שאלה למי שעובד בקיטלוג

zara29

New member
שאלה למי שעובד בקיטלוג

שלום! אני מבקשת להתייעץ איתכם - קצת ארוך. אני סטודנטית לתואר שני במידענות, בחרתי בלימודים האלה משום חשבתי שאני רוצה לעבוד כמקטלגת. בתואר הראשון (לא קשור לתחום) עבדתי בספריה אקדמית (לא כספרנית) והתרשמתי שעבודת המקטלגות היא עבודה שלווה ונעימה, בלי לחץ - שזה משהו שאני מחפשת נואשות ולא מצליחה למצוא במקומות עבודה. כשהתחלתי את הלימודים עשיתי קורס קיטלוג אחד - וזה מצא חן בעיני, אבל זה הקורס היחיד בקיטלוג בתואר. עכשיו אני מתלבטת האם לנסות להשיג עבודה בתור מקטלגת (אני לא עובדת בתחום הספרנות) ואשמח אם תוכלו לענות לי: - האם באמת עבודת הקיטלוג היא עבודה נעימה וללא לחץ? - מה בדיוק אתם עושים בעבודתכם? - האם העבודה מעניינת? מגוונת? - איך ניתן להתקבל לעבודה כזו (אני לומדת לתואר שני במידענות אך אין לי תעודת ספרן, אני מניחה שאת כל העבודה אצטרך ללמוד לבד) אני מודה מראש על כל תשובה שתשלחו לי תודה ויום טוב המתלבטת

חייםלוי

Member
מנהל
שלום וברוכה הבאה ../images/Emo39.gif

אני עובד כמקטלג. העבודה שלווה ונעימה ואין ממש לחץ. מה שאני עושה הוא בודק את הספר ומתאר אותו מכל הבחינות שהקיטלוג דורש עפ"י הכללים שנלמדים ואחרי זמן מה הם כבר מוטבעים במוח. העבודה גי מגוונת משום שהספרים מגוונים. יש ספרות, דוחות, ספרות תורנית (בספריה שלי). אני התמחיתי בקיטלוג יידיש והגדות של פסח, בנוסף מעבירים אלי בדר"כ ספרי משפטים ומתמטיקה (אני לא מבין שום דבר בשני התחומים האלה אבל זה לא מפריע) אני כן מבין ביידיש ובספרות תורנית. העובדה שקיטלוג הוא עבודה עפ"י כללים ברורים מקלה על עובדים חדשים. בהתחלה מקבלים ספרים קלים לקיטלוג כמו רומנים וכד' ורק כשצוברים ניסיון אפשר לעבור לקיטלוג חומרים מסובכים יותר. אצלנו גם מקטלגים תקליטורים, DVD, אתרי אינטרנט ועוד. מכאן את רואה שזה אכן מגוון

../images/Emo42.gifבקר טוב בקר אור, חלק מעבודתי

, אני עובדת בספריה עירונית, הוא קטלוג, מקטלגת בעיקר ספרי עיון, וספרי ילדים, עבודה מאוד נעימה - היכרות עם הספרים היא הכיף שבעניין, הרי הקטלוג עצמו נעשה ע"פ כללים מוגדרים. ואצלינו המקטלגות גם ממיינות את הספרים ומממפתוחות כך שהעניין רב יותר. גם המגע עם המשתמשים, תורם לגיוון העבודה ולהנאה ממנה.

למעלה