שאלה על התהליך של ביטוח בריאות ישר אחרי קבלת ויזת א5

yelerin

New member
שאלה על התהליך של ביטוח בריאות ישר אחרי קבלת ויזת א5

שלום,
אני מחר עם בעלי הרוסי הולכים למשרד הפנים ואני מקווה מאוד שסוף סוף יביאו לו א5. אנחנו צריכים בדחיפות לעשות לו ביטוח רפואי בקופה ולהחתחיל לשלם כדי לחכות את 183 יום האלה.
השאלה שלי מה עושים ישר אחרי שמקבל את א5 , צריך ללכת לביטוח לאומי לקחת איזה טופס? לאיזה מחלקה ניגשים שם? מה עושים אחרי, הולכים לקופת חולים, אני חיבת לבטח אותו בקופה שלי?

תודה רבה!!

meninblack4

New member
תשובה

את צריכה לחכות קודם כל 183 יום ואז ללכת לביטוח לאומי. אין טעם ללכת לפניי. אחרי שמקבלים א/5 אין מה לעשות יותר מידי.
אחרי 183 יום תוכלו לגשת לביטוח לאומי. הם ידריכו אותכם מה לעשות. אחרי שביטוח לאומי יתן לכם את האישור שהם מכירים בבעלך, תוכלי לרשום אותו בכל קופת חולים שתרצי, לא רק בקופת חולים שלך.

Saraswati15

New member
זכויות של תושב ארעי בא/5

הן גם חובות וגם זכויות - גם חובת תשלום מיסים וביטוח לאומי כמו כל אזרח / תושב (בניגוד לתשלום מיסים ב-ב/1) וגם זכויות להצביע לרשות המקומית, ולקבל שירותי בריאות לפי חוק הבריאות הממלכתי ועוד. וכמובן שמקבלים מספר זהות.
לגבי שירותי הבריאות הממלכתיים - הזכאות היא רק לאחר 183 יום מקבלת הא/5, ורק כשמגיעים לביטוח לאומי, ממלאים טופס קביעת תושבות בביטוח לאומי, ורק לאחר שהם מכירים בבן זוגך בתור תושב (ולא ישירות עם קבלת הא/5) אפשר לצרפו לקופת חולים.
בזמן המתנה של ה183 יום צריך לשלם לביטוח לאומי (או לאחר ה183 יום, אפשר בדיעבד) וגם להיות מבוטחים בביטוח פרטי אם חס וחלילה קורה משהו במהלך החצי שנת המתנה שנקראת גם תקופת אכשרה.

yelerin

New member
מי ירצה לבטח אותו?

הבעיה שבחצי שנה הזו מי ירצה לבטח אותו?
בביטוח בריאות פרטי אף אחד לא רוצה כי הוא היה חולה סרטן והחלים, והוא צריך לעבור ניתוח מסובך בעתיד שקשור לאיכות חים

Saraswati15

New member
ניסית את ביטוח הילית

ושאר הביטוחים לעובדים זרים? צר לי לשמוע על מצבכם הלא פשוט בכלל..... יש את רופאים ללא גבולות ושאר ארגונים שתומכים רפואית בנזקקים ועובדים זרים.... אם משהו עלול לקרות בחצי השנה הזו (הרי לאחר חצי שנת אכשרה לא משנה אם היה חולה בסרטן או מחלה אחרת כי הוא מבוטח על ידי ביטוח בריאות ממלכתי שמכסה זאת)....
כשחיפשתי ארגון שיעזור בתרומת תרופה לטרשת נפוצה לפלסטיני מוכה גורל שאני מכירה וניסיתי לעזור לו הם אמרו שהם תומכים בתושבי ישראל בלבד אז אולי עכשיו כשתקבלו תושבות ארעית ותעודת זהות זה יהיה אפשרי?.. אני אחפש במייל את הפרטים שלהם ואשלח לך בהודעה פרטית אם אמצא....
בהצלחה!!!

yelerin

New member
תודה רבה רבה על העזרה!

פניתי להמון שירותי ביטוח והם כולם סירבו לצערי.

Saraswati15

New member
קרן דולב

זו קרן שעוזרת לאנשים לקבל טיפולים רפואיים ותרופות כאשר אינם יכולים לקבל אותן דרך קופות החולים וכיו"ב.
יש להם עורכי דין ומתנדבים שיכולים לנסות לעזור עד כמה שאפשר. מקווה שיוכלו לעזור גם במקרה הזה.

http://www.dolevfoundation.org/
וזה המייל שלהם :
[email protected]
בהצלחה ורפואה שלמה!!

Fiona16

New member
כמה זמן אורך התהליך מול בט"ל?

מרגע הגשת הבקשה לתושבות.

Saraswati15

New member
על המקום בדרך כלל

אם מגיעים פיזית עם הכל, לאחר 183 יום בארץ מקבלת הא/5, הטופס שממלאים אמור להיות מאושר במקום (אישור התושבות) ואתם צריכים לקבל טופס המאשר זאת ולמלא עוד אחד אם איני טועה על זכאות לביטוח בריאות גם שם בביטוח לאומי. עם הטופס הזה הולכים לקופת חולים ומצרפים את בן / בת הזוג.

Fiona16

New member
תודה

מה פירוש הכל?
איזה מסמכים צריך להביא מלבד ת"ז?

Saraswati15

New member
אני תמיד חרדתית ומביאה את כל המסמכים

למשרד הפנים איתי לכל מקום ובפעם היחידה שהיינו בביטוח לאומי לקבלת תושבות זה הוכח שצדקתי כי הבחור שם רצה לראות הוכחות שאנחנו זוג (לא נשוי) וצילם מלא מסמכים משם.
אני מניחה שתעודת זהות + דרכון עם האשרה יעשו את העבודה..
בהצלחה

למעלה