מרגישה כאילו ששדדו אותי

nela11

New member
מרגישה כאילו ששדדו אותי

היי, בנות. שוב אני באתי להתבכיין... מרגישה חנוקה, אבל תמיד אחרי שאני משתפת פה קצת יותר קל לי לנשום, אז באתי. אני בת 38 ללא ילדים, 5 שנים בטיפולים, מתוכם שנתיים בIVF. בעברי 5 הריונות לא תקינים ש"למזלי" הסתיימו כולם בשלבים מוקדמים (לפני שבוע 10). את העובר מההפלה האחרונה מלפני שנה בדקנו בצ'יפ גנטי, אבל הממצא היה כמו סטירת לחי מצלצלת- טריזומיה 13. זה פגם אקראי, יכול לקרות לכל אחת, במיוחד ככל שמתקדמים עם הגיל. מפה לשם הבנו שהמוצא האחרון שלנו הוא לברור עוברים (אין על זה מימון, זה נורא יקר), אבל מכיוון שמדובר בבירוקרטיה ארוכה, בינתיים החלטתי לעשות עוד שאיבה. נוצרו 5 בלסטוציסטים מעולים, 2 הוחזרו בסבב טרי אך לא נקלטו, ועוד 3 הוקפאו. ופה מתחיל הסיפור. נאמר לי שהשלושה הוקפאו ב2 קשיות נפרדות. החלטתי לנסות החזרה על בסיס טבעי, דיברתי עם הרופאה, ואז לקראת ביוץ הבנתי שהרירית לא משהו. אז אמרתי איזה מזל שיש עובר שהוקפא לבד- נפשיר אותו, אם הוא שורד אז נחזיר, ואם לא אז נשמור את השניים האחרים לסבב יותר מוצלח בתקווה שיטפלו ברירית בצורה יותר טובה. ביום ההחזרה מקבלת טלפון על הבוקר- "מסתבר" שכל ה3 הוקפאו ביחד
אבל אל תדאגי, את האחרים נקפיא שוב, כי הם בלסטוציסטים מעולים, זה לא יפגע בהם. ואז... עוד טלפון "מצטערים, אף אחד מהעוברים לא שרד את ההפשרה". איך??? איך זה יכול להיות??? שלושה??!! אני באמת לא מצליחה להאמין שזה חלק מסטטיסטיקה ולא פאשלה של המעבדה. באמת אני מרגישה ששדדו אותי לאור יום. לא מצליחה להשתחרר מהעננה השחורה הזו. קרה למישהי משהו דומה? אולי יש קורלציה בין תקינות העובר ליכולת שלו לשרוד הפשרה? קשה לי להאמין , כי ההריון שלי עם טריזומיה 13 היה מעובר בן 3 ימים שהופשר, גודל לבלסטוציסט ורק אז הוחזר. כל תובנה תתקבל בברכה, ותודה למי שטרחה לקרוא

איזה כאב לב

מבינה כ"כ את התסכול והבלבול שלך. לא קרה לי משהו דומה למה שאמרת, אבל בהחלט קרה לי שהפשירו עובר והוא לא שרד, או לא גדל ולמרות שהיה בדרגה מאד גבוהה. הדרגה הזו היא למראית עין בלבד הרי - היא מעידה מעט על איכות העובר, אבל באמת שלא ניתן להסיק ממנה כלום על תקינות מלאה של העובר וודאי לא על הגנטיקה שלו ועל האם יצא ממנו ילד בריא. בגילך, שווה אולי מלכתחילה לבקש שיקפיאו בלאסטוציטים בודדים גם וגם לא בזוגות. החזרה כפולה, אם תקלט ותוביל להריון תאומים, מאד מסכנת את ההריון וחבל לקחת סיכונים. אני מניחה שברור גנטי מורחב נעשה לכם כבר ? קריוטיפ לשניכם ? הזרע תקין בודאות ? אי תקינות מיבנית ברחם או בעיה ברירית נשללו בודאות ? מכאן המסלול שאת בוחרת תלוי ממש רק בכוחות שיש לך עוד להמשיך וכמובן ביכולת הכלכלית: להמשיך ולהתפלל שיהיה העובר התקין, החזק ושהכל ילך טוב ויוביל להריון ולילד בריא. PGS, אכן מאד יקר והליך לא פשוט, גם מוריד את הסיכוי שיהיה מה להחזיר בכל סבב, כי חלקם לא שורדים את לקיחת התא הזו, אבל תלוי בתוצאות בתקבלו, אולי משם תבוא הגאולה (אם כי סטטיסטית סביר מאד שחלק מהעוברים שהחזרתם לאורך השנתיים, היו תקינים ועדיין לא צלח, כך שחשוב להבין שזה עדיין לא מבטיח הרבה ואם אין כוחות כבר והרצון בילד חזק מהכל, אפשר "פשוט" לעבור לתרומת ביצית ולקצר ולהקל על התהליך. אשתף שאצלנו יש בעיה כנראה בבציות (אם כי יש עוברים יפים בכל שאיבה עדיין, אז זה חשד שקשור בגיל שלי ולא משהו שאפשר לבסס), בעיה גנטית אצל בן הזוג וקושי בהריונות עצמם, אז חשבנו על תרומת ביצית אבל נראה שאצלנו זה לא יפתור את הבעיה, או לכל הפחות, לא משפר בהרבה את הסיכויים שלנו, כי הכל יותר מסובך. אני יודעת שזה מחסום שמאד קשה לעבור. ויתור שמאד קשה וכואב לעשות וגם לא מתאים בכלל לכל אחת, אבל יש לי חברות שעשו אותו ודי מהר יחסית אליי (שנה טיפולים והלכו על זה) והן שמחות בהחלטה הזו כל יום.

Silent witness

New member
לגבי ברירת עוברים

תבררי בשערי צדק, שמעתי ששם זה מסובסד בנסיבות מסוימות. לגבי ההקפאה - זה מאוד מתסכל. להתעקש בפעם הבאה שיקפיאו כל עובר לחוד.

למעלה