שאלות בקשר להתנדבות

The_VIP

New member
שאלות בקשר להתנדבות

שלום לכולם, יש לי כמה שאלות: - האם יש מתנדבי נוער בכיבוי? - איזו הכשרה עוברים מתנדבי הנוער של כיבוי (אם יש)? - מה הסמכויות של מתנדבי הנוער שלכם ? - מה בתכס עושים מתנדבי הנוער בכיבוי? - האם אפשר להתנדב בחיפה ואיפה אם כן? תודה איתי (מתנדב נוער - מד"א חיפה)

dimaspector

New member
אז ככה

בארץ אין מתנדבים מבוגרים הרוב מדובר בנוער וחיילים שפשוט ממשיכים להגיע לתחנה אחרי הגיוס שלהם. שם המקצועי של מתנדבי הכיבוי הוא צופי-אש. הצופה עובר אכשרה על ציוד כיבוי, רכבים, שיטות כיבוי, וכו' וכמו כן מבצע אימונים מעשיים בתרגילילם שונים, לאחר שעבר את הקורס הינו נקרא צופה-אש. סמכיות הצופה מוגדרות כמו כן בחוק (אני לא יכול להגיד לך אותם במדיוק)אבל משאנחנו עושים זה אפשר להגיד כמעט כל משכבאי עושה חוץ מארועים יוצאי דופן כמו ארועי חומ"ס כאשר מדובר בגז רעיל. או בפיגועים כיוון שיש סיכון למטען שני ולא רוצים לסכן צופים וכמו כן בעיקרון אסור לצופה להיכנס למבנה בוער (למרות שיש מצבים שכן) בעיקרון דברים אלה קבועים אך משתנים כמו כן במקצת בין התחנות השונות בארץ.

Shadocan

New member
בחיפה אני לא חושב שאפשר להתנדב..

פעם גשרון כתב כאן שעדיין אין אצלהם מתנדבים וביטוח ועוד כל מני דברים רצריכים.. אבל אתה יכול לשאול אותו בקשר לזה אני לא ממש זוכר יכול להיות שכבר סידרו משהו.

לאיתי שלום רב

בעקרון אין עדיין בחיפה מתנדבים , יש כיום כוונה להתחיל בגיוס צופי אש במסגרת מחויבות אישית , הנושא עדיין נבדק מכמה הבטים על מנת שנוכל להתחיל עם הפרויקט , בעקרון בו זמנית מתבשת תוכנית הדרכה אשר תתאים למסגרת הצופים, סמכויות הצופים או מתנדבים מעוגנים בחוק שרותי כבאות וכמו כן בהוראות מפקח כבאות ראשי, גרשון זאוברמן-טפסר/מ דובר שרותי כבאות אזור חיפה

The_VIP

New member
תגובה

חבל שאי אפשר להתנד בחיפה... הייתי רוצה לעשות זאת. תודה לכולכם בכל מקרה. איתי (מתנדב נוער - מד"א חיפה)

למעלה