פריקה... בעיה לא שגרתית בכלל.

280388

New member
פריקה... בעיה לא שגרתית בכלל.

לפעמים אנשים זרים יכולים לגלות לך על עצמך כל כך הרבה... וזו הייתה שיחת טלפון של חצי שעה. דיברתי עכשיו עם אישה אחת לגבי משהו שכל כך רציתי לעסוק בו בעתיד... זה תחום ברפואה האלטרנטיבית שאני חשבתי שאני דיי מתמצא בו, לא לקחתי אחריות מלאה על מה שאני עושה, אבל מצד שני לא הסתכנתי, לא ניסיתי לעשות דברים מסובחים... אנשים שקרובים אליי, וגם אלו שפחות, אלו שניסיתי לטפל בהם, הם בטחו בי במה שאני עושה. רובם בטחו בי כי חשבו\ידעו שאני יודע ומתמחה בתחום הזה ברמה נמוחה, אבל עדיין לא לוקח שום תמורה בעד הטיפול ולפעמים הייתי מציע את עזרתי, בעצמי הייתי מציע את עזרתי, באמת כדי לעזור. הייתי בטוח שאני עוזר, וגם אנשים אמרו לי שאני עוזר. פעמים רבות ניסיתי להפנות את האנשים למטפלים מומחים, אבל הם לא הלכו... יקר מידי... אני מסתובב גם בפורומים בנושא זה, ואני משתתף בהם הרבה. המטפלת הזאת מצאה אותי דרך אחד הפורומים. היא התקשרה אליי והסבירה לי על הטעויות שלי. היא גרמה לי להבין עד כמה אני טועה בגישה שלי, עד כמה אני חסר ניסיון ומסתכן, ובכך מסכן אחרים... אבל מה... זה לא ממש עוצר אותי, להיפך זה נותן לי ביטחון באיזשהו שלב. אני הבנתי את הטעויות שלי, ואני יודע שלא את כולן, ואני ממשיך לנסות לעזור ללא ניסיון מספיק, ובתחושה של צבירת ניסיון... כל זה גורם לי להרגיש מן פיצול אישיות, מצד אחד אני עורך ניסויים על אנשים, רובם קרובים אליי. מצד שני אני רוצה לעצור את זה ואני לא יודע איך, אנשים בוטחים בי, הביטחון הזה בעצמו עוזר, לשבור להם אשלייה כזו יכול רק לפגוע... מבולבל, שמח ופגוע... אלי.

shani שני

New member
היי.

תראה, אני חושבת שזה עניין של איך אתה מציג את עצמך. גם אני פה בפורום כבר 3 שנים, ושופכת את דעתי די הרבה פה. אני יודעת בוודאות על מישהו אחד שעשיתי לו רע, ובטח יש עוד הרבה [אף אחד לא בכוונה כמובן]. אבל אני מראש אומרת שאין לי רקע מקצועי, אני לא פסיכולוגית ולא שום דבר, רק מנסה לעזור מהידע והניסיון האישי שלי. כמובן שיש לי עוד הרבה הרבה הרבה ללמוד עד שאוכל באמת לעזור לאנשים, ולכן אני הולכת ללמוד, כדי לקבל כלים. אני לא חושבת שאתה עושה ניסויים על אנשים..אתה מנסה לעזור בדרכך שלך, רק תהיה מודע לכך שאין לך את כל הידע, ושידע צריך לצבור. לדעתי לפחות. אולי תנסה לא לקחת בלעדיות על אנשים כרגע כשאין לך כ"כ הרבה ידע, ותשקיע את הזמן בקבלת הידע הדרוש כדי שתוכל להיות חופשי יותר בלעשות את מה שאתה רוצה? הביטחון הזה עוזר, בטח שהוא עוזר. אבל אתה לא שובר שום אשליה, אלא לומד כדי להיות יותר בקיא. כל אחד לומד, גם המטפלים הכי גדולים. לדעתי, לקחת אחריות על חיים של אנשים בלי הידע יכול לפגוע יותר... [מקווה שהבנתי אותך כמו שהתכוונת, תקן אותי אם טעיתי]

280388

New member
זה לא ממש על חיים של אנשים אבל גם..

אנשים שקרובים אליי בוטחים בי יותר מידי בתחום הזה... וגם כמה שלא מכירים אותי אפילו, כאלה מפורומים וכד'... יש אפילו אחד שניתקתי איתו קשר בכוונה, הוא אשכרה החשיב אותי לרופא-אליל (למי שלא מבין זה השמאנים הרופאים האלה שקופצים וממלמלים דברים ופתאום אין לך סרטן... אני מגזים בכוונה)... אני בכוונה לא אומר איזה תחום זה, מי שמכיר אותי 90% שיבין לבד (אם זה כל כך עקרוני אסביר במסרים)... זה לא ממש קשור לפסיכולוגיה אלא יותר רפואה... הבנת את העיקרון נהדר... אני מתחיל ללמוד את זה יותר לעומק עכשיו, ולא רק תיאורטית, את כל הניסון עם ה'מטופלים' שלי זרקתי לפח, אני רוצה להתחיל דף חדש, אבל הבעיה היא, איך להסביר את זה לאנשים שזה עוזר להם, או שהם חושבים שזה עוזר... כי לנטוש אותם בעמצא הדרך זה גם לא טוב, להמשיך לעבוד איתם זה גם מסוכן. מלבד זאת אני ממש לא יודע איך להסביר את זה לחברים קרובים. את מאד עוזרת בפורום, קראתי כמה תגובות שלך לגולשים האחרים, את בנאדם נהדר!!! תודה רבה, אלי.

shani שני

New member
היי, סליחה על העיכוב בתשובה...

אני שמחה שאתה לוקח את זה מחדש בצורה הזו ומקווה שתצליח כמה שאתה רוצה [ואפילו יותר
] ואתה לא נוטש אף אחד, תגיד שאתה לומד כיוונים חדשים. ולתמוך תמיד אפשר, אבל לדעתי לא בתור איש מקצוע. ואת מה אתה לא יודע איך להסביר לחברים קרובים? מה העניין שלהם עם מה שאתה עושה? ותודה על דבריך

למעלה