קולות החרדים

קולות החרדים

אמנם לא מאלי ישי ליברמן בונה על מנדטים (בטח לא אחרי הקללה שהרב עובדיה הבטיח לזה שיצביע עבורו), אלא שלצד אלה החשים קורת רוח מרדיפת ערבים, שמאלנים, שופטי בג"צ וגם תלמידי ישיבות לעת מצוא, ליברמן מוצא תמיכה גם בקרב ציבור חרד לא פחות. עד כמה אתם רואים את זה בסביבה שלכם? איך אתם מגיבים לזה? אני לא מסוגלת לעכל שבין כל מצביעי "אמת" הנצחיים במשפחה שלי יש שניים, בת ונכד לניצולי שואה, שחושבים ברצינות להצביע לו (והבן דוד הטיפש גם רוצה להיות ח"כ שלו
). מה עושים נגד הרעה החולה הזאת? (הבהרה - אם במקרה משתמע מה"מצביעי אמת נצחיים" ש"רעה חולה" זו הצבעה לימין - חס וחלילה - אני מדברת רק על ליברמן והקו הפאשיסטי שלו) אני כועסת על המשפחה שלי שאמנם הביעה הסתייגות בקול רם מהעשבים השוטים (תרתי משמע) האלה, אך לא העבירה מסר תקיף יותר. העניין הוא לא ליברמן, ליברמן הוא סתם קוריוז אימפוטנט (שמה שמפחיד איתו זה בעיקר עניין העבד כי ימלוך - הוא עוד עלול להיות שר הבטחון
), העניין הוא בדיוק המנדט שתקבל השנאה, העניין הוא האנשים שמצביעים לו בגלל תשדירי ה"בלי נאמנות אין אזרחות רק ליברמן מבין ערבית" שלו, וכל האחרים שמוכנים לעבור על זה לסדר היום, וככה בלי שנשים לב - זה יהפוך להיות סדר היום. חשוב לדבר על זה, דווקא אצלנו, באזורים שהותקפו.

ופאשיזם, כן מוצא חן בעיניהם?

למי שחושב שהליכוד ימין-לא-אמין (וצודק...) יש אלטרנטיבות איכותיות כמו הבית היהודי. אבל להצביע מתוך התלהמות? מזעזע אותי.

ברוריהה

New member
מסכימה שיש מי שמצביע מתוך התלהמות

ומתוך בורות בהרבה מקרים. לישראל ביתינו בדיוק כמו לרבים אחרים.

ברוריהה

New member
למה הוא כל כך מפחיד אותך ?

קראת פעם את כל המצע שלו ? או רק את הססמאות שעל פניהן באמת מטרידות ...

אבל הסיסמאות האלה הן הקו שהוא בחר בו.

אלמלא הסיסמאות, אלמלא הקמפיין שלו, הוא לא היה מעניין אותי (ובמצע שלו יש גם דברים מאוד חיוביים בעיני), אבל גם לא היה צובר את האהדה שצבר. זה מה שמטריד אותי, שהוא יקבל מנדט על גזענות ועל גלי השנאה ינשא אל עבר משרד הבטחון שיכור מכוח. זה מאוד מאוד מטריד אותי. התופעה מטרידה אותי, הצבעה של שנאה, של תסכול, מזכירה ימים אפלים ומשטרים אפלים. אסור להצביע מהקרביים! (לעזאזל, עכשיו ציטטתי את בוגי
)

ברוריהה

New member
האמת שהייתי שמחה לפגוש אותו ולשאול

אותו הרבה שאלות אבל זה כנראה לא יקרה. אבל למשל אחד הדברים שמעניינים אותי זה דוקא המקרה ההפוך. אין נאמנות אין אזרחות - זו הססמא ... אבל כשיש נאמנות, האם באמת תהיה אזרחות שוה לכולם ? האם הבדואי הנאמן עד אין קץ שנפצע קשה כשהקריב את חייו למען המדינה יקבל סוף סוף את היחס המגיע לו ? עוד הרבה דברים אני מנסה להבין. בעיקר איפה עובר הקו. אבל אחד הנושאים שהכי מענין אותי זה זה.

ברוריהה

New member
ולא, לא קראתי את המצע של כל המפלגות

אבל כן נעזרתי במצפן של YNET ובדקתי לעומק את 4 המפלגות שיצאו לי בראש סדר העדיפויות שלי כדי להבין קצת יותר את עמדתן. לא אוהבת סיסמאות. ולא רוצה לבחור על סמך ססמאות בלבד, לטוב ולרע.

מצע זה יפה,

לליכוד למשל יש אחלה מצע רווזיוניסטי שבעולם שמדבר על אי החזרת שטחים. בפועל... בקיצור, למי שמתלבט, כדאי לבחון את מה שהובילו ראשי המפלגות אבל לא רק - גם את הנבחרת ופעליה (לטוב ולרע...).

מה רע?

תעמולת הבחירות שלו היא אנאלוג מושלם של תעמולת הבחירות של הנאצי פרטי. זה מה רע. לפני "עופרת יצוקה" ותעמולת הבחירות לא הייתה לי שום בעיה איתו.

למעלה