עובדים זרים

lilias

New member
עובדים זרים

שלום,234.0.0 רציתי לשתף אותכם בסיפור שקרה לי לא מזמן. אני חיילת משוחררת,ומיד עם תום השירות שלי החלטתי לעבוד בסופר השכונתי... בסופר השכונתי שלי יש מגוון רחב של עובדים,חיילת משוחררת,נער לפני גיוס,רווקות,נשואות,נשים בהריון,גברים נשואים וכו'.. לאחר כשבוע מהיום הראשון בעבודה הצטרפו עוד כמה ח'ברה צעירים...מאריתיאה. להם נאמר כי הם יהו עובדי ניקיון,אך בפועל...לסופר היה חסר כח עבודה,אז מה עשו? הפכו את הנערים לעובדים כללים. ובגלל שאין להם קול והם זקוקים לכסף הם היו עובדים במרץ ...הח'ברה האלו...בגילי,ואפילו קטנים ממני ועברו כ'כ הרבה.. אחד מהם,בן 20! התייתם מאביו בגיל שנה בלבד,ובזמן השיעור בבית הספר נחטף(!)לצבא וגייסו אותו בכח... לא צו ראשון,לא מיונים,לא באקום להפרד מההורים...בכח,באמצע השיעור! ...הנער לא רצה ללכת לצבא ובאמצע שירותו החליט לברוח,מכר את שני החפצים היחידים שהיו ברשותו-]אלפון ונשק אישי והחליט להגיע לארץ ...כן,דרך מצריים. אני לא מעודדת את ההתנהגות,וכמי ששירתה על יד גבול מצרים אני יודעת שזה אסור ולא בסדר...אבל תביטו טיפה יותר פנימה...הנער הזה...החליט ללכת עד לעיר מגוריו ברגל,כי שיחררו אותו מהעבודה מאוחר...ונסיעה באוטו לוקחת 40 דק'...תתארו לכם כמה זמן ברגל.. העובדים הזרים ...אני יודעת שהם גוזלים עבודות ולוקחים פרנסה...אבל לא תמיד אני או אתה רוצים לעבוד בעבודות האלו... ויש כאלו שכן רוצים...יש כאלו שעברו מסעות(!) בשביל העבודה ה"נחותה" הזו.... מה דעתכם על הנושא? כרגע..הנער הזה,סיפורו מאוד נגע לליבי ואני מנסה לעזור לו למצוא דירה קרובה למקום העבודה...שלא יצטרך ללכת יותר ברגל שעות על גבי שעות כדי להגיע לדירתו... כדי שיהיהלו מקום מפלט קטן אחרי יום עבודה מפרך....

mws

New member
הי ליליאס

כל הכבוד על הרגישות והנכונות להתייחס לזר שבקרבתך. הסיפור של הנער הזה נורא, הוא לצערנו לא נדיר באריתריאה והעוד אזורים באפריקה. אני יודעת על כמה ארגונים שעוזרים לזרים, בעיקר בתל אביב. אחד מהם הוא "קו לעובד" בת"א, והשני נקרא מסיל"ה. אולי תוכלי להיעזר בהם. יישר כוח! מיכל

למעלה