שאלה על שיעול ורגישות לשטיחים

restart3

New member
שאלה על שיעול ורגישות לשטיחים

שלום יש לי שטיח יפה מצמר בדואי מקורי(כך טען בזמנו המוכר),אך הוא גורם לי להיות חולה(כשהוא מונח -בהדרגה,תוך יום בערך).הוא גם באיזשהו בלאי ומשיל איזו תנשורת של אבקה מעטה מאוד בצבע השטיח (אני מרגיש שאני נושם אויר לא "חלק" כשהוא בחדר) שתפתי יסודי וזה לא עזר זו דירה חדשה וצריך שטיח בהקדם,בפורום הרפואי שכתבתי הציעו לי ללכת לאלרגולוג שיבדוק למה אני אלרגי, שזו גם עצה טובה אך לא לעכשיו,(הייתי בזמנו ולא נמצאה אלרגיה ,וזה גם תהליך ארוך לעכשיו..קר..צריך שטיח) יש למישהו טיפים בעניין ? אולי מישהו שגילה רגישות ומצא למשל ששטיחים סינטטיים לא מפריעים,וכ"ו תודה מראש

lank

New member
זו אכן בעיה לפורום אחר

יש לך אלרגיה ואם לא תמצא למה האלרגיה בדיוק , לא תידע איך להימנע. בתי הבכורה אלרגיית ולכן אין בבית שטיחים וגם לא וילונות , מעט כריות ולמרות הכל , זה לא תמיד עוזר. האבק נתפס במצעים , בכריות... ובהרבה פריטים. ואולי אתה רגיש לחומרים מסויימים? איך תדע?

merime

New member
מה השאלה, להוציא את השטיח.

אתה כנראה אלרגי כמו רוב האנשים לקרדית אבק הבית והיא מצויה בשטיחים... קר? להפעיל מזגן או לרצף בפרקט.

קודם כל, מה זה צמר בדואי מקורי?

דבר שני, בגדול צמר יתנהג טוב יותר מכל סיב אחר, אם זה בדחיה של אבק, אלרגנים, נקיון ושחיקה. ישנם גם הבדלים משמעותיים באיזה צמר השתמשו בשטיח, יש צמר ניו זילנדי\ אנגלי שנחשב לטוב ביותר, יש צמר ספרדי שנחשב לגרוע. הכל קשור בתהליכים שהצמר עובר ובנקיונות ובשטיפות שהוא עובר בדרך להיות שטיח. אני לא יודע להגיד לך אם סיב ניילון או סינטטי אחר יהיה יותר טוב. אני נמצא ברעננה, אתה מוזמן להיכנס ולבדוק מה מציק לך יותר, צמר או סינטטי.

למעלה