רוצה ללמוד לתואר שני ביחב"ל, מסיבה מסויימת

smailie

New member
רוצה ללמוד לתואר שני ביחב"ל, מסיבה מסויימת

אני מעוניין להירשם ללימודי תואר שני ביחסים בין - לאומיים באוניברסיטה העברית בירושלים, אך מה שמניע אותי להגשים את השאיפה היא סיבה שעלולה להישמע לאנשים רבים די אינטרסטנטית: תמיד רציתי להגיע למסלול ששמור ל"מצטיינים". אני מחפש מסלול שבו אוכל להגיע להישגים גבוהים ולהיות מתוגמל בשם כך. שמעתי שבלימודי תואר שני ביחב"ל קיימת אפשרות של קבלה ללימודי מסלול ישיר לדוקטוראט, אחרי שנת לימודים אחת לתואר השני. הבנתי שהתנאי הוא הגשת הצעה לתזה, שיש בה עניין מחקרי. במקרה כזה, יוכלו לאשר לי להתקבל ישירות לתואר שלישי. האם זה נכון? כמובן שגם נושא הלימודים עצמו מעניין אותי מאוד ואני מתעניין בפוליטיקה עולמית ובהיסטוריה של מדינות, באופן עצמאי.

lironk25

New member
היי

זה נכון לאחר השנה הראשונה- בהנחה שמצאת מנחה והממוצע הוא 90 ניתן לעבור למסלול לדוקטורט. יש לך כיוון\רעיון למחקר?

smailie

New member
תודה! אז נראה שזה באמת לא "בשמיים"

העניין הוא, שאני לקוי למידה ואין לי ספק שהממוצע הבינוני שהשגתי בלימודי התואר הראשון ("79%") נמוך מהפוטנציאל האמיתי שלי. הקושי שלי מתבטא בעיקר בקצב כתיבה איטי (תוספת זמן במבחנים) וגם בקשיי ניסוח ואירגון, שמשפיעים על איכות התשובות במבחנים או מיבנה נכון של עבודות הגשה וממילא על הציוּנים שניתנים לי. לכן, אם אצליח להגשים את מה שתיארתי בהודעתי, זה בהחלט יהיה ניצחון גם מבחינה אישית ומחסום שפרצתי. אויל יש טכניקות ואסטרטגיות איך להשתפר בכל אותן מיומנויות, כך שזה לא יהווה בעייה משמעותית אצלי בעתיד. גם רמת האנגלית שלי נמוכה מאוד ועדיין יש לי פער גדול להשלים. לחשוב על כיוון לנושא? זה לא מוקדם מדי? דווקא יש נושאים שמעניינים אותי במיוחד: כאחד שלמד בתואר הראשון ספרות (ומדעי המדינה כחטיבה משנית במסלול הרב - תחומי) ואוהב מאוד את התחום, אולי אוכל לערוך מחקר על שירת מחאה שנוצרה במשטרים כאלה ואחרים (אולי דווקא בדמוקרטיוֹת, לשם שינוי?). אני גם אוהב מאוד לקרוא על כל - מיני איים לא ידועים אך מאוכלסים לאורך האוקיינוס השקט או ביבשת אוסטרליה. אולי אוכל להתמחות בחקר התנהלות צורות השלטון הייחודיות להם ויחסי הממשלות הילידיוֹת עם העולם המוכר יותר (ובהחלט. גם כאן יש היבט ספרותי).

lironk25

New member
היי שוב :)

כבר נרשמת לאיזשהי אוניברסיטה? אני זוכרת שרצית את ירושלים.. גם לי יש ליקוי למידה (דיסגרפיה) אני מבינה ומזדהה עם הקושי, זה הדבר שהכי מתסכל אותי בעולם לדעת שאני יכולה X , אבל בפועל יוצא X-20...

smailie

New member
בינתיים לא...

אבל הכיוון הוא באמת ירושלים, כי הבנתי שרק שם מתקיימים לימודי תואר שני מלאים ביחסים בין - לאומיים (בכל האוניברסיטאות האחרות זה על - פי חוגי התמחות משניים, כמו באוניברסית חיפה: מסלול שלטון מקומי וכו'). כרגע אני מנהל מאבק, אם אפשר לקרוא לזה ככה, להתגייס לצה"ל ואדחה את הלימודים לאחר מכן. גם כשאהיה בן 40 (בקרוב ימלאו לי 32), החלום שלי ישאר כמו שהוא ולא אשנה את דעתי בעניין.

למעלה