מה יש עתיד עשו למען הכלכלה??

mosheyd

New member
מה יש עתיד עשו למען הכלכלה??

אם יש משהו שממש לא ניתן לשאול הוא, מה יש עתיד עשו... יש עניינים שעליהם ניתן להתווכח. אבל יש אמת מוחלטת ברורה לגבי פעילות המפלגה בעניין צודק כמו ניצולי השואה. אף אחד אחר, אף מפלגה ואף פוליטיקאי, לא עשו מה שיאיר לפיד ויש עתיד עשו למען ניצולי השואה. אמי היא ניצולת שואה יוצאת טוניס, שכתוצאה ממעשיהם של הנאצים שם איבדה ראייה בעין אחת, ואיבדה את אביה שחלה במחנה כפייה נאצי. כל פעם שכוחות SS היו עוברים ברחובות טוניס לחפש יהודים, שכנים איטלקים שלה היו מחביאים אותה ואת משפחתה במרתפים. אף אחד לא הכיר ולא טיפל בברבריות הנאצית בצפון אפריקה. עד הבחירות האחרונות אמרו לאמי שלא מגיע לה כלום. רק כשיש עתיד ויאיר לפיד עלו היא קיבלה מענק חד שנתי של כמה אלפי שקלים, ותרופות מרשם חינם. זה פחות ממה שמגיע לה לעומת ניצולים אחרים, אבל זה גם משהו. אז שאף אחד לא ידבר על מה יאיר לפיד ומיקי לוי עשו למען הכלכלה. כלכלה זה לא רק עסקים, כלכלה זה גם ניצולי שואה.

Pitzuk

New member
אתה צודק אבל

אם זה כל מה שהם עשו ב 19 מנדטים
זה לא מצדיק את בחירתם בשנית

0bama1

New member
ידידי כשלאדם יש חור בהשכלה והוא לא בקיא בסובב אותו עליו

ללכת ללמוד ולהשכיל מה יש עתיד הספיקו לעשות בשנה ושמונה חודשים .ברור שאתה לא מעוניין כי או אז תתאכזב מההצלחה של יש עתיד .שתעבור את ה19 מנדטים בבחירות הקרובות .

shershku

New member
אתה צודק שכלכלה זה יותר מאשר

שורת מספרים המייצגים כסף.
האם באמת הוא עזר לאימא שלך? או שזה מרעית עין? האם אותם מיליארד שקל חד פעמי זו עזרה, כאשר מעלים לה מיסים (מע"מ, ארנונה, שהיא צריכה להשקיע יותר כסף בבריאות)?
האם זה שהיא צריכה לשלם יותר בסופר בגלל שלפיד החליט לעלות לה, לך ולכולנו את המע"מ או הארנונה? מה עם מערכת הבריאות שהמשיכה לקרוס, במהלך הקדנציה האחרונה, ותמשיך לקרוס גם בגלל לפיד וגרמן?
אני הייתי רוצה לתת לאימא שלך יחס טוב יותר, בגלל שהיא אימא שלך. כמו לכל ההורים המבוגרים שלנו, שהשקיעו בנו. זהו היחס שאנחנו צריכים לתת למבוגרים שלנו. שלא תבין לא נכון, חשוב לדבר על השואה. צריך להשקיע בנושא. אבל, במידה ויש לה אחים קטנים יותר, שאינם ניצולי שואה, האם נכון לתת להם פחות?

mosheyd

New member
הדיון רחב הרבה יותר

הוא עזר לאמא שלי באופן חד משמעי. נקודה. וגם לאחות שלה. אחות צעירה קצת יותר נולדה אחרי שסבא שלי נפטר, והיא לא קיבלה כלום. לטעמי, גם פה יש חוסר צדק מסויים, כי היא איבדה אבא בנסיבות מאוד מסויימות - כתוצאה מפגיעה נאצית, וסבלה מחיי מחסור בגלל שאיבדה יד מפרנסת. אבל נעזוב את זה לרגע, כי הדיון רחב יותר. אני שמעתי כל מני אמירות שמדינת ישראל לקחה את הכספים האלה למטרות בטחוניות נסתרות. כל מני תילי תילים של קונספירציות. אני ממש לא אוהב שטויות כאלה. אם מגיע להם - אז הם צריכים לקבל את זה.
לגבי השאלה החשובה על שאר המבוגרים. נכון מאוד, ואין מחלוקת על זה. אבל ברק, שדיבר ארוכות על הזקנה במסדרון - היה רחוק מלעשות משהו בנדון. בנושא הבריאות הרחב יותר - כולם לא עשו כלום. נקודה. לא לפיד, לא המחנה הציוני, לא הליכוד, לא ליברמן - אף אחד. וכאן אני כן אערוך אבחנה בין נתינה לנתינה. אם יש לך את היכולת לעזור לאדם שצריך את זה - אתה חייב לעזור לפחות את המינימום שאתה צריך.
בנושא מערכת הבריאות כולם מדברים על שר"פ, אבל אלה סיסמאות מגוכחות. אף אחד לא עושה כלום. אני מזמין את חבריי לפורום לראות איך נראים בתי חולים פסיכיאטריים, שזה תחום שעבדתי בו. גהנום עלי אדמות. ממש מדינת עולם שלישי. אם זה ככה - אף אחד לא עשה כלום. ושלא יספרו לי סיפורים שאי אפשר. אם יש כסף לתת ליו"ר בנק, מנכ"ל קופ"ח, נתב בנמל, משכורות שערוייתיות - אז יש כסף לזקנה במסדרון. ולא צריך ליפול לדמגוגיות. הנה, למען היושר האישי, דוגמא. יאיר לפיד, שאני מאוד מעריך - כולם פה הבינו את זה. מדבר לא אחת על הרצון של ביבי לרכוש מטוס ראש ממשלה, שגם נשיא המדינה ישתמש בה, אגב. ובנוסף בית ראש ממשלה אחר. כולנו זוכרים מה קרה ברצח רבין. כולנו זוכרים איך הרוצח השפיע, חד וחלק, על מהלך השנים שאחרי ברצח אחד. נושא אבטחת ראש הממשלה הוא מהחשיבות העליונה ביותר לדמוקרטיה הישראלית. חברים, הוא חשוב הרבה יותר גם מעניין ניצולי השואה שחשוב לי אישית. מטוס שמיועד אישית לראש הממשלה הוא הכרח המציאות, ואני מתפלא איך זה לא נעשה עד היום. בדיוק כמו שנשיא ארה"ב יכול להיות מאובטח במטוס שלו, עם מערכות הגנה אווירית ייחודיות - ברור כשמש שכך גם ראש הממשלה שלנו. שוב - כולנו זוכרים מה קרה עם רבין ז"ל, ואיך זה השפיע על מהלך השנים שאחרי.

למעלה