנו את המשפט המעצבן "קורבנות השלום".

uzi2

Active member
ומה לגבי תופעות לוואי? איך תדע, אם האינטרקציה בין החיסונים היא לא הרסנית? איך היא תשפיע על גופך?
גם כך אנשים התלוננו על שיתוק, אז איך 2 מרכיבים שונים ישפיעו?

להזכירך, זה לא משחק ילדים, אלא מדובר בחיי אדם ואי אפשר לוותר במחי יד על הקורבנות של החיסון כפי שרבין אמר בזמנו את המשפט המעצבן "קורבנות השלום".
על איזו אינטרקציה אתה מדבר? החיסונים לא ניתנים באותו הזמן. השני ניתן הרבה לאחר שהראשון כבר לא קיים.

למעלה