רמת ימאות נמוכה או חוסר איכפתיות אצל בעלי סירות מנוע קטנות

tillerman

New member
המרינות מתמלאות בהרבה סירות מנוע קטנות, מברך על כך שיש הרבה אנשים שעוסקים בשייט, אבל לצערי הרבה מבעליהם או מפעיליהם מגלים רמת ימאות נמוכה.
1- כאשר הם מבצעים יציאה או כניסה ממקום העגינה, במיוחד בכניסה, אין לרוב איש צוות על הסיפון מוכן להתפתחוית כגון,הסירה ניסחפת אל סירה אחרת ופוגעת בה, אי שימוש בגאנצ' לאיסוף חבל מהמזח או עזרה בשמירת מרחק מהמזח ועוד..
במיוחד מפריע לי החוסר איכפתיות מפגיעה בסירה שכנה, מה עוד שבהרבה סירות אין להם מספיק פנדרים או אין להם בכלל.
הם מתייחסים לסירה כאל רכב, כולם יושבים בקוקפיט, אף אחד לא עוזר, והמפעיל מנסה בעזרת המנועים בלבד לצאת או להכנס מבלי להתחשב ברוח ,בסחיפה, לעיתים קרובות תוךהשמעת מוזיקה רועשת. כדאי שיתנו את הדעת לתנאי הרוח ויתכננו את התמרון כולל תדרוך של איש צוות לעזרה.

2- כניסה או יציאה בפתח המרינה במהירות גבוהה תוך הפרעה לכלי שייט אחרים ובמיוחד למפרשיות.
בנקודה זו נדמה לי שהמצב דומה לחתך הנהג הישראלי "המשתולל"בכבישי הארץ.

3- התנהגות בשטח המרינה והתחשבות באחרים.
איך שהם מגיעים לסירה פותחים מוזיקה בווליום גבוה, שכולם ישמעו את הזמר האהוב עליהם והכל מלווה בצעקות מבלי להתחשב שזה שטח ציבורי וזה מפריע לאחרים.

4- רמת תחזוקה נמוכה של הסירה. אין יום כמעט שלא רואים סירה מנועית קטנה נגררת לתוך המרינה עקב תקלה כלשהי.
אני מעלה את כל הנאמר לעיל בכאב ומקווה לקבל תגובות ענייניות ובתקווה שזה יעזור במשהו.

GuyRom

New member
הכל נכון, ובמקרה של אופנועי הים עוד חמור יותר.
אני משתדל לשמור מרחק גם במרינה וגם בים הפתוח ולהיות עירני בכניסה וביציאה גם עבורם

למעלה