"עבודה" שעשיתי עם שחר הבת שלי, היא בת 4

OrlyAum

New member
"עבודה" שעשיתי עם שחר הבת שלי, היא בת 4

אנשים יקרים

אני רוצה לשתף אתכם ב"עבודה" שעשיתי עם שחר הבת שלי, היא בת 4 (כמעט) תוך כדי טיול אופניים בנחל אלכסנדר

אחר הצהריים נסענו כולנו (כל משפחתי) לים.

בדרך לשם יובל נסע עם אורי ביתי הגדולה באופניים ,דרך נחל אלכסנדר. ואני ושחר נסענו באוטו ופגשנו אותם שם.
הנסיעה כך יובל סיפר לי היא פשוטה ומדהימה. החלטתי שאני אסע בדרך חזרה, עם האופניים. כשהחלטתי לצאת לדרך ,שחר ביקשה להצטרף אליי. והסכמתי בשמחה. יובל הסביר לנו איפה המעבר תחת כביש החוף ויצאנו .

כשהיינו קרובות למעבר שחר התחילה להתבכיין. ואמרה שהיא חושבת שאנחנו לא נמצא את הדרך. היא נבהלה ורצתה כבר שנגיע הביתה. הצעתי לה שאני אתקשר לאבא והוא ייקח אותה הביתה. אך הפלאפון שלי (החלופי ) לא עבד. לא הייתה קליטה.

בהשראתה של רחלי חברה טובה ומאפשרת מצוינת, החלטתי לנסות את העבודה עם שחר למרות שהיא עוד לא בת 4 אפילו. אבל מה יש להפסיד.. (חוץ מזה שחר הייתה איתי בבטן בבית הספר של בירון קייטי, בוודאי היא הטמיעה משהו)

אז שאלתי אותה אם היא בטוחה שזה נכון ש"אנחנו לא נמצא את הדרך" ? והיא אמרה שהיא חושבת שאנחנו לא נמצא את הדרך. אז אמרתי לה כן אני שומעת שאת חושבת ,אבל את בטוחה שזה נכון?. ואז היא אמרה להפתעתי לא. ( השאלה הראשונה של העבודה היא האם זאת האמת? והשנייה האם את יכולה לדעת בוודאות שזו האמת?)

אז אמרתי לה נכון שאת חושבת ככה עצוב לך ולא כייף לך. אז היא אמרה שכן. (השאלה השלישית של העבודה איך את מגיבה כשאת מאמינה למחשבה?)

טוב אמרתי לעצמי ננסה את השאלה הבאה. אז שחר אמרתי לה אם לא היית חושבת את המחשבה הזו איך היית מרגישה? (מי תהיי ללא המחשבה? שאלה 4)

והיא אמרה להפתעתי הגדולה, הייתי מרגישה כמו פיה עם נצנצים .

כזאת ילדה מדהימה ומרגשת.. אמרתי לה שוב בלי כל המחשבות העצובות האלה היית פיה עם נצנצים? אז היא אמרה שכן . שכל הבגדים שלה מלאים בנצנצים. ושגם אני פיה עם נצנצים וגם אבא הוא פיון וגם אורי (ביתי השנייה בת 6). והחיוך המקסים שלה התפשט על הפנים. מדהים..

המשכתי, בדרך היפה. שמתפתלת לאורך הנחל. ואז אמרתי לה אז למה נראה לך שכן נמצא את הדרך? (שלב ההיפוכים)
אז היא אמרה הקטנה הזו, כי נרגעתי.

ומשם הייתה לנו נסיעה מקסימה לאורך הנחל. במקום אחד התחלתי להתבלבל בדרך והקטנה הזו בעצמה אמרה לי שזו לא הדרך.

הקשבתי לה ועשיתי אחורה פנה והיא צדקה.

השמש התחילה לשקוע וכל השמיים התמלאו אדום , ומסביב הנחל והצמחייה. שוב המילה היחידה שיש לי לומר מדהים..

שרון ברגרין

OrlyAum

New member
האם ילדים מבינים את שיטת העבודה?

"האם ילדים מבינים את שיטת העבודה? בוודאי. קיימים רק אורחי מחשבה. אין מבוגרים, אין ילדים.
הילדים אומרים: "אמא לא צריכה לריב עם אבא"..."אני רוצה שתאהבו אותי"...
עד שהם מגיעים לגיל ארבע או חמש ילדים כבר מאמינים לאותן מחשבות מלחיצות שהמבוגרים מאמינים.
אין מחשבות חדשות.
הילדים מבולבלים בדיוק כמו המבוגרים".
-ביירון קייטי

למעלה